č.ú.: 1393129001/2400

Regionální velká výměna zkušeností

Humpolec si v oslabené sestavě vykoledoval debakl
SportLehkým skluzem po ledě Pouzarovy haly si hokejisté českobudějovického David servisu došli v krajské lize pro tři body.

Na novém stadionu vyprovodili Humpolec předmikulášskou nadílkou 11:0. Po dvou třetinách domácí vedli 6:0 a o jejich výhře nebylo nejmenších pochyb. Navíc brankostroj pokračoval.

Po deváté brance ve své síti hosté střídali brankáře Zoura, a to měli před sebou ještě deset horkých minut. Skóre se měnilo vzápětí. Než se stačil nový muž v masce Kochánek rozkoukat, lovil puk ze sítě i on. Na 11:0 uzavřel z trestného střílení faulovaný Suchánek střelou mezi betony.

Trenér David servisu Jiří Fedur přijal výsledek bez emocí. „Nejvyšší letošní vítězství nepřeceňujme. Viděli jsme, v jakém přijel Humpolec složení. Berme proto výsledek s rezervou a v klidu," uvedl.

První dvě třetiny jako by favorit nemohl přeřadit rychlost na vyšší stupeň. „Musel jsem hráče dokonce trochu pokárat, ale samozřejmě mančaft se přizpůsobí hře soupeře. Za stavu 3:0 jsem varoval, že Pepa Kučera je studený, nerozchytaný, že hostům se mohou povést dvě střely a rázem je to 3:2. Ale dopadlo to dobře a třetí třetina už vypadala jinak, lépe," líbila se kouči nejvíce třetí dvacetiminutovka.

Přiznal, že přes jednoznačné skóre měl o přestávkách v kabině důvod, aby hráčům sdělil své výhrady. „Měli jsme malinko pohovor, protože takhle hrát nejde. Když přijede silný soupeř, tak nás opravdu spráská," apeloval na svůj tým, aby příště nastoupil se stoprocentní koncentrací a zaujetím. Čisté konto Josefa Kučery bylo nejvíce v ohrožení na konci druhé třetiny, kdy Cikán s Eliášem krátce po sobě usedli na trestnou lavici a hosté hráli přesilovku pět na tři. Gól do šatny ale nedali. Naopak Českobudějovičtí početní výhodou na začátku druhé třetiny nepohrdli. V přesilovkách navyšovali skóre až na 8:0.

Tak jako domácí hokejisté po kanonádě nepodlehli přehnané euforii, chladnou hlavu si zachovali i hosté z Humpolce, kteří přijali debakl sportovně. Vedoucí mužstva Jiskry František Šerák nedělal z porážky tragédii. „Přijeli jsme s torzem, bez osmi hráčů. Máme šest zraněných, další dva jsou pracovně zaneprázdnění. Přijeli jsme utkání nějak odehrát, nechtěli jsme je skrečovat. Cílem tentokrát nebylo vyhrát, ale zúčastnit se," uvedl na rovinu.

Humpolec se v tabulce pohybuje těsně za nejlepší osmičkou, a tak o play off bude muset ještě tvrdě bojovat. „Čekají nás klíčové zápasy doma s Radomyšlí, v Jindřichově Hradci a doma s Veselím. Z těchto zápasů potřebujeme alespoň šest, raději osm bodů, abychom se do té osmičky dostali. Zápas v Budějovicích, to byl pro nás opravdu jen výlet," přiznal Šerák.

DAVID SERVIS – HUMPOLEC 11:0

Branky a nahrávky: 4. Lonsmín (Mizera), 6. Štrba (Dan. Mikeš), 10. Dan. Mikeš (Štrba, Suchánek), 27. Eliáš (Dal. Mikeš, Cibulka), 32. Vomela (Suchánek), 33. Moudrý (Mizera), 44. Cikán (Zíka, Moudrý), 45. Cibulka (Štěrba, Fleischman), 50. Dan. Mikeš (Chaloupka, Suchánek), 50. Moudrý (Mizera), 58. Suchánek. Třetiny: 3:0, 3:0, 5:0.

Ostatní výsledky: Hluboká nad Vltavou – Strakonice 3:5 (2:1, 1:1, 0:3), 4. Miller (P. Míšek), 8. Lenc (Šimek, Král), 35. Šimek (Bělohlav) 10. Kadlec (TS), 34. Hrubý (Pitel), 54. Kadlec (Pitel), 55. Růžička (Ketl), 60. Procházka, Veselí nad Lužnicí – Vimperk 3:5 (0:1, 1:2, 1:2), Chlaň 2, Sekera – Předota, Horejš, Gabauer, Vinš, Janda, Český Krumlov – Soběslav 5:3 (1:1, 1:2, 3:0), Z. Uhlíř 2, Svačina, Migl, Lukeš – Karpíšek 2, Stoklásek, Hluboká nad Vltavou – Soběslav 4:5 (1:2, 0:1, 3:2), 18. Masopust (Hájek), 45. Král (Miler), 57. Šimek, 60. Bělohlav (Fuka, Miler) 14. Hák (Hraňo), 16. Smrž, 25. Stoklásek (Bruner), 46. Petržílka (Zajíc), 51. Hraňo (Žákovský, Hák), Jindřichův Hradec B – Božetice 3:4 SN. (1:2, 1:1, 1:0), 19. Tomšík (Gurka), 25. Záhora (Javůrek), 53. Javůrek (Kalvas) – 8. Kálal (Nevolný), 19. Nevolný (Kálal, Novotný), 34. Kolář (Novotný), rozhodující nájezd Kolář, Radomyšl – Tábor B 6:4 (3:0, 2:2, 1:2), branky hostů: Kratochvíl (Pospíšil), Hubáček (Samec), Drda (Hubáček), Hubáček (Drda).

Autor: Kamil Vaněk - Pelhřimovský Deník

Publikováno: Středa, 05.12. 2012 - 21:24:29 Od: axl