Hledá se Vesnice roku Kraje Vysočina

7

Ministerstvo pro místní rozvoj společně s partnery vyhlásilo už 19. ročník soutěže Vesnice roku.

Až do konce dubna se mohou obce splňující podmínky účasti hlásit a usilovat o titul spojený nejen s finanční odměnou od vyhlašovatelů, ale i od Kraje Vysočina. Vítězem krajského kola v loňském roce se stala obec Křižánky, která následně bodovala i v celostátním kole.

 

 
 

Podmínky účasti v soutěži i přihláška jsou k dispozici na samostatných webových stránkách této soutěže: http://www.vesniceroku.cz/podminky-souteze.

 

V loňském roce se Vesnicí roku Kraje Vysočina stala obec Křižánky, krajského kola této soutěže se zúčastnilo celkem 33 obcí. Celostátní vítěz vybraný z krajských vítězů může od ministerstva pro místní rozvoj čerpat dotaci z Programu obnovy venkova do výše dvou milionů korun. V pořadí druhá oceněná obec smí požádat až o 1,9 milionu korun, třetí obec o 1,8 milionu korun a další krajští vítězové o 1 milion korun. Ostatní obce, oceněné modrou, zelenou nebo bílou stuhou, mohou čerpat maximálně 600 tisíc korun. Vítěz krajského kola na Vysočině navíc získává od Kraje Vysočina titul Vesnice Vysočiny, který sebou nese i finanční benefit v podobě stotisícového daru. I pro ostatní oceněné obce kraj pamatuje s finanční odměnou, stejně jako v minulých letech.

zdroj: www.kr-vysocina.cz

Čtěte dále:   Dva měsíce trvala oprava Jihlavského tunelu. Dnes se opět otevírá řidičům

Petr

7 thoughts on “Hledá se Vesnice roku Kraje Vysočina

  1. Nominoval bych rozhodně Čejov. Od roku 1948 se tam nezměnil ani vzhled obce, ani myšlení tamních lidí. Je to takový pěkný živý skanzen komunismu.

        1. Naprosto souhlasím. Pověste je. A vlastně všechny, kteří mají jiné, než pravicové smýšlení. Tak je to správné. Vy přece máte mandát o tom rozhodnout!!! To jsem to dopracovali, 23 let po změně systému…. Tolerance k odlišným názorům nějak nepřibylo….

          1. Jako to musí každý kdo nenávídí komanče a socany mít pravicové smýšlení ? To snad 23 let po převlíkárně neee…..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Z deníku Policie

Pá Bře 15 , 2013
Kriminalisté odhalili pěstírnu konopí. Mladík poskytoval kamarádům marihuanu.Mladý řidič byl pod vlivem drog. Čtěte dále:   Na Vysočině by mohly stát nové větrné elektrárny. Zájem investorů je velký

You May Like

Témata