Warning: sprintf(): Too few arguments in /DISK2/WWW/humpolak.cz/www/wp-content/themes/default-mag/assets/libraries/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

František a Milena Brzoňovi – VYZNAVAČ VESMÍRU

V lednu letošního roku spatřila světlo světa životopisná kniha o skladateli a dirigentovi Gustavu Mahlerovi s názvem Vyznavač vesmíru, jejímž autorem je humpolecký rodák a čestný občan města Humpolec František Brzoň.

Útlá knížka, doplněná ilustracemi výtvarníka Jaroslava Podolského, akademického malíře Jiřího Mádla a  fotografiemi Petra Hracha, je napsána jako hudební symfonie – jednotlivé kapitoly jsou formulovány jako věty symfonie života tohoto skladatele. Kniha je doplněna množstvím fotografií ze života Gustava Mahlera a fotografiemi krajiny, kterou Mahler důvěrně znal.


Tato publikace není autorovou prvotinou, František Brzoň vydal např. básnické sbírky Setkání s Časem (1961), Mim počítá dějství (1972), povídkovou tvorbu Než kohout třikrát zakokrhá (1978), Malá noční hudba (1980) a zasáhl také do humoristického žánru a satiry (Radokaps, Abé Cedník, Těžkotonážník humoru a satiry). Zvláštní kapitolu tvoří životopisné knihy o osobnostech Humpolecka, z nichž nejvýznamnější je Chlapec s arnykou, životopisný román o Aleši Hrdličkovi, který napsal společně s historikem Jiřím Rychetským.


Knihu vydalo Městské kulturní a informační středisko v Humpolci ve spolupráci s městem Humpolec, na její grafické a tiskové úpravě se významně podílel Petr Hrach, drobný nápis Edice Vysočiny na přebalu této knihy svědčí o tom, že publikace byla podpořena Fondem Vysočiny.


Knihu si můžete prohlédnout nebo zapůjčit v městské knihovně nebo zakoupit v informačním středisku  Humpolec.


„Vydání této knihy je nejkrásnější dárek k mým osmdesátinám“ řekl s úsměvem autor publikace František Brzoň.


 


 


19.1.2003
(autorem článku je Marcela Kubíčková


ředitelka MěKIS v Humpolci)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Sport o víkendu

Út Led 20 , 2004
Výsledky z právě uplynulého víkendu. Hokej, fotbal, stolní tenis, národní házená, volejbal a basketbal.

You May Like

Témata