Report z průběhu cyklistického závodu Kolem Melechova 2020

17. ročník cyklistického závodu Kolem Melechova je historií.

Kolem Melechova 2020

Počasí nebylo spojencem závodníků ani organizátorů. Přesto se do závodu registrovala šedesátka účastníků. Opakovaně byla poměrně výjimečná účast v kategoriích juniorů a žen. V obou uvedených kategoriích se registrovalo shodně po sedmi závodnících. Kategorie mužů a juniorů absolvovaly 2 okruhy v délce 64 km, kategorie žen 2 okruhy v délce 55 km.

Po hromadném startu se na čele závodu vyprofilovaly dvě skupiny závodníků, které od sebe dělil rozdíl zhruba 2 minut. V první skupině jel loňský vítěz Richard Habermann (Topforex Lapierre), kterému zle po celý závod zatápěli David Kulhánek a Adam Doležal (oba Favorit Brno). V této skupině se až do konce závodu udržel i nejlepší z juniorů Jan Lukeš (Carla-Kupkolo) a Vojtěch Vodrážka (KC Hlinsko). Ve druhé skupině svůj díl práce odváděli závodníci z kategorií mužů 30-50 let, Jaroslav Halík, Petr Eremka (oba Veloservis HB), Luboš Nová (Amcykl Humpolec), Jan Kulhánek (Kladruby)  a řada dalších závodníků.

Absolutní vítězství v 17. ročníku cyklistického závodu Kolem Melechova 2020 si v kategorii muži po v rychlém a dramatickém závěrečném spurtu vybojoval Richard Habermann (Topforex Lapierre) v čase 1:49:21. V těsném závěsu za ním dojela dvojice David Kulhánek a Adam Doležal (oba Favorit Brno).

V kategorii ženy si stupně vítězů pronajaly závodnice z Team Cyklotrener, dvojčata Marschnerova. Na prvním místě skončila Viktoria v čase 1:43:00, její sestra obsadila třetí místo a mezi ně se vklínila druhá žena v pořadí Michale Matoušová (Uniqua MTB Jihlava).

Vítězem v kategorii junioři se stal Jan Lukeš (Carla-Kupkolo) v čase 1:39:34. Na druhém místě dojel Jakub Hák a třetí se umístil Marek Rieger.

Velký obdiv je třeba vyjádřit všem cyklistům, kteří se v absolutní nepřízni počasí rozhodli navštívit oblast pod Melechovem,  registrovat se do závodu a poprat se s náročným okruhem. Poměrně početná účast juniorů s dobrou výkonností signalizuje, že v budoucnu se můžeme těšit na pěkné výkony i závody. Ne všichni mohou vyhrát, důležité je překonat pohodlí, absolvovat přiměřenou přípravu a zúčastnit se některého z řady malých závodů nebo zkusit celou sérii závodů Poháru Melechov. Pro dobrou kondici je prostě dobré držet se zásady „Kdo chce být fit, musí opustit byt“.

Čtěte dále:   Odstartovala hokejová krajská liga. Raketový start Světlé, pozdní finiš Žihadel, Humpolec doma prohrál

Všichni vítězové si postupně převzali medaile i množství věcných darů, které na akci poskytli sponzoři. Poděkování za podporu konání 17. Ročníku cyklistického závodu Kolem Melechova  2020 patří samozřejmě i jim.