Založit účet
 
Menu
· Domů
· Ankety
· Archív článků
· Časté otázky
· Doporučte nás
· Galerie Sukna
· Hledat
· Humpolec Info
· Humpolec na UTube
· Kalendář
· Mapa Humpolce
· Odkazy
· Osobní zprávy
· Seznam členů
· Soubory
· Soutěže!!!
· Témata
· Top 10
· Váš účet

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Kalendář akcí
říjen 2018
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  

Divadlo
Kino
Koncerty
Městský úřad
Ostatní
Přednášky
Setkání
Slavnosti
Sport
Výstavy

O redakci
Server Humpolák je vydáván občanským sdružením Humpolák.

Kontaktovat redakci můžete přes e-mail na adrese redakce@humpolak.cz.

Adresa redakce:
sdružení Humpolák
Lnářská 113
396 01 Humpolec

Bankovní spojení:
eBanka
č.ú.: 1393129001/2400

Český rozhlas Region

Z deníku Policie 
Z deníku humpolecké policieMuž řídil auto pod vlivem alkoholu. Zpronevěřila peníze. Krádež za půl milionu. Nafta tekla proudem. Prázdné nádrže. Zapomnětlivost se nevyplatila. Zůstal bez motorky. Stovky SMS zpráv. Nářadí a materiál za půl milionu. V noci vnikl do jídelny.

Ve středu 26. října zastavili policisté po jedenácté hodině večer v Humpolci na ulici Čejovská vozidla Fiat Palio. V rámci silniční kontroly provedli u pětatřicetiletého řidiče dechovou zkoušku. Naměřili hodnotu 0,35 promile alkoholu. Další jízdu policisté muži zakázali a byl mu zadržen řidičský průkaz. Řidič je podezřelý ze spáchání dopravního přestupku.

Policejní komisař z oddělení hospodářské kriminality v Pelhřimově zahájil dne 21. října trestní stíhání devětadvacetileté ženy z Pelhřimova. Ta se měla dopustit trestného činu podvodu. Od začátku roku 2010 do dubna roku 2010 vybírala jako obchodní zástupce firmy peníze od zákazníků za dodané zboží. Tyto peníze neodevzdala svému zaměstnavateli a užila jich pro vlastní potřebu. Svému zaměstnavateli tak způsobila hmotnou škodu přes 20.000 korun.

Ve čtvrtek 20.10. přijali policisté oznámení o vykradení kamionu, ke kterému došlo během noci. Rumunský kamion s návěsem byl zaparkovaný na parkovišti u BčS Shell u dálnice Dl ve směru Brno-Praha v k.ú. obce Hněvkovice. Neznámý pachatel nejprve prořízl na dvou místech krycí plachtu nákladního přívěsu a poté prořízl papírovou krabici, ze které odcizil jednu fleecovou dámskou mikinu. Následně otevřel nezajištěné zadní dveře návěsu a z ložní plochy odcizil celkem 71 krabic dámských softshellových bund. Poškozené firmě způsobil odcizením věcí škodu ve výši nejméně 500.000 korun, na poškozené krycí plachtě dalších 2.500 korun.
    Policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování zahájili úkony ze spáchání trestného činu krádež, kde je trestní sazba dva až osm let.         
Další stovky litrů nafty odcizil neznámý pachatel počátkem minulého týdne na Humpolecku. Pachatelovým cílem se staly dva zemní stroje zaparkované na poli u obce Kejžlice. Z nádrží  strojů zmizelo 220 litrů nafty. Škoda zatím nebyla vyčíslena.
   Druhým místem pachatelova zájmu se stal nezajištěný areál v obci Budíkov a v něm sedm vozidel. Jednalo se o dva pracovní stroje, dva traktory a tří nákladní vozidla. Celkem z nádrží zmizelo 555 litrů motorové nafty. Způsobená škoda na odcizené naftě a poškozených víčkách nádrží byla odhadnuta na téměř 27.000 korun.

Další litry motorové nafty byly odcizeny během víkendu v areálu firmy v Okružní ulici v Humpolci. Neznámý pachatel si vyhlédl dvě nákladní vozidla Man a po vypáčení uzávěrů u palivových nádrží odcizil celkem 400 litrů motorové nafty. Svým jednáním pachatel způsobil poškozené společnosti škodu ve výši nejméně 14.000 korun.

V sobotu 15.10. po půlnoci si na podestě v I. patře před vchodovými dveřmi do baru v Humpolci, položila dívka dámskou koženkovou bundu a kabelku, ve které měla peněženku s finanční hotovostí, osobní doklady, parfém, mobilní telefon, klíče a platební kartu. Bohužel, když se pak pro odložené věci vrátila zjistila, že tu již nejsou. Dívka vyčíslila škodu na téměř 15.000 korun.

   Policisté zahájili úkony trestního řízení ze spáchání přečinu zatajení věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Policisté v Humpolci přijali trestní oznámení na neznámého pachatele, který odcizil motocykl. Pachatel vnikl ze soboty 15.10. na neděli do garáže v obci Humpolec-Hadina. Z garáže odcizil helmu, pět litrů benzínu a motocykl Jawa 250 rz PE 1 70-74 tmavě červené barvy. Majiteli motocyklu pachatel způsobil škodu ve výši nejméně 13.000 korun.

Policejní komisař zahájil trestní stíhání devětatřicetiletého muže pro podezření ze spáchání přečinu nebezpečné pronásledování.
   Muž po celý letošní rok své bývalé manželce telefonoval a zasílal SMS zprávy, ve kterých jí hrubě urážel. Jen za poslední čtvrtrok došlo mezi bývalými manželi k více jak 1800 telefonických kontaktů. Manžel ženu sledoval při cestě do zaměstnání a do místa trvalého bydliště. Pomocí telefonu rovněž kontaktoval a posílal SMS zprávy i svému synovi, který žije ve společné domácnosti s matkou a kterému vyhrožoval i fyzickou újmou. U bývalé manželky a syna vzbudilo toto jednání důvodnou obavu o jejich život a zdraví.
  
Nebezpečné pronásledování- stalking
V kriminologickém smyslu je stalking definován jako úmyslné, zlovolné pronásledování a obtěžování jiné osoby, které snižuje kvalitu života a ohrožuje její bezpečnost. Přímým následkem stalkingu je závažné narušování soukromí, osobní svobody a lidské důstojnosti oběti. V závažných případech je poškozováno duševní a tělesné zdraví oběti, či dokonce ohrožován její život.
 Projevy stalkingu:
  • obtěžování
  • pronásledování
  • pronásledování s vyhrožováním
Od 1. ledna 2010 je přečin dle § 354 - nebezpečné pronásledování - nový trestný čin.
 
    V loňském roce pelhřimovští policisté prošetřovali dva případy, kdy se jednalo o nebezpečné vyhrožování. Jeden z těchto případů byl v listopadu 2010 skončen návrhem na podání obžaloby. V letošním roce policisté zadokumentovali čtyři případy.
Policisté přijali trestní oznámení na neznámého pachatele, který od června do současné doby odcizil stavební materiál v obci Krasoňov. Pachatel překonal uzamčení domu a provizorní zabezpečení okna a vnikl do dvou domů, jež mají společný dvůr a tvoří jeden komplex. Z objektu odcizil různé nářadí, stavební materiál a další věci. Z pozemku přiléhajícího k zadní části objektů odcizil řezivo, stavební kámen a nejméně 848 tun štěrku různé frakce. Svým jednáním pachatel způsobil škodu ve výši nejméně 444.500 korun.
    Na místě provedla výjezdová skupina policie ohledání místa činu a šetření. Byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádež.
 
Nepříjemné překvapení čekalo v pondělí 10.10. ráno zaměstnance, kteří přišli do školní jídelny na Husově ulici v Humpolci. Neznámý pachatel zřejmě v nočních hodinách vnikl do budovy Zvláštní školy, prošel objektem ke vstupním dveřím jídelny, kde rozbil skleněnou výplň dveří a vnikl do jídelny. Z prostor jídelny prošel do kanceláře, kde vypáčil zásuvku stolu a odcizil zde finanční hotovost ve výši nejméně 4.800 korun. Celková škoda na poškození a odcizením finanční hotovosti byla vyčíslena na 15. korun.
Další víkendové vloupání policisté zadokumentovali u budovy váhy společnosti na Pražské ulici v Humpolci. Pachatel násilím vnikl do prostor kanceláře podatelny, rozbil zde čtvery dveře, kancelář prohledal, ale nic neodcizil. Způsobená škoda na poškozeném zařízení byla vyčíslena na 10.000 korun.
nehoda na obchvatu kolem obce Božejov - jezděte opatrně!
zdroj: www.policie.cz
Publikováno: Neděle, 30.10. 2011 - 10:08:45 Od: xx22
 
Související odkazy
· Více o tématu Z deníku humpolecké policie
· Další články od autora xx22


Nejčtenější článek na téma Z deníku humpolecké policie:
Pátrání po osobách


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


"Z deníku Policie" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře jsou moderovány, pravidla jsou uvedena v záhlaví formuláře pro odeslání. Upozornění na závadný obsah zasílejte na adresu redakce@humpolak.cz
Všechny obchodní známky, názvy a články patří jejich právoplatným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Komentáře jsou moderovány, pravidla jsou uvedena v záhlaví formuláře pro odeslání. Upozornění na závadný obsah zasílejte na adresu redakce@humpolak.cz.

(c) 1999 - 2008 Občanské sdružení Humpolák


Powered by Copyright © UNITED-NUKE - upravil a implementoval AXL Systems
Všechna práva vyhrazena.

Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.203 sekund

Tvoje Účetní     Petra Plast     Knihkupectví Jana Zábrany      Maryška Elektrocentrum