Fotbalisté Bedřichova vstoupí do historicky první sezony ve čtvrté moravskoslezské lize zápasem na půdě Chotěboře. Sezona 2026/2027 odstartuje již v polovině července MOL Cupem, samotné ligové soutěže pak začnou v srpnu. Ve čtvrté lize bude opět působit desítka klubů z Vysočiny.
Do své historicky první sezony ve čtvrté nejvyšší soutěži vstoupí fotbalisté Bedřichova zápasem na půdě Chotěboře. O rozpisu zápasů pro sezonu 2026/2027 rozhodl pondělní losovací aktiv Řídící komise pro Moravu. Šlágry úvodního kola budou dvě okresní derby, v nichž se Havlíčkův Brod utká se Ždírcem nad Doubravou a Humpolec s celkem Pelhřimova.
Celá sezona 2026/2027 odstartuje již o víkendu 18. a 19. července, kdy se rozehraje 1. předkolo MOL Cupu, o týden později na něj navážou utkání 2. předkola. V nichž by se už měly představit kluby z Vysočiny v republikových soutěžích, stejně tak i vítěz uplynulého ročníku krajského poháru Vysočiny ze Staré Říše.
První srpnový víkend se rozběhnou boje ve 3. moravskoslezské fotbalové lize. Po vydařené předchozí sezoně zahájí novoměstská Vrchovina ročník domácím soubojem proti Blansku, o týden později se představí na půdě ambiciózního nováčka rezervy Artisu Brno. Ve třetím kole dorazí do Nového Města juniorka Zlína.
Ve 4. moravskoslezské lize – skupině D bude i v dalším ročníku opět působit desítka fotbalových klubů z Vysočiny. Historická premiéra čeká na fotbalisty Bedřichova, ti ji zahájí na stadionu Chotěboře. Poté nováček doma přivítá silné Znojmo a pak zajíždí do Humpolce.
Výhradně proti okresním, resp. krajským rivalům odstartuje další ročník celek Humpolce. Na úvod se totiž postupně utká s Pelhřimovem, Velkým Meziříčím a nováčkem z Bedřichova.
Podzimní část by měla skončit o víkendu 14. a 15. listopadu, jarní část by pak měla odstartovat na začátku března roku příštího.
LOS ÚVODNÍCH TŘÍ KOL CELKŮ Z VYSOČINY – 3. a 4. LIGA
3. MORAVSKOSLEZSKÁ FOTBALOVÁ LIGA
1. KOLO (1. a 2. srpna): NOVÉ MĚSTO N. M. – Blansko
2. KOLO (8. a 9. srpna): Artis Brno B – NOVÉ MĚSTO N. M.
3. KOLO (15. a 16. srpna): NOVÉ MĚSTO N. M. – Zlín B
4. MORAVSKOSLEZSKÁ LIGA – SKUPINA D
1. KOLO (8. a 9. srpna): Sparta Brno – VELKÁ BÍTEŠ, FŠ TŘEBÍČ – Bystrc, ŽĎÁR N. S. – Kuřim, CHOTĚBOŘ – BEDŘICHOV, Znojmo – VELKÉ MEZIŘÍČÍ, HUMPOLEC – PELHŘIMOV, HAVL. BROD – ŽDÍREC N. D., Tasovice – Bohunice.
2. KOLO (15. a 16. srpna): VELKÁ BÍTEŠ – Bohunice, ŽDÍREC N. D. – Tasovice, PELHŘIMOV – HAVL. BROD, VELKÉ MEZIŘÍČÍ – HUMPOLEC, BEDŘICHOV – Znojmo, Kuřim – CHOTĚBOŘ, Bystrc – ŽĎÁR N. S., Sparta Brno – FŠ TŘEBÍČ.
3. KOLO (22. a 23. srpna): FŠ TŘEBÍČ – VELKÁ BÍTEŠ, ŽĎÁR N. S. – SPARTA BRNO, CHOTĚBOŘ – Bytrc, Znojmo – Kuřim, HUMPOLEC – BEDŘICHOV, HAVL. BROD – VELKÉ MEZIŘÍČÍ, Tasovice – PELHŘIMOV, Bohunice – ŽDÍREC N. D.
