5. ročník cyklozávodu/výletu S KOLEM KOLEM HUMPOLCE je za námi

1

Když jsme v sobotním deštivém dopoledni připravovali akci, s obavami a nadějí zároveň jsme neustále vzhlíželi k nebi a hypnotizovali deštivé mraky. Ale počasí se umoudřilo, kolem dvanácté hodiny polední dokonce i vysvitlo slunko, a déšť se přestěhoval jinam.

Ze všech stran se začali  sjíždět první závodníci, a my jsme měli plné ruce práce. Letos se sešel rekordní počet – přesně 99 cyklistů, polovina byla pohodáři a polovina závodníci v různých věkových kategoriích. 
Přesně podle plánu ve 14:00  bylo odstartováno a pestrobarevný peloton s předjezdcem v čele a za tónů písně Bicycle Race (Cyklistický závod) od skupiny Queen se hbitě jako had protáhl městem a zmizel směrem k Židovskému hřbitovu.

Skolemstart.jpg

Po emotivním odjezdu závodníků i pohodářů jsme začali rychle připravovat prostor pro "cíl", protože jsme věděli, že první cyklističtí "šílenci" svých 33 km zdolají za hodinku a pár minut. A bylo to tak! Absolutně nejrychlejší a první v kategorii D (15 – 20 let) na této trase byl Jan Kupka  (1993) se startovním číslem 450 a časem 01:14:27!

Skolemcil.jpg

Z fotky je vidět, že šlo opravdu o zlomky vteřin, těsně za Honzou dojížděla trojice "dospěláků" Štěpán Tuček (1. místo v kategorii E – dospělí, čas 1:14:28) a za ním Pavel Urban a Michal Šlefr.

Skolemnejmladsi.jpg

Postupně dojížděli i ostatní závodníci i pohodáři, nejmladší "závodník", teprve čtyřletý Davídek Zápařka s úsměvem na tváři projel cílem za hodinu, šestnáct minut a dvanáct vteřin (13 km trasa pro nejmenší závodníky).

Opekanikolem.jpg

Mapakolem.jpg

Vyslkolem.JPG

Vyslkolem2.JPG

Pohod.JPG

převzato z: www.infohumpolec.cz

na infohumpolec.cz najdete odkaz i na další fotografie

Čtěte dále:   Humpolec v posledník kole vyhrál v Novém Městě

Petr

One thought on “5. ročník cyklozávodu/výletu S KOLEM KOLEM HUMPOLCE je za námi

 1. Dobrý den,

  oceňuji, že se najde skupina lidí, která něco takového uspořádá. Trasa vedla pěknými místy a byla dobře značená. Účast mě také mile překvapila.

  Na druhou stranu bych doporučil, aby se místo kontrolních bodů se zvídavou otázkou postavil na trať člověk, který bude zaznamenávat čísla závodníků. Tím by se předešlo konfrontaci závodníků v cíli.

  Mne samotného naštvalo, že jsem v cíli potkal tři závodníky, kteří mě na trati nikde nepředjeli. Trať jsem jel na 100% správně. Následně ani nebyli schopní přiznat, že někde na trati kolem Orlíku museli špatně odbočit. Vím, že by mě dále na trase předjeli, ale takovéto chování od sportovců velmi zamrzelo.

  Za takto vzniklou situaci určitě nemohou organizátoři, kteří berou v potaz odpovědi na kontrolní otázky.

  Přeji přijemný den a chuť do organizace dalších sportovních akcí s velkým počtem zúčastněných!

  Libor Voplakal

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Žádného jídla se nevzdám. Ani kvůli kilům navíc, říká autorka kuchařky

Po Čvn 11 , 2012
Kuchařka Deník Dity P. rychle mizí z pultů a už se chystá dotisk. I když se rodila dva roky, její autorka Dita Pecháčková je spokojená i proto, že neslevila ze svých velkorysých představ. „A to ani v situaci, kdy mi nezbylo, než začít znovu a s jiným týmem,“ říká. Čtěte […]

You May Like

Témata