Kniha humpoleckého rodáka právě vyšla

2

Ve středu 14.července opustila havlíčkobrodskou tiskárnu kniha „Povídky ze stínu války“, kterou napsal humpolecký rodák Karel Suchý. Jedná se o autentické příběhy založené na skutečných událostech. Autor popsal život v protektorátu z pohledu malého chlapce.

O knize Humpolák prvně informoval zde:  http://www.humpolak.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5016


Karel Suchý se narodil v prvním patře humpolecké radnice. Porodníkem mu byl jeho otec, okresní lékař. Protože Havlíčkobrodsko za protektorátu patřilo pod Humpolec, dostal tatínek služební auto i příděl benzinu a svého malého syna brával na cesty často s sebou. Odtud tedy pramení autorovy vzpomínky, které využil pro sepsání své prvotiny.


V havlíčkobrodské tiskárně bylo vytištěno 700 výtisků a kniha by měla být v prodeji i v humpoleckém infocentru. V současnosti má autor rozpracovánu již další knihu, ve které se věnuje záhadám.


(Zdroj: Pelhřimovský deník)


 

myska

2 thoughts on “Kniha humpoleckého rodáka právě vyšla

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Kamarytova ulice se zúčastní soutěže

Ne Čvc 18 , 2010
Ve středu 14.července opustila havlíčkobrodskou tiskárnu kniha „Povídky ze stínu války“, kterou napsal humpolecký rodák Karel Suchý. Jedná se o autentické příběhy založené na skutečných událostech. Autor popsal život v protektorátu z pohledu malého chlapce. O knize Humpolák prvně informoval zde:  http://www.humpolak.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5016 Karel Suchý se narodil v prvním patře humpolecké […]

Témata