Armáda Vysočině nepomůže.

5

Armáda prostřednictvím generálního štábu odmítla poslat pomoc středního zdravotnického personálu do Domova se zvláštním režimem Břevnice.

Jako důvod byly uvedeny nedostačující kapacity. Klienti domova Břevnice nemohou být převezeni k péči ani do Lázní Toušeň, jehož kapacity za tímto účelem nabídlo ministerstvo zdravotnictví. Důvodem je specifický charakter diagnóz klientů domova se zvláštním režimem, jejich celkový zdravotní stav, který neumožňuje transport, a jiný typ péče, který je zařízením v Toušeni poskytován.

Provoz Domova se zvláštním režimem Břevnice je nyní zajišťován vlastním personálem zařízení a zatím i jedním dobrovolníkem. Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek uložil náměstkovi pro oblast sociálních věcí Pavlu Fraňkovi a jím řízenému odboru sociálních věcí jednat o zajištění provozních sil s dobrovolníky hasičského záchranného sboru a sboru dobrovolných hasičů. Jejich klíčovým úkolem by měla být pomoc v domově se zajištěním nezdravotnických profesí. Stejná naléhavá prosba bude směřována i k aktivním zálohám.

Vedení Kraje Vysočina společně s odborem sociálních věcí Krajského úřadu Kraje Vysočina a ředitelstvím Domova Břevnice vyhodnocují všechny možné varianty zajištění provozu zařízení, a to včetně kontaktování Vysoké školy polytechnické Jihlava s prosbou o zprostředkování dobrovolníků ze seznamu nabídnutých sil.

 • tisk@kr-vysocina.cz

Petr

5 thoughts on “Armáda Vysočině nepomůže.

  1. Hejtman to celé podcenil – nebo možná si na tyto ústavy ani nevzpomněl, protože on už dvanáct let řeší pouze své zdravotnictví – tedy krajské nemocnice a teď najednou chce, aby ty horké kaštany tahala armáda…..
   A hasičům velký dík, že si to vzali za své a pomáhají i když by toto dělat nemuseli. A jsem zvědavý, jak jim hejtmanství „poděkuje“ i když je mi jasné, že kvůli tomu to nedělají.

   1. A od čeho tu armádu máme? Jen aby bojovali v Afghanistánu nebo strašili na hranicích v Pobaltí? Nebo možná na Vítkově brali medaile za mise?
    Je ostudou, že nepomáhá AČR této situaci daleko více…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Pozitivně testovaných lidí na Vysočině přibývá. Jejich přes stovku.

Po Bře 30 , 2020
Armáda prostřednictvím generálního štábu odmítla poslat pomoc středního zdravotnického personálu do Domova se zvláštním režimem Břevnice. Jako důvod byly uvedeny nedostačující kapacity. Klienti domova Břevnice nemohou být převezeni k péči ani do Lázní Toušeň, jehož kapacity za tímto účelem nabídlo ministerstvo zdravotnictví. Důvodem je specifický charakter diagnóz klientů domova se […]

Témata