Do zasažených obcí míří i dobrovolníci z Vysočiny, policie místa uzavřela

Šesti až osmičlennou posádku dobrovolných hasičů s potřebnou technikou přímo na místo neštěstí vyšlou i Humpolečtí.

A právě v Humpolci zvažují kromě finančního daru, kdy rada města uvolní padesát tisíc korun, ještě další kroky pomoci. „Vnímám to jednoduše jako samozřejmost a minimální projev lidské solidarity,“ řekl humpolecký starosta Karel Kratochvíl

Na pomoc lidem v obcích v Jihomoravském kraji, které zasáhla silná bouřka doprovázená ničivým tornádem, vyrazili pomoci hasiči i policisté především s odklízecími pracemi.

„Naši policisté se před polednem vrátili zpět a další zatím nejsou v místě potřeba. Dnes na místo odjeli čtyři policisté – krizoví interventi, kteří poskytují psychologickou pomoc obyvatelům postižených obcí,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Policisté navíc museli nutně uzavřít obce Hodonín, Hrušky, Moravská Nová Ves a Týnec pro civilní vozidla. „Dochází k blokaci odklízecích prací a techniky. Vozidla musíte odstavit na vhodném místě a jít dále pěšky. Děkujeme za respektování tohoto opatření,“ visí na twitterovém účtu Policie České republiky.

Složky integrovaného záchranného systému z Vysočiny zasahují na jižní Moravě již od čtvrtečního večera. „Ještě v noci a hned ráno vyjeli pomáhat do postižených obcí také krajští hasiči a záchranáři,“ potvrdil hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Šesti až osmičlennou posádku dobrovolných hasičů s potřebnou technikou přímo na místo neštěstí vyšlou i Humpolečtí.

A právě v Humpolci zvažují kromě finančního daru, kdy rada města uvolní padesát tisíc korun, ještě další kroky pomoci. „Vnímám to jednoduše jako samozřejmost a minimální projev lidské solidarity,“ řekl humpolecký starosta Karel Kratochvíl

Vyjet na pomoc se připravují i dobrovolní hasiči ze Sobíňova na Havlíčkobrodsku. „Kluci už se mě sami ptali, jestli to bude možné. Počítáme, že vyrazíme hned, jak budeme moci,“ potvrdil sobíňovský starosta Miloš Starý.

Pomáhat s odstraňováním následků živelné pohromy vyjela v dopoledních hodinách i jednotka drážních hasičů z Havlíčkova Brodu.

Čtěte dále:   Na Vysočině by mohly stát nové větrné elektrárny. Zájem investorů je velký

Kraj Vysočina mimo jiné bezprostředně nabídl Jihomoravskému kraji padesát volných lůžek v Domově pro seniory v Křižanově, případně přesun volných lůžek do vybrané lokality.

„Obracejí se na nás i starostky a starostové našich obcí, kteří jsou připraveni a chtějí také pomoci. Podle informací, které mám k dispozici, potřebuje nyní Jihomoravský kraj spíše finanční a technickou pomoc než ryze humanitární. Doporučuji veškeré případné aktivity konzultovat předem s krizovým štábem Jihomoravského kraje,“ zdůraznil hejtman Vítězslav Schrek s tím, že lze využít krizovou linku Jihomoravského kraje zřízenou pro podobné účely na telefonním čísle 800 129 921.

Zdroj: https://jihlavsky.denik.cz/zpravy_region/do-zasazenych-obci-miri-i-dobrovolnici-z-vysociny-policie-mista-uzavrela-2021062.html

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Co se děje na Platformě?

Po Čvn 28 , 2021
Více info v článku……. Čtěte dále:   Židovské památky se opět otevřely. Do synagogy v Nové Cerekvi si našlo cestu přes 600 lidí

You May Like

Témata