Hrad Orlík pohledem archeologa – Mgr. Bohumír Dragoun

Středa 06.01.2016 16:45

Místo konání: Humpolec, Výstavní sál Muzea dr. A. Hrdličky na Dolním náměstí

I v novém roce pokračuje Muzeum dr. Aleše Hrdličky v Humpolci s přednáškovým cyklem Věda v muzeu. Téma je tentokrát regionální. Ve středu 6. ledna od 17:00 hod. vystoupí Mgr. Bohumír Dragoun s přednáškou Hrad Orlík pohledem archeologa. S přednáškou tentokrát koresponduje i výstava na stejné téma nazvaná Život na hradě, kterou připravilo Město Humpolec ve spolupráci s Muzeem a galerií Orlických hor Rychnov nad Kněžnou a správou hradu Orlíku.

Mnohaleté archeologické výzkumy na hradě Orlíku přinesly řadu informací nejen o hradě samotném – o jeho stavební podobě, ale i o životě jeho obyvatel.  Díky  nálezům se nám pomalu daří poodhrnout závoj staletí, abychom si mohli udělat představu o životě urozených majitelů, jejich luxusních předmětech, ale i o výstavbě hradu, bojích o něj a také o jeho zániku. Hrad Orlík dnes patří k těm šťastnějším hradním zříceninám, kde se snoubí poznání a snaha o záchranu.

Pro návštěvníky bude stejně jako obvykle přichystáno drobné pohoštění, protože ale společně s přednáškou poběží i výstava na stejné téma, která bude rozmístěna do prostoru výstavního sálu, nebude možné přichystat tradiční "muzejní kavárnu". Občerstvení tak bude připraveno na chodbě od 16:45 hod. Přednáška začne jako obvykle v 17:00 hod. Vstupné na přednášku je 20 Kč.

zdroj: www.infohumpolec.cz

Čtěte dále:   Dětský den

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Program kina - Leden 2016

Po Led 4 , 2016
Program humpoleckého kina na měsíc leden 2016 Čtěte dále:   Zapojte se do debat Letní žurnalistické školy v Havlíčkově Brodě

You May Like

Témata