Založit účet
 
Menu
· Domů
· Ankety
· Archív článků
· Časté otázky
· Doporučte nás
· Galerie Sukna
· Hledat
· Humpolec Info
· Humpolec na UTube
· Kalendář
· Mapa Humpolce
· Odkazy
· Osobní zprávy
· Seznam členů
· Soubory
· Soutěže!!!
· Témata
· Top 10
· Váš účet

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Kalendář akcí
srpen 2019
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Divadlo
Kino
Koncerty
Městský úřad
Ostatní
Přednášky
Setkání
Slavnosti
Sport
Výstavy

O redakci
Server Humpolák je vydáván občanským sdružením Humpolák.

Kontaktovat redakci můžete přes e-mail na adrese redakce@humpolak.cz.

Adresa redakce:
sdružení Humpolák
Lnářská 113
396 01 Humpolec

Bankovní spojení:
eBanka
č.ú.: 1393129001/2400

Informační televize pro Vysočinu

Komentář k anketě

[Chybí předmět]


As long as endangered animals are not being killed for their ivory, horns, or hides, Louis Vuitton Canada [www.provancher.qc.ca] I believe it is up to the individual as to what they will and will not purchase, Louis Vuitton Australia [www.pierceoff.com.au] based upon their own moral code. (Obviously there are certain moral issues that go beyond a personal purchasing decision. I am talking specifically about fashion purchases.) Louis Vuitton France [www.vienne-habitat.asso.fr] In my case, as much as I try to be an ethical consumer I know that like my various attempts at dieting that all my best intentions are struck down by desire. Louis Vuitton UK [www.journalonline.co.uk] If theres one item of clothing I have a hard time saying no to its a purse I want. If I can afford it, well, all best intentions are usually thrown to the wind. mulberry uk [www.educationinvestor.co.uk] I admit it  I have worn and enjoyed a few fake designer handbags, but it seems like the more involved I become in the world of fashion blogging, Louis Vuitton Australia [www.pierceoff.com.au] the more the moral issues surrounding the knock-off bag has become a concern for me. It seems to be a reoccurring theme that true style cannot be found if one resorts to fakes. Louis Vuitton Australia Online [www.tumbaberry.com.au] Theres also the issue of buying something that is taking money away from the designers and business people whose work makes the brand name desirable to begin with. mulberry uk sale [www.educationinvestor.co.uk] More of a concern to me is the question of stealing a trademark. If making a counterfeit bag is stealing the brand name, then is purchasing one also stealing?

Vaše jméno: Anonymní

Předmět:Komentář:

Povolené HTML značky:
<b> <i> <strike> <div> <u> <a> <em> <br> <strong> <blockquote> <tt> <li> <ol> <ul>

Všechny obchodní známky, názvy a články patří jejich právoplatným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Komentáře jsou moderovány, pravidla jsou uvedena v záhlaví formuláře pro odeslání. Upozornění na závadný obsah zasílejte na adresu redakce@humpolak.cz.

(c) 1999 - 2008 Občanské sdružení Humpolák


Powered by Copyright © UNITED-NUKE - upravil a implementoval AXL Systems
Všechna práva vyhrazena.

Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.093 sekund

Tvoje Účetní     Petra Plast     Knihkupectví Jana Zábrany      Maryška Elektrocentrum