Třídení odpadů v kraji Vysočina


  Menu
· Domů
· Ankety
· Archív článků
· Časté otázky
· Doporučte nás
· Galerie Sukna
· Hledat
· Humpolec Info
· Humpolec na UTube
· Kalendář
· Mapa Humpolce
· Odkazy
· Osobní zprávy
· Seznam členů
· Soubory
· Soutěže!!!
· Témata
· Top 10
· Váš účet
  Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
  Kalendář akcí
leden 2019
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

Divadlo
Kino
Koncerty
Městský úřad
Ostatní
Přednášky
Setkání
Slavnosti
Sport
Výstavy
  O redakci
Server Humpolák je vydáván občanským sdružením Humpolák.

Kontaktovat redakci můžete přes e-mail na adrese redakce@humpolak.cz.

Adresa redakce:
sdružení Humpolák
Lnářská 113
396 01 Humpolec

Bankovní spojení:
eBanka
č.ú.: 1393129001/2400
 Škola v srdci Evropy

RůznéPod záštitou Kraje Vysočina se dne 11. listopadu 2009 na Střední škole SČMSD Humpolec, s. r. o. konala soutěž s názvem Škola v srdci Evropy. Toto soutěžní klání bylo založeno na znalostech o Evropské unii.

Účastníky soutěže byli žáci 8. a 9. tříd následujících  základních škol: ZŠ Želiv, ZŠ Havlíčkův Brod Konečná, ZŠ Pacov Za Branou, ZŠ a MŠ Větrný Jeníkov, ZŠ Hradská, ZŠ Štáflova Havlíčkův Brod. Soutěžící byli rozděleni do jedenácti tříčlenných týmů, z nichž každý reprezentoval svoji školu.

 

Samotný program soutěže se skládal ze dvou částí. První z nich nesla název „Riskuj“. Po vzoru známé televizní soutěže byly i zde otázky rozděleny do tematických okruhů týkajících se Evropské unie. Podle hodnoty otázky týmy získávaly nebo ztrácely body. Druhá část byla založena na znalosti gastronomie jednotlivých států Evropské unie a schopnosti přiřadit k jednotlivým pokrmům stát. Veškerá jídla použita v této části soutěže byla zhotovena přímo na škole studenty oboru kuchař – číšník pod vedením učitele odborného výcviku.

 

K vyplnění času mezi soutěžními koly byla k dispozici keramická dílna, ve které si žáci ozdobili hrnečky podle své fantazie. Ty pak byly odvezeny do dílny Fokusu Vysočina v Pelhřimově k vypálení a poté se vrátí zpět do rukou žáků. V prostorách školy bylo také připraveno občerstvení pro soutěžící, jejich doprovod a organizátory.

 

Soutěžní den byl ukončen vyhlášením výsledků a předáním věcných cen, které poskytla společnost Eurocentrum Jihlava a Střední škola SČMSD Humpolec, s. r. o. Odměněni byli všichni zúčastnění.

 

Na stupních vítězů se umístili: 1. ZŠ Pacov Za Branou – P. Opletal, J. Pivoňka, M. Deml

                                                  2. ZŠ Štáflova – V. Suchý, T. Fikarová, J. Mendl

                                                  3. ZŠ Havlíčkův Brod Konečná – B. Kubalová,                                                                                                                               K. Ondráčková, T. Vondráčková

 

Studentka školy S. Tichá, která provázela jeden z týmů, se ke dni vyjádřila takto: „Žáci byli do soutěže velice zapálení, překvapily mě jejich vědomosti. Myslím si, že si soutěžní den užili a já také.“

 

Za přípravu a skvělou realizaci celého programu patří poděkování K. Přecechtělovi,  J. Mádlovi a všem pedagogickým pracovníkům, zejména Ing. R. Tomšů, Mgr. J. Dědové, Ing. O. Krankusové a Z. Augustovi.

 

Studenti 3. OB SŠ SČMSD, s. r. o.: A. Malaski, M. Kříženecká

 

 
 
  Související odkazy
· Více o tématu Různé
· Další články od autora myska


Nejčtenější článek na téma Různé:
Dívka měsíce října

  Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

  Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

"Škola v srdci Evropy" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře jsou moderovány, pravidla jsou uvedena v záhlaví formuláře pro odeslání. Upozornění na závadný obsah zasílejte na adresu redakce@humpolak.cz
Všechny obchodní známky, názvy a články patří jejich právoplatným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Komentáře jsou moderovány, pravidla jsou uvedena v záhlaví formuláře pro odeslání. Upozornění na závadný obsah zasílejte na adresu redakce@humpolak.cz.

(c) 1999 - 2008 Občanské sdružení Humpolák


Powered by Copyright © UNITED-NUKE - upravil a implementoval AXL Systems
Všechna práva vyhrazena.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.11 sekund


Tvoje Účetní     Petra Plast     Knihkupectví Jana Zábrany      Maryška Elektrocentrum