Založit účet
 
Menu
· Domů
· Ankety
· Archív článků
· Časté otázky
· Doporučte nás
· Galerie Sukna
· Hledat
· Humpolec Info
· Humpolec na UTube
· Kalendář
· Mapa Humpolce
· Odkazy
· Osobní zprávy
· Seznam členů
· Soubory
· Soutěže!!!
· Témata
· Top 10
· Váš účet

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Kalendář akcí
říjen 2018
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  

Divadlo
Kino
Koncerty
Městský úřad
Ostatní
Přednášky
Setkání
Slavnosti
Sport
Výstavy

O redakci
Server Humpolák je vydáván občanským sdružením Humpolák.

Kontaktovat redakci můžete přes e-mail na adrese redakce@humpolak.cz.

Adresa redakce:
sdružení Humpolák
Lnářská 113
396 01 Humpolec

Bankovní spojení:
eBanka
č.ú.: 1393129001/2400

Informační televize pro Vysočinu

Fotbal by měl zůstat hlavně zábavou 
SportDo jarní části nastoupí humpolečtí fotbalisté s novým koučem. Podruhé za sebou kluboví funkcionáři nesáhli k vlastním zdrojům, tentokrát se rozhodli pro Miroslava Koubu. Zkušený pětapadesátiletý trenér s licencí UEFA "A"a licencí sportovní přípravy, má zásluhy především na rozvoji fotbalu v Ledči nad Sázavou.

S jakými pocity jste převzal mužstvo?

Předně bych chtěl říci, že je pro mě fotbal zábava a tak jsem ho vždycky bral a přál bych si, aby tomu bylo i v budoucnu. Pocity jsou to určitě dobré, když se mohu zabývat nejmasovějším sportem na planetě, pohybovat se mezi mladými sportovci a trochu je i ovlivňovat v jejich sportovní přípravě. Nezáleží moc ani na tom, zda trénuji muže nebo přípravku. Samozřejmě, že je mi známo současné postavení mužstva v tabulce, i to jsem zvážil. Chci tým co nejlépe připravit na jaro tak, aby hrál kvalitní fotbal a pochopitelně se zachránil v soutěži.

Přicházíte do zcela neznámého prostředí, nebo je vám humpolecký fotbal známý?

Je jasné, že humpolecký fotbal neznám tak dobře jako ten ledečský, kde jsem na různých úrovních trénoval patnáct let. Ale do úplného neznáma nejdu. Když jsem v Ledči trénoval, objížděl jsem si soupeře, sledoval jejich hru. Za sezónu jsem viděl některé mančafty třeba i třikrát.

S humpoleckým fotbalem jste tedy částečně obeznámen. Proč v průběhu letošního podzimu klesl až na desáté místo? Myslíte, že to je odraz kvality kádru, nebo to byl prostě jen špatný půlrok?

Kádr zatím ještě nemohu posoudit, ale na krajský přebor se dívám trochu jinak. Je to nesmírně vyrovnaná soutěž, stačí, abyste s týmem dvakrát smolně prohráli a z postavení na čele tabulky jste rázem kandidátem sestupu. Vždyť po podzimu dělí druhý Pelhřimov a dvanáctou Světlou jen šest bodů.

Humpolečtí už podruhé za sebou angažovali trenéra z mimo klubových řad. Považujete za výhodu, že jste takzvaně přespolní a máte jistý odstup, nebo je tomu opačně?

To ukáže až čas. Ale nyní to beru jako dost velkou nevýhodu. V Ledči jsem znal hodně hráčů od malička, viděl jsem jejich fotbalové krůčky třeba už v přípravce. Věděl jsem, co mohu od každého z nich čekat. V Humpolci to bude složitější, hráče téměř neznám výkonnostně ani charakterově.

Pozice v tabulce po podzimu staví před Humpolec jasný cíl. Tím je pochopitelně záchrana. Máte ještě nějakou jinou představu, jejíž realizaci bude od svých svěřenců vyžadovat?

Samozřejmě kardinálním cílem je záchrana, jinak ani uvažovat nemohu. Na druhé straně by bylo špatné, kdybych se nedíval dále, do budoucna. Budu se snažit mužstvo vést tak, aby v příští sezóně podobné problémy mužstvo nemuselo řešit.

Stoupání vzhůru tabulkou se většinou neobejde bez posil. Budete v tomto směru tlačit na vedení klubu?

Momentálně neznám možnosti oddílu, takže pracuji s kádrem, který mi byl představen. Ani se to moc nepříčí mým představám. Nejprve chci hráče poznat, vyzkoušet je v přípravných zápasech. Rozhodně nebudu trvat na nějakých příchodech narychlo, i když dnes již připouštím, že se mužstvo bude muset doplnit, protože z původního kádru odešlo nebo z různých důvodů skončilo šest hráčů, což je dost, ale takový je fotbalový život.

Listy Pelhřimovska

Publikováno: Sobota, 10.01. 2004 - 00:00:00 Od: axl
 
Související odkazy
· Více o tématu Sport
· Další články od autora axl


Nejčtenější článek na téma Sport:
U sítě vede Maria Šarapovová


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


"Fotbal by měl zůstat hlavně zábavou" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře jsou moderovány, pravidla jsou uvedena v záhlaví formuláře pro odeslání. Upozornění na závadný obsah zasílejte na adresu redakce@humpolak.cz
Všechny obchodní známky, názvy a články patří jejich právoplatným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Komentáře jsou moderovány, pravidla jsou uvedena v záhlaví formuláře pro odeslání. Upozornění na závadný obsah zasílejte na adresu redakce@humpolak.cz.

(c) 1999 - 2008 Občanské sdružení Humpolák


Powered by Copyright © UNITED-NUKE - upravil a implementoval AXL Systems
Všechna práva vyhrazena.

Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.455 sekund

Tvoje Účetní     Petra Plast     Knihkupectví Jana Zábrany      Maryška Elektrocentrum