Humpolák

Nový zákon o povinném zimním obutí aut zastínil dopravní značky
Publikováno: Pondělí, 17.10. 2011 - 21:57:23
Téma: O kraji Vysočina


Značkám "Zimní výbava" odzvonilo. S plošným zavedením povinnosti jezdit na zimních pneumatikách už nejsou potřeba. Silničáři už je na nájezdy k dálnici a na některé úseky krajských silnic druhých tříd sázet nemusí.

"Značky letos vytahovat vůbec nebudeme, u silnic se neobjeví," konstatoval náměstek hejtmana Libor Joukl.

Na dálnici D1 je nutné v některých úsecích používat zimní výbavu. (10. ledna 2010) | foto:  Radek Cihla, MF DNES

Důvod je naprosto jednoduchý. Od letošního roku platí novela zákona, která řidičům ukládá povinnost v zimním období od počátku listopadu do konce března vyjet na souvislou sněhovou vrstvu, led nebo námrazu, nebo pokud nepříznivé podmínky mohou předpokládat, jen se zimními pneumatikami. A to v celé republice.

"Na Vysočině je tak přezutí víceméně povinné i pro řidiče, kteří v zimě vyjedou jen výjimečně. Tady si v zimě člověk dopředu nemůže být nikdy jist, jaké počasí během chvíle bude," konstatoval ředitel krajské správy a údržby silnic Jan Míka. "Instalace značek tak nemá žádný smysl," dodává Joukl.

Modré kruhové tabule s obrázky bílé sněhové vločky a auta tak zůstanou ve skladu. Zatím s nimi kraj, který jich množství nakoupil, nic neplánuje.

Zdroj: http://jihlava.idnes.cz/novy-zakon-o-povinnem-zimnim-obuti-aut-zastinil-dopravni-znacky-phk-/jihlava-zpravy.aspx?c=A111014_1668172_jihlava-zpravy_mavTento článek si můžete přečíst na webu Humpolák
http://www.humpolak.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.humpolak.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5700