Kam na běžky o víkendu?

Přinášíme vám již tradiční článek o stavu běžkařských tratí na Vysočině a kde by se dalo o víkendu lyžovat na běžkách. Počasí běžkařům moc nepřeje. Mrzne jen to praští, stopy jsou promrzlé, nový sníh není. Běžkovat se zcela jistě dá, ale možná by stálo za to tento víkend nechat běžky doma, místo nich nazout brusle a nádherně si zabruslit na nějakém zamrzlém rybníku. Podmínky k bruslení jsou úžasné.

Radňovice do Vlachovic, dále celý Jimramovské okruh nebo okruh okolo
Sněžného. Další úprava stop je snad plánována na pátek ráno. V lyžařském areálu Vysočina Arena se tento týden naváží nový sníh na
trasy, dbejte proto prosím zvýšené opatrnosti. Od pátku do neděle se na
stadionu konají závody. Vítr nasypal v lesních úsecích jehličí a větvičky do stop. Uprava stop se proto zaměří na průjezdy lesem. V plánu je úprava trasy od Ski na
Vlachovice, Sklené. Fryšavu, Blatky, Samotín, Krátkou, Kuklík, Studnice,
Rokytno, hotel  Pavla, Tři Studně, zpět ke Ski. S ohledm na velký mráz
rollba vyjede v 9 hod. Při dnešním mrazu byl i zelený vosk "pomalý". V neděli jste zváni na párkové závody do Radňovic, start je ve 14 hodin.

Žďársko

Tratě zůstavají stejné jako v minulých dnech. Průjezd přes bažiny za
Táborkami na polničský okruh je stále nepromrzlý a neumožňuje průjezd
rolby. V dalších dnech, kdy se čekají arktické dny, by mohl průjezd
promrznout a rolba na Polničku a Škrdlovice vyjet. Rolbou byla včera upravena nová stopa na okruhu na loukách nad Pilákem.

Čtěte dále:   Fotbalisté Tatranu na závěr přemohli Humpolec, hattrickem se blýsknul Vopršal