Dvě stovky lidí běžely v Humpolci na rozhledny

Dvě stovky běžců i chodců se vydaly na trasu benefiční akce Na dvě rozhledny, která se uskutečnila v sobotu v Humpolci. Na pětikilometrové trase účastníci vystoupali na ochozy dvou rozhleden – v areálu Rodinného pivovaru Bernard a na věž hradu Orlík.

Výtěžek ze startovného jde v prospěch Nadačního fondu pomoci Bernard. Ten v Humpolci a blízkém okolí pomáhá lidem v těžkých životních situacích, nově také bude podporovat mladé talenty, například sportovce nebo hudebníky.

„Děkujeme všem účastníkům, že se zapojili a přispěli startovným, které využijeme pro naši další činnost. A děkujeme také za krásnou atmosféru, která tu v průběhu celé akce panovala. Bylo to velmi příjemné setkání,“ ohlédnul se za druhým ročníkem akce ředitel fondu František Ćmok.

img

Nadační fond založili spolumajitelé pivovaru Stanislav Bernard a Josef Vávra v roce 2022, od té doby lidem v Humpolci a okolí poskytl pomoc v hodnotě asi jednoho milionu korun. „Podpořit někoho finančně nebo pro něj něco zaplatit není jediná forma pomoci, kterou poskytujeme. Nabízíme také poradenství, někdy nejvíce pomůže správné nasměrování dál k patřičným organizacím či lidem, někdy pomáháme třeba i s administrativou atd.,“ popisuje ve zkratce činnost fondu František Ćmok.

 

Start a cíl akce byl v humpoleckém házenkářském areálu v ulici Jindráčkové. Připraveny byly dvě kategorie – závodníci a výletníci. Pro nejrychlejšího závodníka Jana Žáčka bylo mimo jiné připraveno pivo Bernard na rok zdarma, nejrychlejší ženou byla Kateřina Rafajová. Zkrátka ale nepřišel nikdo, odměny a ceny byly připraveny pro všechny. Účastníci si mimo jiné vyběhali slevu 200 korun na dvoudenní vstupenku na blížící se festival Bernard Fest, který se uskuteční 21. a 22. června.

Čtěte dále:   Finále seriálu závodů Zlaté podkovy

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

S Velkým Meziříčím bezbranková remíza

Út Kvě 14 , 2024
V dalším divizním kole se v krajském derby utkali o záchranu bojující fotbalisté Velkého Meziříčí s Humpolcem. I přes řadu příležitostí diváci gól neviděli. Čtěte dále:   V Humpolci to béčku Velkého Meziříčí vůbec nešlo
Fotbalisté Sapeli Polná (v červených dresech) v úterním přípravném utkání deklasovali rezervu Humpolce 7:3

You May Like

Témata