Divizním mančaftům generálky příliš nevyšly, z výhry se radoval pouze Humpolec

Poslední herní testy měly o víkendu na programu fotbalové kluby působící v moravskoslezské divizi, ale rovněž i mančafty v krajských fotbalových soutěžích na Vysočině.

A nejčastější bylo měření sil mezi kluby ze čtvrté nejvyšší soutěže a krajského přeboru. Překvapivě lépe si počínala mužstva z elitní krajské soutěže na Vysočině.

Podzimní lídr přeboru, celek Speřic, vyprovodil Ždírec nad Doubravou výsledkem 4:0! „Je to stále stejná písnička. Herně to nebyl úplně špatný výkon, jenže v koncovce se stále trápíme. Naopak Speřice dokázaly trestat naše naivní chyby,“ sdělil kouč Tatranu Michal Votava.

S nulou na kontě vstřelených branek, a také s prohrou, odcházeli ze hřiště fotbalisté FC Žďas Žďár. Okříškám doma podlehli 0:1. „Byl to zápas, jaký asi v divizi hrát nebudeme. Hosté byli zalezlí v devíti lidech na vápně a spoléhali na brejky. Jediný gól zápasu padl po standardní situaci,“ komentoval průběh zápasu kormidelník FC Žďas Václav Pohanka.

Souboj s účastníkem divizní skupiny E měli jako poslední herní test hráči Slavoje Polná. Novým Sadům na jejich přírodní trávě podlehli 1:2.

Trenér Ján Kubík byl ovšem s výkonem svého mužstva spokojený. „V první půli jsme podali velice dobrý výkon. Po pauze musel pro zranění střídat stoper Csech a domácí toho využili k obratu,“ poznamenal.

FOTBAL – DIVIZNÍ GENERÁLKY
ŽDÍREC – SPEŘICE 0:4
Poločas: 0:1. Ždírec n. D.: Gregovský – Málek, Pavlas, Pelikán, Štukhejl – Šrámek – Klimeš, P. Novotný, Koutný, Pátek – Zvolánek. Střídali: Javorský, Fikar, Mrázek, Veselský, Pačanda, J. Novotný.

NOVÉ SADY – SLAVOJ POLNÁ 2:1
Gól Slavoje Polná: Štohanzl (PK). Poločas: 0:1. Slavoj Polná: Čermák – Haala, Bradáč, Cseh, Sobotka – M. Drápela, Pavlas, Štohanzl, Pecina, Kazlou – Vrba. Střídali: Voráč, Juríček, Skryja.

Čtěte dále:   S kolem kolem Humpolce

HUMPOLEC – ŽIROVNICE 6:0
Góly: Havlín 2, Šmída 2, M. Havel, Dalík. Poločas: 3:0. Humpolec: Kříž – Maršík, Kopic, Pecha, Benáček – A. Zástěra, Luňáček, Pešek, Šmíd – Dalík, M. Havel. Střídali: Havlín, L. Havel, Podoba, Vrátný.

ŽĎÁR N. S. – OKŘÍŠKY 0:1
Poločas: 0:1. Žďár n. S.: Jícha – Fiala, Peňáz, Vitásek, Severa – Šerý, Sodomka, O. Starý, Švoma, Kunstmüller – Homolka. Střídali: Požár, Novotný, Dvořák, Otava.