Hledáte lásku na celý život? My hledáme vás.

14

Dejme to dohromady: Město Humpolec stále hledá lékaře.

K tomu poslalo dopis ministrovi, poslancům i senátorům

Město Humpolec se po desítkách jednáních zaměřených na hledání lékařů do soukromých ambulancí ve městě rozhodlo k dalšímu kroku, kterým byl dopis adresovaný na Ministerstvo zdravotnictví ČR, poslancům, senátorům a oběma výborům pro zdravotnictví – jak při Poslanecké sněmovně, tak při Senátu. Iniciativu města Humpolce v této problematice řídí místostarostka města Mgr. Alena Kukrechtová, která o dosavadním vývoji informovala také Zastupitelstvo města Humpolce na jeho zatím posledním veřejném zasedání ve středu 30. června.

„Pokud nebude vůle k systémovým změnám na místech nejvyšších, bude se v menších městech a obcích situace s nedostatkem ambulantních lékařů rapidně zhoršovat. Přitom my jako obce nemáme žádné účinné páky, jak zasáhnout, na druhé straně je to právě radnice, na kterou se obyvatelé obracejí a žádají o pomoc. Uvědomujeme si, a z různých stran to slyšíme, že vůbec nejde o jednoduchou problematiku, ale lepší je se o něco pokusit než sedět s rukama v klíně,“ komentovala dopis s žádostí o veřejné slyšení v Senátu humpolecká místostarostka.

Na zářijovém zasedání zastupitelstva také prozradila, že na dopis města už několik poslanců či senátorů kladně zareagovalo. „Například z kanceláře pana senátora Marka Hilšera přišla zpráva, že s námi pan senátor rozhodně souhlasí a že se ujme přípravy podkladů pro veřejné slyšení v Senátu, které v dopise žádáme. Jako velmi pozitivní hodnotím i setkání s našimi současnými humpoleckými lékaři, kteří dorazili na svolanou schůzku k nám na radnici a kteří nám v našem úsilí pomáhají prostřednictvím svých kontaktů a zkušeností,“ dodala Alena Kukrechtová.

Originální znění dopisu města Humpolce pro Ministerstvo zdravotnictví, Poslaneckou sněmovnu, Senát a oba výbory pro zdravotnictví najdete po kliknutí na první odkaz níže. 

Odkazy

Zodpovídá: Mgr. Aneta Slavíková

Petr

14 thoughts on “Hledáte lásku na celý život? My hledáme vás.

 1. Tento krok velmi oceňuji, města a obce nemají moc možností (téměř žádné) jak lékaře zajistit.
  Už jen to, že se o problému bude veřejně mluvit je dobrý začátek.

  1. Je to krok určitě dobrý, ale nejsem si jist, zda naše radnice disponuje v tuto chvíli osobou, která z případného veřejného slyšení neudělá spíše ostudu.

     1. Stejně tak bernard útočí vždycky a všude, ale máte pravdu, čím více se s hovnem mažeš, tím víc smrdí.

      A je pravda, že bernard už tady smrdí dost.

  1. Zde se může ukázat, jak schopné je vedení města, dokáže či nedokáže sehnat chybějící lékaře.

   Zde jí opozice ani nemá šanci pomoci. Všechny pravomoci a sílu drží v rukách vedení města, tak se ukažte jak jste schopní manažeři

   1. Všechny pravomoci a sílu drží v rukou stát a tedy vláda. Kdyby místo kravin řešila takovéto důležité věci.

  2. No vidis. Nekdo / treba zatemneny / je vydi jako bonzgrupu a jiny /treba osviceny / jak skupinu lidi ktera se neboji otevirat i temata ktery byly driv tabu. A je dobre ze udelali, co udelali. Jsou volenymi a maji hajit v prvni rade zajmy mesta. Ne soukromy firmy!!!

   1. Tak super, aspoň už víme, co se stane, až nastanou nové povolební pořádky. Dáte nám, neosvíceným, nějaký znak, abychom byli poznat už na dálku?

    1. začnou se dodržovat zákony ( ano i vy úředníci) a Humpolci se možná přestanou lidi v okolí smát, co nám tady vládne za neschopné šašky

     1. Úředník nejsem, ale děkuji za komentář. Ještě poprosím o odpověď na moji otázku. Ta ve Vašem textu není. Děkuji a přeji pěkný večer.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Vražda servírky v Humpolci: nekrofilní sadista dostal u soudu výjimečný trest

Po Říj 5 , 2020
Senát táborského soudu zvažoval i doživotí. Navrhnout ho chtěla i státní zástupkyně. Podle soudce šlo o hraniční případ.

You May Like

Témata