Humpolák

Z deníku Policie
Publikováno: Pátek, 19.08. 2016 - 08:40:19
Téma: Z deníku humpolecké policie


Muž řídil pod vlivem alkoholu. Muž napadl a zranil známého. Policisté objasnili krádež vozidla.

PELHŘIMOVSKO: Řidič měl v dechu přes 1,8 promile  

V neděli krátce před devátou hodinou ráno zastavili policisté v obci Chválkov osobní automobil značky Ford. Během kontroly vyzvali pětačtyřicetiletého řidiče k provedení dechové zkoušky na alkohol. Při té muž postupně nadýchal hodnoty 1,83, 1,71 a 1,82 promile. Poté se na výzvu policistů podrobil lékařskému vyšetření a odběru krve v pelhřimovské nemocnici.

Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a okolnosti případu dále prověřují. Řidiči hrozí v případě prokázání viny až jeden rok vězení.

por. Bc. Monika Pátková, komisař

8. srpna 2016

PELHŘIMOVSKO: Agresivní muž vyhrožoval i zasahujícím policistům 

Pelhřimovští kriminalisté zahájili trestní stíhání třiatřicetiletého muže, který včera napadl a zranil svého známého a při zákroku navíc vyhrožoval policistům. Muž je obviněn ze tří trestných činů, za které mu hrozí až tři roky vězení.

V úterý 9. srpna po čtrnácté hodině zavolal na linku 158 muž, který uvedl, že v obci na Humpolecku napadl a zranil svého známého. Z telefonátu navíc vyplývalo, že muž chce v násilném jednání pokračovat. Na místo události ihned vyjela hlídka humpoleckého obvodního oddělení. Policisté po příjezdu do obce ztotožnili muže, který na tísňovou linku telefonoval. Jedná se o třiatřicetiletého muže z Pelhřimovska, který hlídce opětovně potvrdil, že se dopustil fyzického napadení. Policisté proto vyjeli do místa bydliště údajně napadeného muže, kterého zastihli doma a zjistili, že k napadení skutečně došlo. Poškozený měl viditelná zranění v obličeji a toho důvodu byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba, která zraněného převezla do nemocnice.

Policisté následně provedli šetření v místě události, vyslechli svědky incidentu a případ dokumentovali. Po příjezdu do místa bydliště muže podezřelého z napadení, se tento choval agresivně a policisty vulgárně slovně napadal. Jeho agresivita se stupňovala a jednomu z policistů začal vyhrožovat fyzickým násilím. Vzhledem k tomu, že na výzvy, aby se uklidnil a svého jednání zanechal, nereagoval, museli nakonec policisté použít donucovací prostředky a muže zpacifikovali. K jeho zklidnění museli být přivoláni zdravotníci, kteří ho převezli k ošetření do nemocnice. Ve večerních hodinách si muže převzali kriminalisté, kteří ho zadrželi a umístili do policejní cely.

Dnes policejní komisař zahájil trestní stíhání zadrženého. Muž je obviněn z přečinů ublížení na zdraví, výtržnictví a vyhrožování s cílem působit na úřední osobu. Obviněný měl poškozeného napadnout po předchozím požití alkoholických nápojů a důvodem měla být v minulosti údajně špatně provedená oprava automobilu. Obviněný poškozeného na veřejně přístupném místě v obci opakovaně udeřil pěstí do hlavy a způsobil mu tak zranění v obličeji. Následně vyhrožoval i zakročujícím policistům.

Kriminalisté nyní veškeré okolnosti případu dále vyšetřují. Obviněnému, který byl v minulosti již pětkrát soudně trestán, hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody až na tři roky.

por. Bc. Monika Pátková, komisař

10. srpna 2016

PELHŘIMOVSKO: Odcizený automobil našla hlídka odstavený v lese 

Policistům se podařilo objasnit krádež osobního automobilu, ke které došlo v sobotu 13. srpna v Humpolci. Pachatel po desáté hodině dopoledne využil toho, že majitel nechal v zaparkované felicii na Kamarytově ulici klíčky a vozidlo v hodnotě 18 tisíc korun odcizil.

Policisté humpoleckého obvodního oddělení odcizený automobil v neděli vypátrali. Vozidlo bylo odstavené v lese mezi obcemi Rozkoš a Vilémov u Humpolce. Po provedeném ohledání policisté automobil předali majiteli. Následným šetřením se jim také podařilo zjistit osobu pachatele. Jedná se o šestadvacetiletého muže z Humpolecka, který je v současné době stíhán pro další předchozí majetkovou trestnou činnost. V neděli policejní komisař rozšířil jeho trestní stíhání o přečin neoprávněného užívání cizí věci. Muž se k činu přiznal a uvedl, že vozidlo měl v úmyslu přechodně užívat a také v něm přespal. Nyní mu hrozí až dva roky vězení.

por. Bc. Monika Pátková, komisař

15. srpna 2016

zdroj: www.policie.cz Tento článek si můžete přečíst na webu Humpolák
http://www.humpolak.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.humpolak.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=8645