4

Poslední mančaft divize D se radoval z mistrovské výhry po dlouhých osmi měsících. Zato ve Ždírci se pořádně červenalo.

Zásadní záchranářský duel byl v sobotu k vidění na stadionu Humpolce. A v „Hliníkově“ městě se muselo pořádně slavit. V 19. kole moravskoslezské divize D zdolal Humpolec krajského rivala ze Staré Říše těsně 2:1.

První poločas vyzněl jasně pro domácí celek. Fotbalisté Humpolce byli aktivnějším celkem a po půlhodině hry šli také do zaslouženého vedení. Po rohovém kopu Staré Říše vyrazil domácí celek do okamžitého protiútoku, na jehož konci byl Savi – 1:0.

Čtyři minuty po pauze vyrovnal Kvych, ale radost Staré Říše trvala jen chvíli. Pešek byl na konci pěkně sehrané akce Humpolce a rozhodl tak o třech bodech pro poslední celek divize D – 2:1.

Na straně poraženého celku nepanovala po utkání dobrá nálada nejen z výsledku, ale také z herního projevu.

„Celkově jsme špatně bránili, navíc nám po celý zápas vázla rozehrávka. V první půli, která od nás byla velmi nevydařená, to bylo obzvlášť markantní,“ postýskl si trenér Staré Říše Lukáš Staněk.

A na konto svého celku ještě dodal. „Celý zápas byl tak trošku jen o chybách. Zatímco Humpolec ty naše dvě potrestal, my jsme naši velkou šanci na vyrovnání nevyužili,“ mrzelo jej.

V divizní tabulce sice Humpolec zůstal dál na úplném chvostu, ale už se bodově dotáhl na celky před sebou. „Myslím, že rozhodla naše dobře sehraná první půle. V ní jsme byli lepším celkem a byla jen škoda, že naše vedení nebylo vyšší než jen jednobrankové. Další příležitosti na to určitě byly,“ prozradil kormidelník Humpolce Roman Veselý.

Pro jeho mančaft je vydřené vítězství v malém krajském derby pořádnou vzpruhou do druhé poloviny jara. „Sice dál zůstáváme na posledním místě tabulky, ale pro všechny hráče by měla být první jarní výhra, navíc po tak dlouhé době, vítanou vzpruhou,“ dodal Veselý.

Čtěte dále:   Humpolec i Brod si mohou zajistit jistotu záchrany, Bystřice se pokusí o zázrak

Hodně velká divočina byla v tomto divizním kole k vidění ve Ždírci nad Doubravou. Domácí Tatran zdolal nováčka ze Speřic těsně 1:0, což by nebylo až tak zajímavé. Více pozornosti muselo vzbudit pět! červených karet, které sudí rozdal v závěrečné čtvrthodině zápasu.

Více o této málo vídané události přinese Deník ve středečním vydání.

MS DIVIZE D – 19. KOLO
HUMPOLEC – STARÁ ŘÍŠE 2:1
Góly: 32. Savi, 53. Pešek – 49. Kvych. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 6:2. ČK: 1:0 (90.+1. Dalík). Diváci: 160. Poločas: 1:0. Humpolec: Kříž – Kameš, Pecha (14. Šmíd), Luňáček (81. A. Zástěra), Šerý (90. Blaško), Savi, Havel, Popovych, Maršík, Pešek, Š. Zástěra. Stará Říše: Dutka – Borzenko (59. Tupik), Zarovnii (59. Drovalov), Chramosta, Kryštůfek, Lát, Svoboda, Kvych, Čížek, Růžička, Pospíchal (79. Mitev).