Dalších 10 miliónů na úpravu zeleně přineseme pro naše obce z Humpolecka

25

Díky dlouhodobé činnosti MAS Společnost pro rozvoj Humpolecka můžeme získat pro území dalších 10 miliónů korun na úpravu zeleně, opravy a úpravy veřejných ploch – parky, stromořadí apod.

Dalších 10 miliónů na úpravu zeleně přineseme pro naše obce z Humpolecka

 Tyto peníze získala naše MASka díky tomu, že jí byl nově umožněn přístup do Operačního programu Životní prostředí.

 

Žádat o dotaci na místní akční skupině budou moci zejména obce, ale prostor dostanou i majitelé pozemků, které jsou veřejně přístupné v intravilánu obce. 
Výzvu MASka vyhlásí již 15. 3. 2019 a bude otevřena až do 31. 10. 2019.

Žadatelé z území Humpolecka tak budou mít dostatek času připravit kvalitní projekty. Sledujte náš web a facebook.

http://humpolecko.cz

Petr

25 thoughts on “Dalších 10 miliónů na úpravu zeleně přineseme pro naše obce z Humpolecka

 1. Další totálně neefektivně promrhané miliony na které ale musíme my všichni ( tedy téměř všichni ) vydělat. Je třeba bojovat za zrušení téměř všech dotací !!! 95 % všech dotací nedává vůbec smysl a pouze se vyhazují peníze a přiživuje se tom systému horda lidí a politiků. A hlavně je třeba si uvědomit, že každá koruna z dotace nás stojí několik dalších korun z našich odvodů. A to i když jsou to dotace evropské, protože i ty musíme tvrdě zaplatit a bohužel dokonce citelně přeplatit !!! Hanba politikům, kteří prosazují dotace, které ničemu nepomáhají a pouze to křiví tržní ekonomiku.

  1. Tak jo. Když vezmu dotace od města, tak největší krajíc si z koláče nejen v Humpolci ukousne sport. Jsem pro zrušení dotací na fotbal, hokej, tenis…………

   1. To nejsou dotace ekonomické činnosti, ale provozní podpora sportu a spolkové činnosti. To je podstatný rozdíl.

    1. Dobře. Když zaplatím z dotace, údržbu sportoviště, odměnu trenéra a vybavení pro hráče, tak je to v pořádku. Když zaplatím ošetření starého stromu, jako je to třeba u téhle dotace, nebo opravu nějaké památky, tak je to špatně? Tomu nerozumím.

    1. No nevím. Řekl bych, že to není pravda. Z dotací EU jde nejvíc do zemědělství. Z dotací pro neziskovky jde nejvíc do sportu. Na socialní oblast jde na důchody, ale to není dotace.

     1. Tak jo, bavme se konkrétně o městě. Když se podívám do rozpočtu města ne letošní rok. Dotace sociální oblast necelé 3 mil. a jen čtyři největší dotace do sportu (Jiskra, fotbal, tenis, motoklub) víc jak 7,5 mil. Celkové včetně údržby sportovišť je to 16 mil.

 2. Výborně, tak zase dotace, kvůli kterým město ve svém důsledku převezme nedokončenou Stromovku, na kterou dotaci na zeleň taky získalo. Vážně ideální. 🙁

 3. Kriste! Serte na dotace! Mesto hospodari s temer 350 miliony a je mestem pro busines. Uz asi po stopadesate. Tak nac dotace, ktere pak jen limituji a zavazuji a nasledne Vas vydiraji s napriklad prevzetim cehosi, co neni a nebude zdaleka hned hotove.
  Dotace nici konkurencni prostredi a okamzite bych je zrusil. Prosim, nezadejte o ne!
  Diky

  1. Ovšem zastupitel a zároveň předseda finančního výboru má díky dotacím teplé a dobře placené místečko. A mám dojem, že tady jde také o konflikt zájmů a jedno z těchto míst by měl opustit…

     1. Bohuzel, Hrala k tomu prisel jako slepej k houslim a ted tam z nej ma koalice, predevsim Standa s Karlem, akorat poskoka.
      Chvilku se rve za rozvoj mesta, pak hned sup do financniho vyboru. Komedie, nejde mi o program, ale o sebe sama….

     2. Pavla Hralu pro STAN udělal pan Kašpar a Hrala ho teď chtěl vyhodit z finančního výboru, aby se tam dostal on a mohl mu předsedat….

     3. Situace ve FV byla po rezignaci lídryně za ČSSD Bartákové taková, že předsedu FV múže vykonávat pouze zastupitel/ka města. Tudíž ta šaráda. A protože spolek STAN měl dva členy tohoto výboru, byli požádáni, aby jeden z nich odešel.

      A poznámku závěrem, STAN mohl volit opravdu zvláštní volič. Je to značka nikoliv nezávislého, ale tvrdě doprava mířícího uskupení.

     4. A proč by měl být pravicově smýšlející volič zvláštní ? Já si myslím, že pokud by takových voličů bylo podstatně více, tak by náš stát o hodně lépe prosperoval a lépe by se paradoxně měli i levicoví voliči.

     1. To by mě teda zajímalo, co je tady na humpoláku za model takové auto generálního ředitele velké firmy? 🙂

     2. Nechtetoho, uz je to trapne, tedy ne trapne, uz je to zase Humpolacke. Starejte se radeji o sve vlastni zivoty. Predpokladam, ze sami sobe zrcadlo takhle zprima nenastavujete. Mohli jste kandidovat a ukazat sebe.
      Je mi fakt blivno

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

4 mil. od Kraje Vysočina pomohou obcím se zachováním venkovských prodejen

Po Bře 11 , 2019
Už třetím rokem mohou obce požádat Kraj Vysočina prostřednictvím Fondu Vysočiny o peníze na zachování dostupnosti služeb; tedy na podporu zachování prodejen potravin nebo smíšeného zboží.

You May Like

Témata