V Humpolci vládli Roman Kalvoda a Tomáš Jánoš

V režii zatím méně známých tváří se jel třetí závod letošního seriál TIMESEAL Mezinárodního mistrovství České republiky na trati AMK Zálesí v Humpolci Pod Vilémovským lomem o uplynulém víkendu. V divizi D3 (4000 ccm) nenašel přemožitele Roman Kalvoda, v divizi D3A (1600 ccm) ukázal všem záda Tomáš Jánoš. Shodně druhá místa obsadili v Humpolci lídři v obou třídách, Petr Bartoš ve čtyřlitrech a Marek Sekanina v šestnáctistovkách.

Humpolecký závod se jel na výborně připravené trati, přestože v týdnu byl areál pod vodou. Ještě ve středu měli organizátoři několik telefonátů, zda se o víkendu v Humpolci vůbec pojede.

„Byl to jeden z nejzdařilejších závodů v posledních letech. Vůbec nic nemělo chybu, spokojení byli závodníci i diváci, spokojeni jsme byli i my pořadatelé, přestože jsme začali připravovat trať až v pátek odpoledne,“ pochvaloval si předseda organizačního výboru závodů Josef Špaček. Minimum práce měli tentokrát zdravotníci, kteří na místě ošetřili pouze jediné drobné zranění.

Čtyřlitrům vládl v Humpolci Roman Kalvoda, kterému závody opravdu vyšly. Povedený víkend korunoval finálovou jízdou ve stylu start – cíl. Za Kalvodou vystoupili na stupně vítězů Petr Bartoš a Marek Stloukal.

V divizi šestnáctistovek se nejvýše prosadil Tomáš Jánoš, který vyhrál finále o necelou vteřinu před druhým Markem Sekaninou a třetí Tomášem Pospíšilíkem. Nejlepší Češi v průběžném hodnocení kontinentálního šampionátu – Ondřej Musil, Ladislav Hanák a Vít Nosálek – šetřili techniku a v Humpolci nestartovali.

V divizi Junior Buggy potvrdil svoji letošní suverenitu Radomír Kupec jedzící v barvách pořádajícího AMK Zálesí. V dalších třídách v Humpolci zvítězili Ondřej Šlechta, Dušan Horčička, Martin Kopena, Libor Teješ, Robert Škola a Adam Prokop.

FUCHS OIL AUTOKROS HUMPOLEC   5. A 6. ČERVNA 2010 – Z VÝSLEDKŮ:

DIVIZE D3+7 (4000 CCM): 1. Roman Kalvoda, 2. Petr Bartoš, 3. Marek Stloukal, 4. Vladislav Štětina, 5. Jaroslav Hošek, 6. Roman Keřka, 7. Boris Vaculík, 8. Honza Smrž, 9. Josef Pagač, 10. Tadeáš Staněk. DIVIZE D3A+8 (1600 CCM): 1. Tomáš Jánoš, 2. Marek Sekanina, 3. Tomáš Pospíšilík, 4. Adam Ociepka, 5. Stanislav Bous, 6. Josef Jonáš. DIVIZE D3 – JUNIOR BUGGY: 1. Radomír Kupec, 2. Jakub Kubíček, 3. Ivana Kuželová.

Čtěte dále:   Tři góly a dvě červené. Fotbalisté Slovanu si poradili s Humpolcem

TIMESEAL – MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ ČR V AUTOCROSSU – PO TŘECH ZÁVODECH:

DIVIZE D3+7 (4000 CCM): 1. Petr Bartoš – 52 bodů, 2. Roman Keřka – 48, 3. Marek Stloukal – 45, 4. Jaroslav Hošek – 36, 5. Roman Kalvoda – 35, 6. Boris Vaculík – 34, 7. Josef Pagač – 25, 8. Honza Smrž – 24, 9. Vladislav Štětina – 22, 10. Tadeáš Staněk – 17. DIVIZE D3A+8 (1600 CCM): 1. Marek Sekanina – 44, 2. Tomáš Jánoš – 40, 3. Stanislav Bous – 27, 4. Adam Ociepka – 20,5, 5. Josef Jonáš – 17,5, 6. Tomáš Pospíšilík – 15. DIVIZE D3 – JB: 1. Radomír Kupec – 60, 2. Jakub Kubíček – 49, 3. Ivana Kuželová – 39.