Warning: sprintf(): Too few arguments in /DISK2/WWW/humpolak.cz/www/wp-content/themes/default-mag/assets/libraries/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

13. ŘÍJNA – AUTOKROSOVÉ SETKÁNÍ MISTRŮ

Opět nastupuje podzim a na obzoru je další ročník autokrosového Setkání mistrů na velice krásné humpolecké trati Pod vilémovským lomem.

Tato trať, mimo jiné jediná autokrosová trať v jihočeském regionu, se těší veliké popularitě jezdců, kteří mohou velice dobře kvality humpolecké tratě posoudit, neboť hodně našich českých jezdců bojovalo i o body v Evropském šampionátu. Letos mohou diváci v Humpolci vidět i nového mistra Evropy v nejsilnější a nejprestižnější třídě: do 4000ccm – Jaroslava Hoška, který opět vybojoval titul pro Českou republiku, což je pro náš autokros nevídaný úspěch. Z deseti nejlepších závodníků v Evropě je sedm jezdců z Čech. V době uzávěrky tohoto článku ještě není zdaleka rozhodnuto ani o mistru Evropy ve třídě do 1600 ccm, ale naději má ještě Václav Fejfar i Petr Turek. V každém případě někdo z našich bude stát na pomyslné evropské „bedně“. To samé se týká i Mistrovství České republiky, kde Hošek je již jistým mistrem a v šestnáctistovkách se rozhodne až při posledním mistrovském závodě v Sedlčanech. Rozhodně se bude v Humpolci na co dívat, protože letošní úspěchy našich autokrosařů jasně hovoří o jejich kvalitách. Autokros je v posledních letech vůbec nejúspěšnější motoristickou disciplínou v naší republice a je veliká škoda, že se jí tisk ani televize nevěnují tolik, jak by si náš autokros zasloužil. A právě humpolečtí občané mohou plejádu našich nejlepších autokrosových matadorů vidět na vlastní oči. Opět výborně připravená trať, bezvadná organizace tak velkého podniku a účast všech nejlepších jezdců slibují nádherné boje a příjemně strávenou sobotu na trati Pod vilémovským lomem v Humpolci. Pro diváky je již tradičně zajištěno spoustu stánků s občerstvením i další doprovodné akce, aby letošní ukončení autokrosové sezóny bylo opravdu důstojné na úplně poslední závod tolik úspěšného autokrosového roku 2001, i když se již nebude bojovat ani o body do Mistrovství republiky ani Evropy, což však neubírá na bojích o přední umístění na závodní trati. Pokud chcete vidět, jak jezdí mistři Evropy, přijďte se podívat v sobotu 13.10. na autokrosovou trať do Humpolce. Začátek programu – kvalifikace – je v 9,00 hod. a vlastní závody začínají v 11,00. Na Vaši účast se těší pořadatelé a nadšenci z AMK Humpolec. Další informace naleznete též na internetových stránkách MěKIS Humpolec.

Správce webu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Autosalon Frankfurt 2001

Pá Zář 21 , 2001
obrázky z prestižní evropské výstavy

Témata