Warning: sprintf(): Too few arguments in /DISK2/WWW/humpolak.cz/www/wp-content/themes/default-mag/assets/libraries/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

Výpadek serveru 12. – 15. září

2

Od pátečního rána 12. září do pondělí 15. do půlnoci byl server Humpolák mimo provoz. Důvodem byl výpadek Internetového serveru http://www.pipni.cz na kterém se stránky serveru humpolak.cz nacházejí. Díky tomuto výpadku nebylo přístupno několik internetových serverů.


Během čtvrteční noci totiž došlo k totálnímu zničení filesystému na tomto serveru. Díky tomu byly všechny stránky a servery, které hostují na pipni.cz vymazány. Celý pátek pak administrátoři serveru pipni.cz pracovali na nápravě této chyby. Kolem půlnoci byl server uveden zpět do provozu a stránky začali fungovat. Přesto nebyly nadále přístupné. Bohužel totiž došlo k totální ztrátě všech dat a stránek. Hostující server však naštěstí provádí každých 24 hodin zálohu. Administrátoři slíbili, že během víkendu dojde k obnově dat ze záloh. To se však nestalo a ani v pondělí večer data nebyla obnovena.


Jelikož my sami na Humpolákovi provádíme také pravidelně zálohy dat, rozhodli jsme se dneska data obnovit z naší zálohy a úv=zt tak Humnpoláka znovu do provozu samostatně. Dazabáze naštěstí nebyla ztracena a tak bylo potřeba obnovit pouze vlastní stránky redakčního systému.


Tak bylo učiněno v pondělí kolem půlnoci středoevropského času. Server Humpolák se tak opět stal funkčním. Přesto upozorňujeme čtenáře, že během několika příštích dnů možná nebude server funkční na 100%. Pravděpodobně bude znovu provedena obnova dat ze zálohy administrátorů na serveru pipni.cz. Některé obrázky nebyly obnoveny, jelikož poslední zálohu obrázků máme z pátka 5. září. Proto v některých posledních článcích mohou některé obrázky chybět. Toto snad bude napraveno po obnově dat ze strany pipni.cz.


Server Humpolák by se rád omluvil všem svým čtenářům za tento poněkud delší výpadek, za který nemůžeme a který jsme nemohli nijak ovlivnit.


Více informací ohledně výpadku hostujícího serveru pipni.cz se můžete dozvědět přímo z diskuzního fóra tohoto serveru na adrese http://forum.pipni.cz.


S pozdravem,


redakce Humpoláka a společnost AXL Systems

Axl

2 thoughts on “Výpadek serveru 12. – 15. září

  1. Ano, můžou za to Šimonkové a jejich pípni.cz .Během těch čtyřech dnů přiváděli k šílenosti adminy ze stovek jiných serverů , které jsou na pípni na freehostingu stejně jako humpolák. A tady se nabízí otázka jestli nepřejít na placený hosting (cca 1200,-/rok/pípni)? Ten výpadky záhadně nemá…

    pierresystems

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Víkend patřil památkám

Út Zář 16 , 2003
Zpřístupněné památky o víkendu lákaly. Některé z nich byly otevřené pro veřejnost doslova několik hodin, přesto si lidé čas našli. K návštěvě totiž zvaly objekty často jindy v roce běžně nepřístupné a vstup byl ve většině případů zadarmo. Na tradičních místech zvýšený zájem veřejnosti naopak nepocítili.

You May Like

Témata