Souboj o 2. ligu lépe zvládl J. Hradec

K rozhodujícímu finále nastoupil domácí tým bez Filipa Růžičky s odhodláním dotáhnout obrat finálové série až do konce. Přes pěkné jarní počasí si do haly našlo cestu do hlediště opět velký počet fanoušků.

Jiskra Humpolec – BK Lions J.Hradec „B“ 74:80 (13:22, 36:47, 51:65)

Konečný stav série: 2:3 pro BK Lions J. Hradec „B“

Zřejmě nervozita, důležitost zápasu a páteční humpolecký majáles stály za špatným startem domácího týmu. V obraně nedůslednost a v útoku bez pohybu a tahu na koš byly vodou na mlýn pro hostující celek, který šel rychle do vedení – 2.min stav 1:8. Pak to vypadalo na domácí probuzení po koších Martina Zeta a Jakuba Němce – 3.min stav 6:8, ale opak byl pravdou. Domácí kupili ztrátu za ztrátou a v obraně nechávali soupeři více prostoru než je zdrávo a z těchto nedostatků vyplývali fauly domácích hráčů – 10.min stav 13:22. Zcela stejný průběh jako úvodní finálové zápasy hrané v Humpolci. Úvod druhé čtvrtiny však přinesl změnu obrazu hry. Domácí se zmátožili a ztrátu takřka smazali – 12.min stav 21:24. Bohužel hosté se následně trefili několikrát ze střední vzdálenosti, kdežto na domácí straně se hráči opět uchýlili ke ztrátám, kdy nabídli míč soupeři pomalu jak na zlatém podnose – 15.min stav 26:37. Do konce poločasu už body padali jen z trestných hodů, takže ztrátu domácí hráči nestáhli – 20.min stav 36:47. Ihned po změně stran se odehrál jeden důležitý moment, který značně oslabil domácí tým, když nejistí rozhodčí zřejmě otočili aut pro hosty, což neunesl Martin Zet, a tak dlouho si to vysvětloval s rozhodčími, až obdržel nejen technickou chybu, ale i diskvalifikující a musel halu opustit. Hosté proměnili všechny čtyři nabídnuté TH – 21.min stav 38:53. S domácími hráči to otřáslo a nadále ztráceli – 24.min stav 42:59. Tato čtvrtina se hodně kouskovala odpískanými fauly, když některé byli hodně přísné. Domácí hráči se však nevzdávali a i díky tragické úspěšnosti hostů z čáry TH v této čtvrtině (26/10) se stále drželi, přestože další klíčový domácí hráči usedali na lavičku se čtyřmi fauly na svých kontech – 30.min stav 51:65. Domácí se však ještě nevzdali a po výborném začátku poslední čtvrtiny, kdy nepustili hosty k úspěšnému zakončení a Petr Sláma na druhé straně dokázal úspěšně zakončovat, přivedli i diváky ještě do varu – 32.min stav 58:65. Humpolečtí hráči našli v sobě poslední zbytky sil a ztrátu neustále umazávali – 37.min stav 69:72. Bohužel na hřišti pro 5 faulů už nebyl Petr Sláma ani Jakub Němec. Domácí hráče tak najednou táhl Honza Vaněček, který dokázal doskakovat nejen pod vlastním košem, ale i několika útočnými doskoky získal míč po neúspěšných střelách spoluhráčů či i koš – 38.min stav 71:75. Zbývaly dvě minuty do konce a šance na zvrat stále žila, ale střely humpoleckých míjeli koš a tak body naskakovaly jen z TH, což domácím nestačilo a hosté se tak po závěrečném klaksonu mohli začít radovat z postupu do 2.ligy. Domácí tým tak i v posledním zápase nedokázal uhájit domácí tvrz. Domácí hráče přišlo opět povzbudit velké množství diváků, kteří v poslední čtvrtině je donutili se vymáčknout a zdánlivě rozhodnutý zápas ještě zdramatizovat, za což jim patří velké poděkování. Po zápase, byť prohraném, se humpoleckým hráčům dostalo také za jejich výkony v této sezóně bouřlivých ovací. Po roce se opět dostali do finále, kde dokázali být rezervě Jindřichova Hradce vyrovnaným soupeřem, o čemž svědčí to, že se série protáhla na maximální počet zápasů. Opět tak skončili krok od 2.ligy.

Čtěte dále:   Humpolecké šestistovky

Body: Sláma 17(1), Němec 11(1), Zet 10, Vaněček 8, Dygrýn 7, Vítek 7, Pipek 6, Hořínek 5(1), Jirák Lukáš 3– Melski 20, Houška 16, Pícha 13, Eisman 9, Filip 7, Hájek 5, Novák 4, Hron 3, Valcha 3

Trojky 3:2, Fauly 38:29, TH 39/24:54/30, Rozhodčí: Baloun, Polívka, 120 diváků