Hoteliéři si pochvalují sezonu

1

„Sezona se zatím vyvíjí dobře, turisté k nám jezdí.“ Přesně těmito slovy hodnotí oslovení hoteliéři na Pelhřimovsku letošní turistickou sezonu.

Nejvíce hotely navštěvují Češi, z cizinců vedou Holanďané, Slováci, Němci a Angličané. Průměrná doba, kterou návštěvníci v okrese stráví, se pohybuje mezi třemi až čtyřmi dny.

Extrémní počasí

Hoteliéři si začátek letní sezony pochvalují, i když někteří z nich poukazují na extrémní počasí, kdy jsou jednou teploty tropické, podruhé takřka podzimní, což se podepisuje i na příjezdu či délce pobytu klientů.

„I přes teplotní výkyvy máme zatím sezonu slušnou. Snažili jsme se vylepšit lanové centrum a také jsme rozšířili dětský koutek. Většinou k nám jezdí Češi, Holanďané a Němci," řekla provozovatelka Hotelu Křemešník Magda Vaňková. Ta dodala, že už nyní přemýšlí nad tím, jak by v té další letní sezoně přilákali na nejvyšší vrch Pelhřimovska ještě více turistů. „Po dohodě s městem bychom chtěli zrealizovat takzvanou Křemešnickou kartu, která by kromě lanového centra návštěvníkům umožnila navštívit i další nové adrenalinové záležitosti jako lanovku, nebo by si lidé mohli zapůjčit koloběžky," pochlubila se s některými plány Vaňková.

Nově otevřený hotel Artaban v Žirovnici dělí klientelu na pracovní a soukromou. „V rámci různých seminářů a školení k nám přijíždí hodně cizinců – Němců, Američanů, naopak dovolenou zde tráví hlavně našinci. V průměru u nás lidé zůstávají na tři až čtyři dny," uvedla ředitelka hotelu Věra Žižková.

Podle ní měl hotel dobrou obsazenost už před prázdninami. „Vždycky by mohlo být lépe," poznamenala ředitelka s tím, že turisté ubytovaní v Artabanu vyjíždí na výlety do nedalekého okolí jako například na Červenou Lhotu, do Telče či Jindřichova Hradce.

Stejný začátek sezony jako loni popisuje ředitelka pelhřimovského Hotelu Slávie Monika Suchánková. „Sezona je zatím v normálu. Do karet nám pouze překvapivě nenahrály dva dny svátků, kdy mi přišlo, že všichni Češi hromadně odjeli z republiky," přemítala Suchánková s tím, že nejčastěji služby hotelu, který se nachází přímo v centru Pelhřimova, vyhledávají obyvatelé Eurozóny. „Nejčastěji ubytováváme Angličany, Němce a Dány. Letos navíc budeme otevírat pokoje se čtyřmi hvězdami, tedy s veškerým servisem. Čím dál častěji mě překvapuje, jak jsou turisté o našem městě informováni a mile mě těší, jak se jim líbí naše náměstí, které přirovnávají k náměstí v Telči," neskrývala radost ředitelka, ale vzápětí zdůraznila, že někteří naopak poukazují na to, že když projíždí Pelhřimovem například od Humpolce směrem na Jindřichův Hradec, tak jim město nepřijde zrovna malebné.

Čtěte dále:   Zlíňaci testují – Motel Velký Rybník – restaurace

Vedou strašidla

Kroky turistů nejčastěji míří do pelhřimovského muzea strašidel, na vyhlídkovou věž a do muzea rekordů a kuriozit. „Turisté hodně obdivují pelhřimovské náměstí, jsou mile překvapeni, jak to tu máme hezké a opravené. Asi nejpočetnější zastoupení hned po českých návštěvnících mají Holanďané, dokonce naše město navštívil i pár z Uruguaye," informoval Michal Strnad z Turistického a informačního centra v Pelhřimově. „Každoročně se snažíme do Pelhřimova nalákat co nejvíce turistů. Pro nás byla výborná předprázdninová doba, kdy byla návštěvnost muzea rekordů a kuriozit vyšší než v loňském roce. Teď o prázdninách jsme s počtem turistů spokojeni. Potvrzuje se nám, že lidé, kteří nejedou na dovolenou do ciziny, objevují krásy vlasti české," dodal Miroslav Marek z Agentury Dobrý den.

Alexandra Knapová – Pelhřimovský Deník – http://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/hotelieri-si-pochvaluji-sezonu-pe12.html

Axl

One thought on “Hoteliéři si pochvalují sezonu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Koncert na Orlíku

St Čvc 18 , 2012
Zveme Vás na koncert na hradě Orlíku nad Humpolcem pod širým nebem. Plakát na koncert v článku. Čtěte dále:   Píšou o Humpolci: Gastro poklad na Vysočině. Skvělé jídlo se odstěhovalo do Humpolce

You May Like

Témata