Humpolák

Sedm výrobků z Kraje Vysočina získalo značku Regionální potravina
Publikováno: Úterý, 23.08. 2016 - 09:30:10
Téma: O kraji Vysočina


Řadu výrobků, které nesou označení Regionální potravina Kraje Vysočina, rozšířilo sedm nových produktů s výjimečnou kvalitou a vynikajícími chuťovými vlastnostmi. V sobotu 20. srpna ve Westernovém městečku Šiklův mlýn ocenil výrobce hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, který společně se svým náměstkem Vladimírem Novotným předal vysočinským producentům certifikáty.

Prestižní značku Regionální potravina uděluje ministerstvo zemědělství sedmým rokem nejlepším výrobkům od malých a středních regionálních producentů ve 13 krajích Čech a Moravy. „Udělení značky potvrzuje, že se jedná o nejlepší výrobky našeho kraje. Úspěch předurčuje úzký vztah výrobku k Vysočině, kvalitní suroviny, tradice i inovativnost a v neposlední řadě také náročná práce malých producentů,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

O značku Regionální potravina pro rok 2016 usilovalo celkem 54 produktů od 23 výrobců. Přihlášené hodnotila osmičlenná komise tvořená zástupci Ministerstva zemědělství ČR, krajského úřadu, Státního zemědělského intervenčního fondu, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Státní veterinární správy ČR, Agrární komory ČR a Potravinářské komory ČR. „Oceněné produkty jistě kladně ohodnotí i spotřebitelé na ochutnávkách v Kraji Vysočina a následně i v obchodní síti,“ doplnil koordinátor soutěže v Kraji Vysočina Karel Coufal.

Jeden z certifikátů převzal i sládek dalešického pivovaru Ladislav Němeček za Dalešické májové. „Vaříme pivo poctivě s důrazem na jeho vysokou kvalitu a pitelnost. Ocenění Regionální potravina 2016 nás velmi těší a věříme, že značka přiláká k nám do pivovaru další hosty se zájmem o výborné pivo,“ okomentoval ocenění správce pivovaru Ladislav Urban.

 

Značku Regionální potravina Kraj Vysočina 2016 obdržely tyto výrobky:

 

Kategorie:

Výrobek a výrobce:

 

Masné výrobky tepelně opracované včetně uzených mas

TLAČENKA SVĚTLÁ

Karel Doležal, Stařeč

 

Masné výrobky trvanlivé, tepelně neopracované, konzervy a polokonzervy

Nevyhodnoceno

 

Sýry včetně tvarohu

HEROLD

Moravia Lacto a.s.

 

Mléčné výrobky ostatní

TVAROHOVÝ KRÉM SLAZENÝ S BORŮVKAMI

FARMA RODINY NĚMCOVY s.r.o.

 

Pekařské výrobky včetně těstovin

CHLÉB CELOŽITNÝ KVÁSKOVÝ

Josef Elis, Velké Meziříčí

 

Cukrářské výrobky včetně cukrovinek

nevyhodnoceno

 

Alkoholické a nealkoholické nápoje

DALEŠICKÉ MÁJOVÉ

AKCIOVÝ PIVOVAR DALEŠICE, a.s.

 

Ovoce a zelenina v čerstvé nebo zpracované formě

KEŘKOVSKÉ ROHLÍČKY Z ČESKÉ BĚLÉ

Vesa Česká Bělá, a.s.

 

Ostatní

HRÁDECKÝ MED MEDOVICOVÝ

Markéta Krejčová, Roučkovice

Soutěž Regionální potravina je projektem ministerstva zemědělství určeným na podporu malých a středních zemědělců a producentů potravin v jednotlivých krajích České republiky. Oceněný výrobek získá právo zdarma užívat značku Regionální potravina po dobu čtyř let na svém obalu. V současné době značku nosí 577 produktů ze 13 regionů Čech a Moravy. V Kraji Vysočina značku Regionální potravina aktuálně využívá 51 výrobků.

Podrobné informace o soutěži můžete najít na webových stránkách www.regionalnipotravina.cz ; www.kr-vysocina.czTento článek si můžete přečíst na webu Humpolák
http://www.humpolak.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.humpolak.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=8649