Založit účet
 
Menu
· Domů
· Ankety
· Archív článků
· Časté otázky
· Doporučte nás
· Galerie Sukna
· Hledat
· Humpolec Info
· Humpolec na UTube
· Kalendář
· Mapa Humpolce
· Odkazy
· Osobní zprávy
· Seznam členů
· Soubory
· Soutěže!!!
· Témata
· Top 10
· Váš účet

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Kalendář akcí
srpen 2019
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Divadlo
Kino
Koncerty
Městský úřad
Ostatní
Přednášky
Setkání
Slavnosti
Sport
Výstavy

O redakci
Server Humpolák je vydáván občanským sdružením Humpolák.

Kontaktovat redakci můžete přes e-mail na adrese redakce@humpolak.cz.

Adresa redakce:
sdružení Humpolák
Lnářská 113
396 01 Humpolec

Bankovní spojení:
eBanka
č.ú.: 1393129001/2400

Český rozhlas Region

Turistická známka


Nedávno se turisté začali setkávat v našich horách s takzvanými Turistickými známkami - dřevěnými, kulatými vypalovanými plaketami, které slouží jako suvenýr a zároveň jako potvrzení o dosažení turisticky zajímavé lokality. Turistická známková místa sledovala především hřebenovky, ale i jiné významné lokality, tak, aby sběratel, který se snaží míst pohromadě číslovanou řadu, neminul žádnou z hlavních pozoruhodností Jeseníků, Šumavy, či Jizerských hor. Brzy vznikla také sběratelská hra o Prémiovou známku, další zpestření - první výroční turistickou známku - mohl získat každý účastník "Posledního puchýře KČT" v Beskydech.
Od té doby celý systém neustále roste, aby co nejdříve Turistické známky vytvořily sběratelskou hru v rámci celé republiky. I když řada "Hory" není ještě definitivně uzavřena - chybí například lokality v Českém lese i na Šumavě - hlavní úsilí se napřelo k alespoň rámcovému pokrytí historických stavebních památek. Vznikly "Hrady" a "Zámky", které dnes zahrnují více než 150 objektů.Začala také práce na mapování skanzenů, archeologických památek, historických měst, jeskyní, poutních míst a klášterů, vodáckých řek, atd.
turistická známka Humpolce, číslo 456Pro zachování hodnoty turistických známek coby "potvrzení o dosažení turisticky atraktivního místa" je dbáno především na dvě věci: Známku nelze získat nikde jinde než na místě, které zpodobňuje, a za druhé, systém není devalvován přehušťováním, takže cesta od známky ke známce vyžaduje opravdu přiměřený turistický výkon. Aktuální stav rozšíření a veškeré informace jsou k dispozici na internetové adrese
http://turisticke.misto.cz. Je zde zprovozněná interaktivní mapa, která přímo v konkrétní oblasti ukáže nejbližší Turistická známková místa, na pokliknutí zobrazí jejich popis a příslušné webové stránky tohoto místa.

Od října roku 2001 se také Humpolec se svými památkami a atraktivními přírodními lokalitami stal jedním z těchto Turistických známkových míst. Dřevěnou plaketu s nápisem Město Humpolec, turistická známka No. 456
a obrázkem dominanty města, chrámu sv. Mikuláše můžete získat za 20 Kč v informačním středisku na Horním náměstí v Humpolci.
S turistickými známkami je možné hrát sběratelskou hru:
Nasbírejte řadu deseti jakýchkoliv číselně navazujících papírových kupónů, které jsou součástí Turistických známek, tyto kupóny nalepte na pohled či korespondenční lístek a zašlete na adresu: Turistické známky s.r.o., Žižkova 13, P.O.BOX 21 C Rýmařov, 795 01. Nezapomeňte uvést zpáteční adresu. Obratem dostanete Prémiovou turistickou známku - za každou desítku jednu - pokaždé jinou.

Více informací na stránkách http://turisticke.misto.cz

logo, které označuje prodejní místa turistických známek

touto samolepkou
jsou označena všechna prodejní místa Turistických známek

Copyright © Humpolák
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 24.05. 2003 (3041 čtenářů)

[ Zpět ]
Všechny obchodní známky, názvy a články patří jejich právoplatným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Komentáře jsou moderovány, pravidla jsou uvedena v záhlaví formuláře pro odeslání. Upozornění na závadný obsah zasílejte na adresu redakce@humpolak.cz.

(c) 1999 - 2008 Občanské sdružení Humpolák


Powered by Copyright © UNITED-NUKE - upravil a implementoval AXL Systems
Všechna práva vyhrazena.

Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.201 sekund

Tvoje Účetní     Petra Plast     Knihkupectví Jana Zábrany      Maryška Elektrocentrum