Divadelní představení CAVEMAN

1

MěKIS v Humpolci připravuje autobusový zájezd za kulturou do Prahy.

Pátek 7.listopadu 2003 v divadle Lávka.


 (Klub LÁVKA se nalézá v Praze na Novotného lávce – na výběžku paralelně s Karlovým mostem,


 na jeho staroměstské straně.)


 


Představení plné humoru, vtipných slovních hříček, nečekaných obratů a dalších „duškovin“ s názvem


 


CAVEMAN


(PRAVĚKÝ MUŽ)


 


Vstupné do divadla = 280 Kč, cesta autobusem = 100,-


 


Počet lístků je omezen – na toto pražské dlouhodobě zcela vyprodané představení


 se podařilo získat 45 vstupenek!


Začátek představení od 20:00, odjezd autobusu z Horního náměstí v Humpolci


 (kolem 18:00 – bude upřesněno na plakátech)


 


Populární herec a moderátor přichystal hru Caveman


Pračlověk Dušek obhajuje muže 


Víte, proč muži nesnášejí nakupování, zatímco ženy je přímo zbožňují? Protože muži jsou lovci, kteří musí kořist vystopovat, dopadnout, a nikoli hodiny vybírat v supermarketu. Ženy jsou naopak sběračky, mající v genech zakódovanou potřebu vytvářet zásoby. To není začátek populárně vědeckého článku, ale pasáž ze hry Caveman neboli Obhajoba jeskynního muže, kterou  v české premiéře coby one-man-show uvádí v klubu Lávka herec a moderátor Jaroslav Dušek.


Základní myšlenkou komediálního monodramatu slavícího od premiéry v roce 1991 úspěchy na Broadwayi i v Evropě je teze, že pravěké principy mezi lidmi stále fungují a vytvářejí rozpory mezi muži a ženami. Dědictví z dávnověku je tak zdrojem věčného nedorozumění.


Po letech si Jaroslav Dušek vyzkouší něco jiného, než je čirá improvizace s vlastním divadlem Vizita. Na jevišti stane společně s někdejším spoluhráčem z Vizity, jazzovým hudebníkem Alanem Vitoušem, který obstará doprovod na nejrůznější „pravěké“ nástroje – bubínky a chřestidla. Bez improvizace se totiž Jaroslav Dušek přece jen neobejde, byť práci na již hotovém divadelním textu považuje za okysličení. Nehodlá se však striktně držet textu a do hry zapojí i publikum.

Čtěte dále:   Sněhurka a sedm trpaslíků - divadlo pro děti

„Kusy hry volně přehazuji, propojuji i přidávám. Jedinou podmínkou je, že se musím vejít do devadesáti minut bez přestávky, “ říká. Sám je zvědav, jak se hra, neboli zpověď moderního, ale svým ustrojením stále pravěkého muže jménem Romeo, vyvine. Autor podle Duška značně lichotí ženám a jejich „lepším“ vlastnostem, na druhou stranu však od nich vyžaduje porozumění pro odlišný mužský svět.„Hodně situací nechávám otevřených. Je mi strašně protivné nacvičovat pocity nebo jít jen po textu. Neučím se slova, ale situace,“ popisuje Dušek svoji techniku, díky níž se obejde i bez režiséra. Původně přitom chtěl, aby Cavemana režíroval Jan Hřebejk. „Jenže Hřebejk odmítl s tím, že na takovou hru režiséra nepotřebuju. Teď vím, že měl pravdu, jen bychom se navzájem trápili.“


Jeskynního muže si Dušek představuje jako talkshow s přímou účastí publika, které by rád rozsadil podle pohlaví – po pravici ženy, po levici muže. Caveman by se měl ocitnout ve středu sálu a obracet se na obě strany auditoria. „Jenom nevím, jestli to uvaděčky zvládnou, nebudeme nikoho odtrhávat od partnera násilím. Ideální by bylo, kdyby se místa prodávala odděleně už v předprodejích“, žertuje J.Dušek. Doufá, že publikum nebude vlažné, nechá se vyprovokovat a vstoupí i do vzájemné diskuse: muži budou reagovat na názory žen a naopak.


 


„Nic dopředu neplánuju,


takže když třeba přijdou do divadla zvrhlíci,


tak se celé představení zvrhne,


“ těší se Dušek.


 


 


 


Vstupenky si rezervujte na telefonním čísle 565 532 479 (informačním středisku), nebo mailem na adresu: mekis@infohumpolec.cz .


 

Axl

One thought on “Divadelní představení CAVEMAN

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Omyl

St Říj 1 , 2003
Manželský pár se rozhodne na chvíli uniknout tuhé zimě a strávit týden na jihu u moře. Z pracovních důvodů se stane, že manželka může odletět až o den později. Manžel odletí podle plánu. Čtěte dále:   Koncert laureátů Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka

You May Like

Témata