Chování v extrémních podmínkách

Zajímavá přednáška a beseda polárníka a cestovatele Jaroslava Pavlíčka se uskuteční v Klubu kina Humpolec dne 18. dubna od 19:00 hodin.


Místní skupina ČESKÁ KŘESŤANSKÁ AKADEMIE V HUMPOLCI vás zve na přednášku s besedou:  „Chování v extrémních podmínkách
Přednáší : Jaroslav Pavlíček, polárník a cestovatelJaroslav Pavlíček – po zahájení okupace ČSSR v roce 1968 odešel ze studií na filozofické fakultě, kde studoval korejštinu, do Vysokých Tater. Tam pracoval jako nosič a později zástupce chataře na Teryho chatě. V dalších letech pak byl (mimo jiné) členem polské expedice, jejíž členové vystoupili jako první na vrchol Mount Everestu v zimě (1980), se dvěma kamarády přešel za 41 dní Grónsko (1984), vylodil se v Antarktidě (1988, od té doby ještě mnohokrát), na ostrově Nelson (Jižní Shetlandy) vybudoval nadnárodní polární stanici Eco-Nelson. Zabývá se problematikou přežití člověka v extrémních podmínkách a ekologií, organizuje „kurzy přežití“ na ledovci Dachstein i jinde.


 


Česká křesťanská akademie (ČKA) je občanské sdružení, jehož posláním je přispívat k rozvoji vědy, umění a vzdělávání v České republice. Je nezávislým sdružením občanů, které je otevřeno křesťanům všech církví a všem, kteří cítí odpovědnost za uplatňování křesťanských kulturních a morálních hodnot ve společnosti. ČKA přijala do současné doby již více než 1200 individuálních členů a Společnost pro církevní právo jako člena kolektivního. Její sídlo je v Praze, ale působí i v řadě dalších měst. Místní skupina ČKA v Humpolci byla založena 11. 5. 1995 a tvoří ji zástupci všech místních křesťanských církví. Svou činností přispívá k  rozvoji vzdělání a kultury v Humpoleckém regionu. Pro veřejnost pořádá jednotlivé přednášky a besedy, ale i celé přednáškové cykly (např. Historie Humpolecka, Gustav Mahler a židovská komunita v  Humpolci). Každoročně také organizuje víkendové pobyty pro děti.
Čtěte dále:   PŘEDRAŽENÁ BÍDA NA ČESKÝCH HORÁCH. JAK DLOUHO TO JEŠTĚ VYDRŽÍME?

Další informace o činnosti místní skupiny ČKA najdete na internetové adrese: http://www.mujweb.cz/spolecnost/ckahumpolec/

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Pozvánka na přednášku

Čt Dub 10 , 2008
Dne 25. dubna 2008 se uskuteční v Humpolci přednáška Reiki Mistra, psychoenergetika a léčitele (Bio – Auditor) Václava Víta a pana Františka Hodače ( žák a absolvent kurzů Ing. Jiřího Janči, CSc.) Alternativní medicína & Reflexní terapie a manuální techniky podle Ing. Janči. Čtěte dále:   Tip na výlet: Most, […]

You May Like

Témata