Báječné osvěžení a energie. Takový byl koncert v Humpolci

Vydařený koncert hostilo v pátek 6. května humpolecké Divadlo Za komínem. Diváci si vychutnali energii a um kapel JazzPilgrim a Tucet Humpolec. Podívejte se na úžasnou atmosféru, která je znát i z fotografií Jiřího Hrbka.

Pelhřimovská skupina JazzPilgrim je svým způsobem fenomén. Nejen tím, že její členové spolu fungují přes dvacet let, a že během své bohaté historie se dokázali se ctí vypořádat snad se všemi žánry, které k jazzu a taneční hudbě patří. Zajímavá je ale také její spolupráce s různými hosty a snahou interpretovat více či méně známé jazzové, funkové, R’n’B či lidové skladby – vždy po svém. S nadhledem a troufalou sebeironií, ale zároveň v nečekané kvalitě a srozumitelnosti i pro nejazzové publikum. Specialitou jsou jejich hudební kvízy, kterými vtahují diváky do hry. Protože hru a hravost je to, co mají opravdu rádi. A tak není nikdy úplně jisté, jakou tvář svému publiku nastaví a jakým hudebním vesmírem jej provedou.

Své hosty si volí velmi pečlivě. A není náhodou, že Za Komínem si dali sraz se souborem, který se k nim perfektně hodí. Humpolecký Tucet má rovněž nespornou hudební kvalitu, je ale také podobně hravý a obtížně zařaditelný do jednoduché žánrové krabičky. A členové obou hudebních formací se vzájemně dobře znají a jsou dlouhodobě propojení. Konečně se tedy potkali na jednom podiu a vystoupili společně. Divákům předali úžasnou energii a svůj hudební um. A přinesli tolik očekávané osvěžení.

Divadlo Za komínem, Humpolec

Zdroj: https://pelhrimovsky.denik.cz/ctenar-reporter/bajecne-osvezeni-a-energie-takovy-byl-koncert-v-humpolci-20220511.html

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Světově proslulý jazzman koncertuje v Humpolci ve prospěch Domácí hospicové péče Iris

Po Kvě 16 , 2022
Benefiční koncert trumpetisty slovenského původu Laca Decziho se uskuteční v pátek 20. května v 19.30 na Divadelní scéně kina na Havlíčkově náměstí v Humpolci.
Světově proslulý jazzman koncertuje v Humpolci ve prospěch Domácí hospicové péče Iris

You May Like

Témata