BEZMEZERivaNAMĚKOtová – obrazy

Neděle 24.02.2019 – Čtvrtek 28.03.2019

Místo konání: Humpolec, Výstavní sál muzea, Dolní náměstí

Ivana Měkotová se narodila v Humpolci. Ačkoli se poté přestěhovala do Světlé nad Sázavou, velkou část dětství strávila ve svém rodném městě u babičky Jindřišky Kamešové. Její rodinná pouta se váží na pradědečka Františka Jokla a Vincence Kameše, zasloužilé občany Humpolce.

Po absolvování gymnázia a pedagogické školy studovala ještě na DAMU, a to na Katedře loutkářství. Pracovala jako učitelka v mateřské škole a posléze jako učitelka literárně-dramatického a výtvarného oboru na ZUŠ. Bohatý svět výtvarné tvorby objevovala prostřednictvím své maminky a dalších umělecky činných členů rodiny.

Vystavovat začala v roce 2015. Její obrazy jsou zastoupeny v soukromých i galerijních sbírkách v České republice, Holandsku, Velké Británii, USA, Irsku a na Slovensku. Ivana Měkotová je, mimo jiné, autorkou knihy „AŤ SE TI LÍBÍ NA SVĚTĚ“, a také řady písňových textů. Její oblíbené motto zní: „To příběhy dělají nás“

 

Vernisáž výstavy  proběhne 24.2.2019 ve 14 hodin v atmosféře jam session.

zdroj: www.infohumpolec.cz

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Násilí je možné zastavit

Po Úno 25 , 2019
Pod tímto názvem se včera v sídle Kraje Vysočina konalo interdisciplinární setkání Intervenčního centra Kraje Vysočina se spolupracujícími subjekty, které se zapojují do řešení domácího násilí.

You May Like

Témata