Okružní ulice se brzy změní

Už příští rok by se měla Okružní ulice dočkat rekonstrukce. Nové prvky na vozovce prý výrazně zpomalí dopravu, zlepší bezpečnost chodců a v kritických oblastech bytové zástavby se sníží hluk a vibrace. Především hluk je věcí, která zdejší obyvatele obtěžuje, protože v některých místech už řadu let překračuje povolené limity.

Vozovku čeká kompletní rekonstrukce v úseku od křižovatky, kde se napojuje druhá část ulice Okružní směřující k autobusovému nádraží až po křižovatku s ulicí Jihlavská. Po celé délce budou umístěny dopravně zpomalovací prvky a na křižovatce s Okružní ulicí se vybuduje kruhový objezd, který by měl být hlavním zpomalovacím prvkem vozidel přijíždějících ve směru od dálnice.
„Komunikace se navíc zúží a odtlačí se od bytových zón zhruba o čtyři metry na pravé straně silnice ve směru na Pelhřimov,“ přiblížil místostarosta města Tomáš Křišťan první etapu plánované akce, která by měla zpříjemnit život obyvatelům bydlícím přímo u silnice první třídy.
Druhá etapa bude u křižovatky Okružní navazovat a povede až k dálničnímu sjezdu. Zde budou vybudovány i chodníky pro pěší, aby se po této jinak poměrně nebezpečné silnici mohli bez problémů pohybovat i lidé, kteří každý den docházejí do zaměstnání do Central trade parku.
V druhé etapě by se podle Křišťana měla v nejkritičtějších místech také vyměnit okna bytů za speciální protihluková a uvažuje se i o protihlukových stěnách.

Axl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Šťastlivci ponesou z plesu domů pěkného sumce

Čt Led 22 , 2004
Už příští rok by se měla Okružní ulice dočkat rekonstrukce. Nové prvky na vozovce prý výrazně zpomalí dopravu, zlepší bezpečnost chodců a v kritických oblastech bytové zástavby se sníží hluk a vibrace. Především hluk je věcí, která zdejší obyvatele obtěžuje, protože v některých místech už řadu let překračuje povolené limity. […]

Témata