1

Výsledky fotbalových soutěží v Humpolci a okolí.

I.A třída :

Skupina A: Čejov – Rozsochy 4:2

Půlhodiny se hrál nezáživný a neatraktivní fotbal. Domácí se po inkasovaném gólu probrali, pomohla jim i poločasová střídání. Druhá půle už byla zcela v jejich režii, soupeř kombinační hře čelit nedokázal. Góly: 47. Prchal, 55. T. Moravec, 70. Šlechta, 85. Hájek – 35. Bureš, 75. Padrtka. Rozhodčí: Hrůza. ŽK: 0: 3. Diváci: 100. Poločas: 0: 1. Čejov: Veselý – Šlechta, Wallish, J. Moravec, I. Moravec, T. Vodrážka (46. V. Vodrážka), Vejsada, Prchal (80. M. Vodrážka), Kubů, T. Moravec, Kubát (46. Hájek).

Lukavec – Speřice 0:2

Domácí zaspali úvod utkání a nechali hostům příliš prostoru. Lukavečtí se sice postupně lepšili, ale hosty chvilku před odchodem do kabin poslal do vedení Bláha. Po obrátce měli více ze hry Lukavečtí, jenže zejména Šoula se Zemanem promarnili několik šancí. V 85. minutě domácí reklamovali ofsajd, ale nepískalo se, takže Bláha rozhodl o vítězství Speřic. Góly: 45. a 85. Bláha. Rozhodčí: Rosický. ŽK: 5: 1. ČK: 1: 0 (90. Zeman). Diváci: 100. Poločas: 0: 1. Lukavec: Veselka – Sovka, Kmoch, Ludvík, Votápek, T. Šoula, Fenár, Lhotský, Zeman, Vlček, Kubíček. Speřice: Jícha – Menšík, Holenda, Sávi, Němec, Pohan, M. Čeleda, Bláha, Vlček, Štěpán, Strnad. (chr)

I.B třída :

Humpolec B – Chotěboř B 0:1

Ve vyrovnaném utkání rezervních týmů měli nakonec více štěstí hosté, když deset minut před koncem obrana domácích zaspala a nekrytý Andres s jistotou skóroval. Domácí se opět střelecky trápili. Góly: 80. Andres. Rozhodčí: Jakl. ŽK: 1: 3. ČK: 1: 0 (75. Tesař). Diváci: 30. Poločas: 0: 0. Humpolec B: Brzoň – Kameš, Tesař, Vondra, Kostřica, Prajsler, Kotek, Jirák, Beran, Holoubek, Skořepa. (ibr)

Pohled – Budíkov 2:2

Nervózní domácí se zpočátku topili ve spoustě nepřesností a tak po závaru udeřil budíkovský Žáček. Pohledští srovnali Doležalem brankou do šatny. Po pauze byli v poli aktivnější velmi důrazní hosté, šance se však rodily před jejich brankou, ale hlavičky Němce a P. Pokorného mířily nad břevno. Zdálo se, že osm minut před koncem rozhodla akce po rohovém kopu, kdy Horáček hlavou přiklepl P. Pokornému a ten opět hlavou prodloužil do sítě. Budíkovští si však dvě minuty před koncem po trestném kopu Marouska zajistili důležitý bod. Góly: 44. Doležal, 82. P. Pokorný – 24. Žáček, 88. Marousek. Rozhodčí: Halouska. ŽK: 2: 2. Diváci: 120. Poločas 1: 1. Budíkov: M. Bláha – Vostřejš, Bleha, Zet, Pokorný – Soukup, Marousek, Zástěra, Prokop, Žáček (80. Fišer), T. Bláha. (maj)

Poutník Liga :

Souboj prvního s druhým ve fotbalové Poutník lize přinesl nadprůměrný fotbal a už jedenácté vítězství Ústrašína v řadě.

Čtěte dále:   Humpolec ze Speřic přivezl bod

Jiřice – Ústrašín 0:2

Domácí nastoupili bez opor Čeledy, Sadského, Pavla Příhody a Mareše a dá se říci, že minimálně v prvním poločase za to platili. „Povedl se nám nástup do zápasu, hráli jsme tam velmi dobře,“vystihl úvod duelu kouč hostů Petr Gaupmann a sled šancí mu dal za pravdu. Ve 14. minutě byl blízko gólu Kněžínek, jeho hlavičku na vzdálenější tyč Tomášek zneškodnil s velkými problémy. O čtyři minuty později diváci viděli klíčový moment zápasu. Jiřík si kousek od půlící čáry pohrával s míčem déle než by bylo zdrávo. „Udělal chybu, za kterou jsme zaplatili. Měl dost času na to, aby míč bez problémů rozehrál nebo odkopl,“zlobil se kouč Jiřic Jan Čeleda, jenže pravý bek domácích neudělal ani jedno ani druhé. O míč ho obral Dedera, jako nůž máslem prošel kolem stopera až k brankové čáře a po jeho zpětné přihrávce už měl Běloch poměrně snadnou střeleckou pozici. Domácí pak přidali a do poločasu se jim nabídly dvě šance na vyrovnání. Jenže střelu Beránka stačil zblokovat Prokýšek a pěkný průnik Vratišovského do šestnáctky s následným obstřelením ukončil odkopem Jírů. Pak už se jen bleskově střídalo, když na doslova posledních pár vteřin první půle přišel na hřiště Talich za Dederu: „Tomáš očekával narození potomka a my jsme byli na případném střídání domluveni. Když jsem dostal zprávu, že už to začíná být akutní, stáhl jsem ho ze hřiště,“prozradil P. Gaupmann. Po přestávce už ztratil fotbal na kráse, k vidění byla řada důrazných soubojů, takže sudí Nádvorník musel šestkrát vytáhnout žlutou kartu. Když pomineme hlavičku a dvě střely Veroňka, neměli domácí z čeho vyrovnat. „V posledních pěti zápasech jsme dostali hodně málo gólů, můžeme se opřít o výkon obrany. Proto jsme si mohli dovolit zavřít hru a spoléhat na rychlé protiútoky,“objasnil výsledkovou údržbu P. Gaupmann, který se mohl uklidnit v 75. minutě. To si centr z rohového kopu Bělocha srazil do vlastní sítě Beránek. Hosté vybojovali body zaslouženě a uznal to i Jan Čeleda: „Ústrašínští byli lepší při standardních situacích a také si více věřili.“ Góly: 18. a 75. Běloch. Rozhodčí: Nádvorník – P. Nenadál, Obranec. ŽK: 2: 4. Diváci: 70. Poločas: 0: 1. Jiřice: Tomášek – Jiřík, Blažek, Heřmánek, L. Svoboda – Beránek, Veroněk, Maršík, Hložek – Vratišovský, Petr Příhoda. Ústrašín: Z. Kubiska – Pokoj (90. Lapáček), Jírů, Prokýšek, Cichra – Paclík, Rod, Běloch, Kněžínek – Fux (82. Macek), Dedera (45. Talich). Nejlepší hráči: Heřmánek – Běloch, Dedera.

Zdroj: listy Pelhřimovska