Humpolák

Filmová Nirvána za 45 Kč?
Publikováno: Pondělí, 09.11. 2009 - 00:00:00
Téma: Kino


Miluju filmy. Rád se koukám na filmy a miluju kinematografii skoro v jakékoliv podobě. Můžu koukat skoro na cokoliv a snesu skoro všechno od akčňáků, přes slash horory, westerny, romantiku, až po umělecké snímky. Málokdy se stane, že bych od filmu odešel a nedokoukal ho do konce.

Pravdou je, že v poslední době do kina moc nechodím a ani filmy uváděné v televizi mi nedělají moc radosti. Ne že bych se na ně nevydržel dívat, ale nějak mě moc neberou. A tak se stále častěji stává, že mě můžete najít, jak se probírám v nějakém Datamartu, Papmartu, Tescomartu či Hypermartu levnými DVD a pátrám po nějakém filmu. Pravdou je, že většinou pátrám po nějaké klasice, jako je Fargo nebo Crash, které hledám do své DVD sbírky. Pravdou je, že těžko hledám nějaký film, který jsem neviděl a který bych si přinesl domů. Nicméně párkrát se nechám zmást titulem a v očekávání dobrého filmu si přinesu domů něco nového. Což nakonec dopade katastrofálně a většinou z výsledného titulu vypadne plečka né béčkové, ale déčkové kinematografie.

Nicméně někdy se zadaří si domů přinést dobrý filmový zážitek. A minulý týden se mi dokonce podařilo si domů přinést opravdovou filmovou perlu. Alespoň tedy pro mě.

Jedná se o film s názvem Sněhový dort (v originále Snow Cake), který vznikl v koprodukci Velké Británie a Kanady v roce 2006. V hlavních rolích v něm můžete vidět takové hvězdy jako jsou Alan Rickman, Sigourney Weaverová a Carrie-Anne Moss (alias matrixová Trinity).

Nechci psát o čem ten film vlastně je. Skazil bych Vám filmový požitek a pokud si ten film chcete opravdu vychutnat, nečtěte ani popis děje na přebalu DVD. Ani bych vlastně děj filmu neuměl popsat. Ale nebojte se, nejde o žádný „rádoby“ umělecký snímek, u kterého si budete říkat „What the f*ck is goin' on here?!?!“ Jendná se o velice lidský, zajímavý a netradiční příbeh. Každopádně se jedná o velmi povedené filmové dílko, které mě moc a moc zaujalo a moc a moc bavilo. Nejde ani tak o originalitu a sílu příbehu, ale spíše o atmosféru, kterou celý film disponuje. Ten film pro mě ani tak není o ději, jako o pocitech. Po celou dobu filmu jsem si nemohl pomoci, ale cítil jsem se tak, jako by všichni účastníci filmu byla moje rodina, a lidé na kterých mi záleží. Lidé s kterými bych rád sdílel jejich osud a byl součástí jejich života. Co mě pak naprosto uchvátilo byla pečlivě zachycené atmosféře maloměsta a herecké výkony hlavních představitelů. Všichni předvádějí výkony, vysoce převyšující jejich nezávislý honorář.

Nevím, nepamatuji si, jestli film Sněhový dort byl uváděn v klasické filmové distribuci v českých kinech. V DVD půjčovnách jsem ho ale neviděl. Nicméně, pokud jste film neviděli a jestli máte volných 45 kaček a chcete se podívat na působivý film, pak neváhejte. Zajděte do nejbližsího Datamartu, Papmartu, Tescomartu nebo Hypermartu a pokud tam nejdete tento titul, tak si ho kupte. Pokud Vašim nejoblíbenějším hrdinou není Rambo nebo Hellboy (nic proti nim:)) ), budete mít silný filmový zaážitek.


Sněhový dort - Přední obal DVD

Stopování do Wawy

Sněhový dort - fotka z filmuTento článek si můžete přečíst na webu Humpolák
http://www.humpolak.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.humpolak.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=4851