Další zápas venku, další prohra. A Humpolec asi bude chybět v play off!

2

V dalším kole jihočeského přeboru hokejistů Humpolec prohrál na ledě Strakonic. Bohužel tato prohra znamená, že hokejisté humpolecké Jiskry možná budou v play off jihočeského přeboru chybět. Postup už totiž není v jejich rukou.

A přitom humpolečtí se skoro celou sezonu drželi v
elitní osmičce. Ale v předposledním zápase základní části prohráli ve Strakonicích, propadli se na devátou příčku a
postupové karty pro účast v play off už ve svých rukách nedrží.

STRAKONICE – HUMPOLEC 6:3

Humpolec k zápasu ve Strakonicích nastoupil v oslabené sestavě jen s jedenácti hráči do pole. Domácí tak
převzali roli favorita hned po úvodním vhazování. Navíc humpolečtí faulovali a tak dostaly brzy Strakonice výhodu čtyřminutové přesilovky. Jenže byla z
toho jen tyč po střele Kepla. Navíc brankář Humpolce vychytal i nájezd Bindera v
oslabení, a tak se dostala Jiskra k poměrně překvapivému vedení. V patnácté minutě napřáhl od modré Kočí a brankař Strakonic lovil puk ze sítě. Bohužel, humpolečtí se dlouho
neradovali. Strakonice brzy vyrovnali a ještě v 16.
minutě ujel Pitel a jeho blafák znamenal obrat ve skóre na 2:1. Do kabin
se však šlo za nerozhodného stavu, neboť se ujala tvrdá střela humpoleckého Šády.

Vyrovnání naše hodně povzbudilo a na začátku druhé třetině měli docela navrch. Přesto se radovali domácí, kterří se rychle vrátili zpět vedení. V polovině třetiny Strakonice poprvé odskočily na dvoubrankový
rozdíl. To byl hlavní náběh na to, aby domácí získali kontrolu nad zápasem. Přidávali další góly a brzy to bylo 5:2. Do konce třetiny ale humpolečtí přidali ještě jeden gól a zvýšili šance na slušný výsledek a bodový zisk.

Třetí třetinu začali naši opět aktivně a ve 43. minutě byli blízko ke
snížení na jednobrankový rozdíl. Po faulu na Cirhana rozhodčí nařídili
trestné střílení. To nemohl zraněný Cirhan provádět, takže důvěru dostal
Šáda, ale na brankaře domácích bohužel nevyzrál. A to znamenalo konec nadějí na slušný výsledek. Domácí zavětřili nebezpečí a přidali na
tempu. Ve 45. minutě přidali pro ně uklidňující gól. Další góly už bohužel nepadli a tak skóre 6:3 se stalo konečným výsledkem.

Čtěte dále:   AFC Humpolec - SFK Vrchovina 2:3

Branky a nahrávky: 16. Bouška (Melíšek), 16. Pitel,
22. Binder (Kozma), 30. Kepl (Hodánek, 32. Kadlec (Šulčík), 45. Kadlec
(Šulčík) – 15. Kočí (Cirhan), 20. Šáda (Zaňák), 40. Hřeben (Hurda).
Rozhodčí: Haškovec – Streďák, Bursík. Vyloučení: 7:6, navíc Kovář
(Strakonice) a Holec (Humpolec) 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 450.
Třetiny: 2:2, 3:1, 1:0. Humpolec: Jan Zour – Kočí, Hurda, Hřeben,
Hadrava, Cirhan, Holec, Šáda, Zeman, Bříza, Jiří Zour, Zaňák.

Ostatní výsledky: David servis České Budějovice –
Radomyšl 8:3 (1:1, 3:1, 4:1), 5. a 14. Mizera, 25. a 40. Rob, 30. a 60.
Vomela, 55. Suchánek, 56. Eliáš – 18. Mošovský, 23. Jungbauer, 42.
Bican, Hluboká nad Vltavou – Radomyšl 6:1 (0:1, 2:0, 4:0), 26. a 45.
Miler, 57. a 59. Šťastný, 28. Lenc, 55. Daněk – 4. Mošovský, Velká
Radouň – Soběslav 2:7 (0:1, 2:4, 0:2), za domácí: 37. Schmidt, 37.
Koláček, David service České Budějovice – Vimperk 3:0 (1:0, 1:0, 1:0),
9. Mizera, 21. Štrba, 60. Lonsmín, Veselí nad Lužnicí – Tábor 2:3 SN.
(1:1, 0:1, 1:0), 17. Janda, 53. Klimeš – 16. Hraňo, 32. Hastrman, nájezd
Perník, Český Krumlov – Božetice 6:4 (1:0, 3:3, 2:1), 20. Z. Uhlíř, 23.
Mígl, 23. Štěpán, 33. Galistl, 41. Heideker, 60. Voldřich – 23. L.
Stejskal, 27. Špale, 28. Kálal, 55. Straka. ⋌

2 thoughts on “Další zápas venku, další prohra. A Humpolec asi bude chybět v play off!

1. Na ODM se jezdí short track na běžných bruslích (kanady nebo kraso). Vyhrála v super sprintu na 1 kolo (111 m). Na 500 m byla sedmá na na 333 m (3 kola) čtvrtá. Závod se jel v Ostravě. J.H.