AKTUÁLNĚ: Na sedlicke přehradě se protrhla hráz!

7

Dnes, kolem šesté hodiny ranní, se protrhla hráz sedlické přehrady. Voda z přehrady ničí vše za hrází. Zjišťujeme pro vás podrobnosti a situaci nadále sledujeme. Článek budeme průběžne aktualizovat.

První problémy byly hlášeny již včera ve večerních hodinách, kdy spatřili dva lesní dělníci pramínek vytékající z tělesa hráze. O svém nálezu informovali hrázného a ten o situaci zpravil správce stavby, od něhož dostal příkaz k okamžitému otevření uzávěrů v tělese přehrady. Pramen vytékající z hráze ale nabíral na intenzitě a dělníci otevírající uzávěry se báli o své životy. Místo proto raději opustili, kvůli čemuž zůstaly uzávěry otevřeny jen z části. V dnešních ranních hodinách se pak celá hráz přehrady protrhla a z nádrže se vyvalila nashromážděná voda. Ta svou intenzitou ničila chaty a chalupy stojící v údolí pod přehradou. Podle prozatím dostupných informací si nehoda prozatím nevyžádala oběti na lidských životech.

„Ačkoliv je již jaro, a na rekreačních objektech pod přehradou přebývalo již větší množství lidí, většinu z nich se podařilo upozornit a evakuovat ještě před protržením hráze.“ prohlásil pro NCC Vysočina News správce stavby.

Voda však napáchala velké finanční ztráty. Valící se vodě pomáhaly jako beranidlo klády z těžby dřeva v okolí, jež ležely uskladněné pod hrází. Katastrofa si prozatím vyžádala 33 zničených a 69 poškozených rekreačních domů; 307 osob z těchto staveb zůstalo prozatím bez přístřeší.

U přehrady se momentálně sjíždějí lidé z celého okolí, aby situaci sledovali. Bohužel, ale tyto davy komplikují situaci záchraným složkám. Policie ČR a hasičský záchraný sbor žádají občany, aby na místo nejezdili a nekomplikovali tak již dosti vyhrocenou situaci.

Na místo ale vyrazil redakční tým Humpoláka, aby vám co nejdříve přinesl aktuální informace z místa a obrazovou reportáž.

Sedlice, Sedlická přehrada | Filmová místa.cz

Axl

7 thoughts on “AKTUÁLNĚ: Na sedlicke přehradě se protrhla hráz!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Nový festival v Humpolci!

So Dub 1 , 2023
Drahé čtenářky a čtenáři, máme pro Vás skvělou novinu! Naši redaktoři zjistili, že se právě v našem menším městě chystá jeden z největších kulturních festivalů tohoto roku!

You May Like

Témata