22. Rada Města, usnesení

75

usnesení z 22.RM, která se konala dne 5.2.2020 v kanceláři starosty města.

Usnesení ZDE

Čtěte dále:   OZNÁMENÍ O VYHLÁŠENÍ VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ

Petr

75 thoughts on “22. Rada Města, usnesení

  1. Tak je asi normální,že město kde se vraždí pro peníze,podpoří finančně ty,kteří si myslí,že vraždit pro peníze je v pořádku.

  2. No podivej se kolik nejstrasnejsiho zla zapricinil V.I. Lenin
    a jak je ta vycpana syfiliticka kreatura dodnes podporovana.

    1. Lenin byl vrah a soudruzi mu dělali sochy, teď novodobí soudruzi dělají pomníky vrahům Mašínům

      1. aby toho nebylo malo tak soudruh prezident vyvolene pusti z lochu nebo jim aspon slibi abolici…. to je na budku co?

          1. v dalším usnesení bude, že Humpolec byl osvobozen americkými vojsky, které vedl hrdině V. Havel s místní buňkou ODS. Báseň k tomu složil I.Jirous

          2. Bohuzel nas osvobodili Rusaci. Ale bylo to drahy.
            Hooooodne drahy osvobozeni.

      1. říká vám něco pojem samospráva, veřejná správa, působnost atd. ? si pletete zřejmě pojmy s dojmy… 😀

        1. Ano, máte pravdu, asi budu úplný idiot. Ještě že tu máme lidi jako jste Vy, kteří mají o všem jasno. Tak pevně věřím, že až mladý, svěží vítr (kterému tu ovšem pár jedinců dělá dosti medvědí službu) vyhraje na celé čáře komunální volby, předvede nám kultivované, přátelské vedení města, založené na respektu, dialogu a porozumění. A doufám, že od zdejších plivačů a urážečů všech, kteří si myslí třeba něco jiného, se jednoznačně distancuje.

          1. s veškerou úctou k Vám naprosto zcestná odpověď 🙁 ale ty pojmy si nastudujte, pomůže Vám to… a prosím Vás nenálepkujte mě ani mě naurážejte

          2. pán se Vás slušně zeptal, jestli máte představu o tom co by mělo vedení desetitisícového města řešit a co už překračuje jejich kompetence a Vy na něj okamžitě útočíte s nálepkami? Kvůli takovým jako Vy nebudu ten mladý svěží vítr volit… Doufám, že jste spokojený se svojí (jak sám jiné nazýváte) mědvědí službou pro tento vítr?

  3. Stydím se za ty, kdož zvedli ruku pro tuto zvrhlost. A doufám, že mají tolik odvahy , aby zveřejnili, jak kdo hlasoval. Myslím, že je důležité, aby občané věděli jak kdo hospodaří s penězi města.

    1. rada města by za to mohla znovu vzít a přejmenovat celé město na Magorov… to by odpovídalo i tomu co se tady děje… y myslím, že starosta by znovu ukázal svůj hrdinný postoj a hlavně svoji oddanost režimu

      1. Pokud vadí osoba starosty, nevolte ODS ani ho nekřížkujte příště ve volbách.. Jestliže ale ODS má trvale nejvíc mandátů, bude mít starostu i dál. Je to jednoduché a pochopitelné…Vypisovat litanie o tom jak je to tady hrozné,korupční atd. je jen plácáním do vody.

        1. já jsem ODS ani starostu nevolil… na mě nekoukejte, poděkujme těm, kdo je volili… toto není můj starosta – stydím se za svého starostu

  4. Pořád jsem si říkal, že mi ty útoky na starostu a vedení města v poslední době něco připomínají. A dnes se mi rozbřesklo. Dovolím si sem klasika zkopírovat celého, myslím že to za to stojí —

    J. Hašek – Módní referát paní Jedličkové

    Redigoval jsem krajinský časopis Neodvislost. Dnes po té zkušenosti, kterou jsem měl s listem, vím zcela určitě, že jakmile má nějaký časopis název Neodvislost, znamená to, že se našlo několik zámožnějších lidí, kteří pocítili potřebu kdekomu vynadat, a že si založili Neodvislost.

    List ten sloužil tedy podobnému účelu. Práce jsem mnoho neměl, neboť vydavatelstvo zahrnulo mě články, které jsem jen upravoval k tisku. Byl to zejména tamější lékárník, který mně vyplácel služné, pak dva obchodníci s koloniálním zbožím a jeden obchodník s dobytkem. Ti bili do radnice s plnou vervou.

    Nejvíce příspěvků přinášel obchodník s dobytkem. Liboval si v projevech, které byly sice kusé, náhle přetržené, ale tak jadrné, že jsem byl nucen škrtat půl stránky. Přinesl například Dopis z města, jak to nazýval.

    „Jest to proti radnici, zejména proti starostovi,“ řekl, vytahuje z kapsy viržinko. To byl jeho zvyk. Tím viržinkem mě jaksi podplácel.

    Nápis článku zněl: „Znám tě, kulhavý ďáble!“

    „To přece víte, že kulhá,“ pravil, „starostovi se také říká šmaťha.“

    Bylo to tedy proti starostovi. Dál byl už jmenován plným jménem a stálo tam: „Kdo byl proti tomu, aby nebyl prodán kus obecní městské louky panu Jedličkovi? Proč prodali ten kus tomu přivandrovalému Mejstříkovi? Říká se, že se vždy dvě sv… najdou, a tak si pan starosta s panem Mejstřikem padli do náručí.“

    „To sv a tři tečky škrtnu, pane Jedličko.“

    „Co vás napadá, pane redaktore, sv, když jsou za tím tečky, je právě efektní. To má švih a každý hned ví, že sv s tečkami znamená hroznou svini, a budou se smát jak tomu Mejstříkovi, tak starostovi. Dál uvidíte ještě zkratku pr a za tím sedm teček, to neznamená prase, nýbrž proklatče, totiž proklatče starosto! Zkratka v s třemi tečkami znamená vole, to hned uhodne každý čtenář. To všechno nesmíte škrtat.“

    Marně jsem mu vykládal, že do listu nesmí přijít ani sv, ani pr, ani v, ani ty ostatní vypsané urážky, pan Jedlička neúprosně stál na tom, že se tedy musí o tom poradit vydavatelstvo listu a že se večer sejdeme u pana lékárníka.

    Toho večera nastal krutý boj v bytě pana lékárníka o to, zdali sv s třemi tečkami a ty ostatní zkratky jsou s to srazit radniční kliku.

    Pravil jsem, že jako zodpovědný redaktor, kdybych to otiskl, přijdu před porotu a že budu zavřen.

    Pan Skorkovský z vydavatelstva počal mluvit o Barákovi a o Grégrovi, ti že kvůli novinám seděli v žaláři a že to je jen čest.

    Pan lékárník sdílel můj názor. Pravil, že je pro ostrý způsob psaní, ale že článek pana Jedličky je přece jen trochu ostrý a že třeba seškrtat ty urážky.

    „Jak tam nebude svině, proklatče a vole“, zvolal pan Jedlička, „tak článek ztrácí na své kráse.“

    Pan Skorkovský i pan Pavlousek byli při něm.

    Kdo by z nezasvěcených nás poslouchal, ten by se jistě podivil, proč právě od lékárníků se ozývají pořád slova „svině, proklatče, vole“.

    Jako anděl jsem mluvil o slušnosti tisku, pan lékárník se mnou souhlasil, ale pan Jedlička s ostatními pány stál neúprosně na sv s třemi, na pr se sedmi a na v s třemi tečkami.

    Debata byla bouřlivější a bouřlivější. Pan Skorkovský mně vytkl, že jsem mu v předešlém článku škrtl větu: „Kdo by tedy z počestných občanů náhodou zabloudil do zasedací síně radniční, nechť si rychle ucpe nos a utíká z toho místa puchu a nemravnosti.“

    „A to jste také neuveřejnil, že starosta má novou služku, se kterou se v noci prochází po zahradě.“

    „Vždyť jste, pane Pavlousku, sám řekl, že se vám to jen zdálo ve spaní.“

    „Nu dobře, pane redaktore, ale copak to nemělo název Sen poplatníka o jednom starostovi z našeho města? Pamatujete se, že jsem vám řekl, že je to výborná věc, že to má přijít pod čáru? Víte, jak tam bylo, jak se starosta proměnil najednou ve velblouda? A vy jste to dosud neuveřejnil!“

    Pan Jedlička si zatím promyslil, co naposled řekne: „Když to tam nedáte,“ pravil vstávaje, „pište si ty blbosti sám.“

    Tak jsem přišel o přispěvatele. Stávkovali s ním pan Pavlousek i pan Skorkovský.

    Příští týden se objevila v redakci paní Jedličková. Byla to starší dáma, která se šatila s onou hroznou, neodpustitelnou, barbarskou nevkusností maloměstských dam.

    „Mám k vám, pane redaktore, prosbu,“ pravila, vytahujíc z kapsy svazek papírů. „Zabývám se již delší dobu pozorováním módy, a poněvadž ve vašem listě nemáte žádnou módní rubriku, usmyslila jsem si, že budu informovat zdejší dámy o nových směrech v módě. Myslím, že se vám to bude líbit.“

    Rozložila přede mnou papíry a já četl: „Letošní podzimní promenáda v našem městě skýtá pohled neobyčejně rozmanitý. Vedle dámy s neobvykle širokým kloboukem kráčí jiná se soukennou čapkou. První pajdá a druhá nedošlapuje. Obě mají sešmaťchané podpatky, což jest velice nevkusné, paní poštmistrová a paní lesní. Za nimi jde jiný hastroš. Myslí, když si koupila podzimní plášť z nazelenalého homespunu s velkými kapsami, že už snědla všechnu moudrost. A zatím se to převlíká jednou za uherský měsíc, takže každá dáma, která ji pozoruje, může právem zvolat: ,Milá paní Královcová, navrch huj, vespod fůj!‘ Bylo by předčasno mluvit o podzimní módě. Paní starostová nosí už desátý rok stejný žaket, jenže letos si ho dala přešít, zač zůstala dlužna švadleně v Kutné Hoře. Za ní jde paní Krombholcová, která však dělá jen půl promenády až k poště, kde se obrátí, když se pochlubila, že má nové podzimní šaty z lodenu, za které říká, že dala padesát zlatých. Jestli za ně dala tolik, co za kachnu jedné selce na trhu, která když na tu krádež přišla, jí otloukla kachnu o namalovaný obličej, tak jí gratulujeme k laciné podzimní móde. Pěkné šaty podzimní nosí také manželka prvního radního paní Borková, kterou nazývají všude ,bláznivou‘. Baží tak po dojmu mladistvosti, že nosí krátké sukně. Nemusí nosit sukni a ji zvedat, má volné ruce, kterými sahá do pytlů s ořechy a s ovocem u kupce Skorkovského a Pavlouska. Zdá se, že paní Borková znamenitě dovede využitkovat nové módy v rukávech, totiž s výdutkem kolem lokte. Nedávno vysypala z lokte přes kilo švestek. Aspoň nesušili doma hubu. Myslím, že od té doby, co četnický strážmistr veřejně poplácával slečnu starostovic večer u kašny, že tím bude odzvoněno úzkým sukním. Neboť dále nelze již sukně zužovat, poněvadž pak taková ubohá dívka nemůže utéci, když za ní přijde její ženich pan Znamenáček. Snad opět přijde doba krinolín, pod které bude paní Kroupová schovávat pana učitele, až se vrátí náhle její manžel z koroptví. Příště přineseme něco o punčochách pana starosty.“

    „Tohle uveřejníte,“ pravila rozhodně paní Jedličková a doložila sladce: „nebo vám vyškrábu oči!“

    A tak jsem se z Neodvislosti dostal do ústavu slepců na Hradčanech.

    1. Karle, velká zoufalost… dělej radši, co máš… a přečti si radši toto
      Co byla skupina bratří Mašínů

      Skupina bratří Mašínů byla ozbrojená kriminální skupina operující v letech 1951 až 1953 na území tehdejšího Československa a během svého exodu také v Německé demokratické republice. Jejími nejznámějšími členy byli Ctirad Mašín a Josef Mašín, dalšími členy skupiny byli Milan Paumer, Zbyněk Janata a Václav Švéda. V rámci své kriminální činnosti přepadali a loupili hlavně zbraně a peníze. Vše s cílem si vytvořit podmínky pro pozdější útěk na Západ.V říjnu 1953 se členové skupiny rozhodli emigrovat přes Německou demokratickou republiku do Západního Berlína. Svého cíle nakonec dosáhli pouze bratři Mašínovi a Milan Paumer. Václav Švéda a Zbyněk Janata byli během útěku dopadeni a následně v Československu popraveni.

      Přepadení služebny SNB v Chlumci nad Cidlinou

      Bratři Mašínové vytvořili spolu s Milanem Paumerem, Václavem Švédou a Zbyňkem Janatou kriminální skupinu po roce 1949. První větší akce skupiny, na které bratry Mašíny doprovázel Milan Paumer, se odehrála v Chlumci nad Cidlinou 13. září 1951. Skupina přepadla zdejší služebnu Sboru národní bezpečnosti (SNB). Bratři měli dva plány, nakonec byl zvolen Josefův, a to příslušníka zlikvidovat železnou tyčí. Tlustou železnou tyčí udeřil Kašíka Ctirad, příslušník ale po úderu nezemřel, ani neztratil vědomí, a tak byl zastřelen. Dokumentarista Miroslav Kačor zjistil, že Kašík, který byl hluboce věřící, byl jako bývalý člen lidové strany a poté sociální demokracie pod dohledem StB.

      Přepadení služebny SNB v Čelákovicích

      Ctirad Mašín, Milan Paumer a Zbyněk Janata se 28. září 1951 rozhodli opatřit další zbraně, a proto přepadli další služebnu SNB v Čelákovicích. Tentokrát byl zvolen postup, který vymyslel Ctirad – a to příslušníka „okecat, pak mu říct ruce vzhůru, odzbrojit ho, svázat, uspat chloroformem a pak ho oddělat“. Čelákovického příslušníka Jaroslava Honzátka, který toho dne zastupoval za kolegu, vylákali ze služebny pod záminkou dopravní nehody. Příslušníka poté odzbrojili, svázali a vrátili se s ním na služebnu. Zde odcizili několik samopalů, pistole a střelivo. Chloroformem omámeného a spoutaného Honzátka poté podřízl Ctirad Mašín dýkou. Vražda byla považována za loupežné přepadení a její politické podbarvení vyšlo najevo až v souvislosti se soudním řízením s částí skupiny.

      Svázanému a omámenému strážmistru Honzátkovi Ctirad Mašín prořízl hrdlo; Foto: Facebook

      Zatčení po nezdařeném setkání s agentem CIC

      Vzhledem k tomu, že bylo stále obtížnější provádět akce, bratři se rozhodli odejít na Západ. Jejich cílem bylo získat opravdové tréninky v technikách partyzánské války od Američanů a chtěli se vrátit do Československa v předvoji západních armád. První pokus skupiny selhal, když byl zatčen agent CIC, který je měl doprovázet. Během výslechu prozradil jméno Ctirada Mašína. V říjnu 1951 byli oba bratři a strýc Ctibor Novák zatčeni. Vyšetřovatelé ale nepřišli na to, že mají v rukou muže zodpovědné za přepadení policejních stanic. Josef Mašín a jeho strýc Ctibor Novák byli propuštěni po několika měsících (ovšem strýc byl popraven později, roku 1955, za podněcování mladistvých ke špionáži). Ctirad Mašín byl v srpnu 1952 odsouzen ke dvěma a půl roku odnětí svobody za přípravu ilegálního přechodu státní hranice. Trest mu zkrátila amnestie prezidenta Zápotockého v květnu 1953.

      Přepadení vozu s výplatami

      2. srpna 1952 zastavili Josef Mašín a Václav Švéda ve stejnokrojích Lidových milicí v Hedvikově na Chrudimsku vůz se čtyřmi zaměstnanci společnosti Kovolis Hedvikov, v němž byly převáženy mzdy pro zaměstnance (884 239 korun). Při potyčce byl zabit účetní Josef Rošický. Rošický nebyl členem KSČ, funkcím se vyhýbal a v době před únorem 1948 dokonce patřil k blízkým spolupracovníkům tehdejších majitelů závodu. Členství Rošického v KSČ odmítl také jeho syn Stanislav Rošický, který v roce 2008 prohlásil: „Tátu zavraždili. Byla to loupežná vražda a Mašínové jsou loupežní vrazi.“ Informace o převozu výplat měla skupina od svého člena Zbyňka Janaty, který v závodu také pracoval. Loupež byla zdůvodněna potřebou opatření hotovosti, za kterou skupina pořídila motorky Jawa, čímž měly být umožněny rychlé přesuny při jejich odbojové činnosti. Část peněz však Švéda použil i ke koupi rozkládacího gauče a budování vodovodu ve svém domě.

      Zapalování stohů

      7. září 1953 zapálili Ctirad Mašín a Václav Švéda v okolí Pivína několik stohů slámy, což zdůvodnili tím, že chtějí oslabit násilnou kolektivizaci. Při potyčce s místními dobrovolnými hasiči postřelil Mašín Jána Leciána a způsobil mu závažné poranění hrudníku a pravého oka.

      Útěk z Československa

      V říjnu 1953 se pětičlenná skupinka rozhodla opustit Československo a přejít do západního Berlína. V noci z 3. na 4. října překročili hranice Československa. Na území NDR byla skupina odhalena a pronásledována příslušníky bezpečnostních sil. Celkem bylo proti pěti členům skupiny mobilizováno 20 000 příslušníků Volkspolizei a Sovětské armády. Ve stanici Uckro byli při pokusu o zatčení skupiny zastřeleni komisaři Volkspolizei Hermann Grumini a Martin Lehmann, další policista byl těžce zraněn. Potom byli při obkličování u Waldowa zastřeleni příslušníci Volkspolizei Herbert Hoffmann a Heinz Sunkel. Dva členové skupiny, Zbyněk Janata a Václav Švéda, byli dopadeni (Janata ve stanici Uckro, Švéda vážně zraněn v obklíčení u Waldowa) a vydáni do Československa, kde pak byli popraveni. Josef Mašín a Milan Paumer dorazili do západního Berlína 31. října přes kasárny Rudé armády. Ctirad Mašín dosáhl západní části Berlína téhož dne na podvozku vlaku. Milan Paumer byl poté několik dní hospitalizován s průstřelem břicha. Později, v USA, se všichni tři přeživší členové skupiny přihlásili do americké armády (82. výsadková divize, Fort Bragg), kde podle svých vlastních slov chtěli pokračovat v “boji proti komunismu” v řadách americké armády či se navrátit do Československa jako agenti chodci.

      Oběti na životech

      Během akcí kriminální skupiny na území ČSR a posléze při odchodu skupiny do Německa bylo zavražděno celkem sedm osob:

      2 příslušníci Sboru národní bezpečnosti
      Josef Rošický
      2 komisaři východoněmeckých ozbrojených složek „Volkspolizei“ na stanici Uckro, oba zastřeleni Ctiradem Mašínem
      2 příslušníci „Volkspolizei“ během obklíčení v lesíku u Waldowa, oba zastřeleni Ctiradem Mašínem
      Údajný odboj pouze jako záminka

      Z kriminální povahy činů skupiny bratří Mašínů je zřejmé, že motivem jejich jednání nebyl žádný odboj, jak tvrdili a tvrdí dodnes, ale pouze a jen osobní majetkový prospěch, kterým si zajišťovali nadstandardní život v tehdejším Československu a vytvářeli si podmínky pro pozdější útěk na Západ. Mnohé oběti, které bratři Mašínovi zavraždili, neměli s tehdejším komunistickým režimem nic společného a pouze konali svou práci. Členové skupiny bratří Mašínů na to však nebrali ohledy. Hlavní pro ně bylo, aby nezůstali naživu svědci jejich kriminálních činů.

  5. jojo Karle, to věříme, že je novotný tvůj vzor. tak si kup německý rajtky, jinak se svlíkni a pochoduj po městě se zdviženou pravicí, když chces být jako on… a taky nějakou sochu vašich hrdinů, kteří hrdinně dobývali stalingrad, by si mohl nechat postavit…vy jste strana pro smích 😀 jak říká váš vůdce máte hodnoty konzervativně-liberální 😀

    1. škoda, že byl Karel disident… s jeho sečtělostí se mohl stát minimálně docentem (a nemusel se cpát tady na starostu). Kdyby si tak u klasiků načetl, jak řídit jako starosta desetitisícové město. nedoporučil byste mu někdo knihu? já bych mu jí tady nakopíroval

      1. Je rozdíl být disident a na disidenta si hrát. A 30 let měl panáček na to, aby svobodně vystudoval něco, co by městu bylo platné. Když už tak lační něco řídit. Odznáček v klopě nosili i nacisti, i soudruzi. Je mi líto, že Humpolec tak hluboko klesl.

        1. Co byli jeho předchůdci? Mistr z ČML a kantor. Neříkejte mi, že musí být starostou jenom inženýr, doktor, právník, prostě člověk s titulem… Nemusí. Jsou vesnice i města,kde to dokáže řídit i člověk se střední školou nebo učňákem. A to píši jako nevolič ODS. Respektujme rozhodnutí voličů, že ODS dostala 5 mandátů a nedělejme tady pořád válku. Až budou mít dva nebo tři, starostu mít ODS prostě nebude. Až vyhraje SPD, nebo Trikolora, tak to povedou oni..

          1. Proč řešíte nějaké předchůdce? To nechceme aby město řídili znalí schopní lidé? Víte o tom, že se třeba v Táboře dá studovat obor Veřejná správa a regionální politika? Víte, k čemu jsou podobné znalosti dobré? Minimálně pro to, aby si vás tajemník a další kariérní státní úředníci nevodili jako loutku. Proč tady veřejně rezignujete na náročnost vůči lidem, které si platíme z daní aby nám sloužili na úrovni 21. století? To vaše myšlení patří do doby kolem roku 1948. Tehdy byla důležitá stranická knížka. Více než schopnosti člověka. A jak to dopadlo. Ze země která byla před válkou na špičce Evropy jsme spadli od suterénu.. A co jazyková výbava, to je také zbytečné?

          2. 19. 2. 2020 (20:17) Váš názor přesně sdílím. Vidím, že máte některé detailní informace…

          3. Protože Karel je velmi bezradný a velmi neznalý problematiky, co se týče řízení města a navazujících zákonů a předpisů, tak si ho opravdu Jiří vodí jako Hurvínka na nitkách. To tady na úřadě vidí každý, kdo to vidět chce. Minulý starosta udělal v posledních dvou obdobích několik chyb a nechal se až neuvěřitelně ovlivňovat dvěma podnikateli – jedním bláznem a jedním až moc chytrým, ale alespoň to byla osobnost a nedělal městu ostudu svým vystupováním. A mimo jiné, většina žen ho „milovala“, takže hlasů ke zvolení měl vždy dost i kdyby ho snad žádný chlap kromě těch věrných z ODS nevolil…….

          4. 20. 2. 2020 (08:28). Děkuji Vám jako insiderovi za potvrzení mých informací z místního úřadu. Je velice špatně, že faktickou moc zde má nikým nevolený úředník. Karel ten vůbec neví, co má fakticky řídit a kvůli čemu byl zvolen a je placen. Funkce prezidenta samostatné republiky Humpolec by mu zřejmě slušela – kdyby například jezdil do Číny promlouvat jim o lidských právech (bohužel jenom v češtině), ale zde jako starosta by měl řešit spíše problémy městského rázu ( a že jich zde je)

      2. ad Karel disident – dá se někde ověřit, zda byl stíhám režimem, případně vězněn za své smýšlení a činy? Chartu 77 dle internetové databáze nepodepsal.

        1. Každej normální ví, kolik je starostovi let..Nechápu, co zde píšete za nesmysly o tom kdo byl disident.

          1. a že nemohl studovat vysokou školu neřeknete? že mu známky byly úmyslně zhoršovány již na střední škole?

          2. – „Proč by jinak neměl vystudovanou vysokou školu?“

            měl na to od roku 1989 30 let bez komunistů

      1. Na co podepisovat takový škvár po převratu? To už nemělo cenu.

        A mohu zodpovědně prohlásit,že hon, který tu pořádáte na starostu je opravdu nechutný..Co mu to říci do očí? Co se nelíbí..Hezky chlapsky..Ono je lepší tady nadávat a kritizovat..Ale zkuste udělat nějaké uskupení,kandidovat a porazit ho.. Jenže to je práce.. Nebo kandidovat v již stávajících stranách, hnutích..O to rejpalové nestojí..Ale za bukem hodnotit a kádrovat,kdo má jaké vzdělání.. V okolí máme jednu poměrně velkou vesnici, kterou asi 16 let vedl starosta povoláním zedník..A šlo to.. Senát vedl možná deset let chlap vyučený s dodělanou průmyslovkou a byl zdaleka nejlepším předsedou Senátu který tu od roku 1996 byl. Není to jen o vzdělání, je to o více faktorech

        1. naposledy tady řekl, co se mu nelíbí, pan Klap… od té doby si nepostaví ani boudu na zahradě v tomhle městě… v totalitě člověk nemůže beztrestně mluvit nahlas

          1. Pan Klap byl uvězněn? Jeho manželka vyhozena z práce? Děti nemohou studovat? Na dokonce se nemůže odvolat k nadřízenému orgánu na Kraji? Tak to jo.

          2. já o jablkách, vy o hruškách…postaví si boudu na zahradě? ne

          3. Dobrý den, jmenuji se Karel Klap a vůbec mi nevadí zde napsat své jméno. Jelikož se na těchto stránkách několikrát objevilo mé jméno, dovolte mi se také vyjádřit.
            Nikdy jsem nestál o to se někde zviditelňovat, ale, když se dostanete do problémů, které si člověk sám nezpůsobil, jste potom okolnostmi donucen, aby se člověk začal bránit, protože sám před sebou by si začal připadat jako slaboch. Takto jsem byl svými rodiči vychován a to samé jsem se snažil předat i svým synům.
            Co se týče zkušeností, které jsem nabyl při jednání na městském úřadě, tak né vždy byly příjemné. Musím ale konstatovat, že celkem vždy, až na několik vyjímek, z našich jednání vzešlo nějaké řešení. Né vždy ovšem ke spokojenosti obou stran. To je ale samozřejmě o chuti úředníků věci řešit. Opravdu to občas nešlo, spíše byla snaha řešení odsunout nebo přehodit na jiného úředníka.
            Z celé situace okolo suchého poldru a navazující kanalizace jsme jako vlastníci přilehlých nemovitostí rozčarovaní, ale stále, třeba najivně, si myslíme, že celá situace se dá řešit jednáním obou stran. Je však dosti smutné, že na tato jednání nejsme často zváni, takže řešení celé situace se jen natahuje a zvyšuje nervozitu obou zúčastněných stran. Mohu konstatovat, že budeme při řešení situace ohledně poldru a navazující kanalizace využívat všech nám dostupných zákonných prostředků a jsme připraveni o řešení jednat. Záleží jen, jak se k celé záležitosti postaví představitelé města.
            Pro objektivitu uvádím, že žijeme normálním životem běžného občana Humpolce a naši synové bez problémů vystudovali vysoké školy. Samozřejmě, že když to bude nutné, poslechneme radu jednoho anonymního pisatele a v celé záležitosti se odvoláme k nadřízenému krajskému orgánu. Jinak ale stále upřednostňujeme jednání v rámci městského úřadu.
            Nakonec bych měl jedno doporučení pro občany Humpolce, zajímejte se více o veřejné dění v Humpolci, navštěvujte zasedání zastupitelstva a klaďte otázky našim zastupitelům, jinak se nic nezmění. Další veřejné zastupitelstvo je tuším již tuto středu.

          4. Tak jako se někteří naši spoluobčané naučili slovo diskriminace a užívají ho naprosto nesmyslně kdykoliv se jim zlíbí, tak i vy jste se zřejmě naučil slovo totalita a zdá se že si vůbec neuvědomujete jeho význam. Tak tedy – typ diktátorsky vedeného státu prosazující úplné ovládnutí všech oblastí společenského života prostřednictvím byrokratického aparátu a policejní moci, vedoucí k deformování individua až k jeho úplnému podrobení, popř. umlčení. Takže takovými nesmyslnými výkřiky místo argumentů děláte z diskuse pouhou soutěž o to, kdo bude míc více silácké kecy a navíc devalvujete pojmy.

            Panu Klapovi velmi děkuji za jeho věcný příspěvek, přeji mu hodně trpělivosti v jednání s úřady a doufám, že to dopadne dle jeho představ.

          5. tak si poslechni milion chvilek, kde aplauduje Karel: „V takové situaci už nelze hovořit o zcela svobodných volbách, protože vládní politici mají naprosto odlišné možnosti než opoziční,“ uvedl předseda spolku Mikuláš Minář, šašku… tohle je totalita

          6. Aaaaa konečně nálepka. Už jsem myslel, že se nedočkám.

  6. Pan Kratochvíl byl za starostu zvolen v demokratických volbách, tak to musíme na čtyři roky respektovat. Že je to však starosta bídný je snad všem jasné, jeho vystupování je mírně napsáno velmi problematické, neumí se vyjadřovat a celkově působí dosti trapně. No chodit k němu do kanceláře a říci mu to do očí nehodlám, měl by mít tolik soudnosti aby to sám pochopil. Podstatné ovšem je jak město pod jeho vedením bude či nebude prosperovat, to poznáme již za pouhé tři roky !

  7. Bohužel občané většinou nevolili Kratochvíla na starostu. Toho si tam dosadil Standa, poté co s Kukačkou přemluvili doktorku k tomu, aby nedodržela své slovo a šla do zastupitelstva, ač se celou dobu dušovala, že pokud bude zvolena tak se mandátu vzdá. Tím se jim podařilo tam protlačit svého koně Karla. Kdyby paní MUDr. která tam teď vůbec nemluví a sedí jak buchta nezměnila po nátlaku svůj názor, tak ODS nikdy starostu neměla.

    1. A mudrlant znalý povolebního vyjednávání promluvil..Znáte to přísloví Kdyby byly…
      Miluji takové znalce,co nikde nebyli a všechno ví..

        1. Nenastal odklon. Dar bohužel navrhl jak je vidět většinou lidí nemilovaný starosta…..exstarostu alespoň milovala většina žen…..a ODS

          1. exstarosta (a vlastně všichni rozumně smýšlející lidé a dobří hospodáři veřejných peněz) by podporu na adoraci vrahů neprosazoval…

  8. Jednomyslná podpora rady města vrahům
    Karel Kratochvíl,
    Ing. Vlastimil Brukner,
    Mgr. Alena Kukrechtová,
    Ing. Jan Mácha,
    PhDr. Ilona Kostřicová,
    Petr Bendl,
    Mgr. Zdeněk Mikulášek,

    1. zase je to velice inspirativní. až se změní režim tak se budou současným vrahům policistů,účetních… stavět pomníky

      1. souhlasím, když to dají ze svého, je to jejich rozhodnutí, z veřejného rozpočtu loupit umí každý b….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Masopustní průvody

Čt Úno 13 , 2020
Sobota 15.02.2020 – Kejžlice Sobota 15.02.2020 13:00 – Želiv Čtěte dále:   Radniční listy

You May Like

Témata