Humpolec o prvním víkendu v červnu ožije

Láká na muzejní noc.

Za skřítky do věže
KDY: sobota od 10.00 do 16.30
KDE: Humpolec
Vyhlídková věž kostela sv. Mikuláše i pro letošní léto ožije pohádkovými postavičkami skřítků. Děti, které zamíří na vyhlídkovou věž kostela sv. Mikuláše, si během výstupu do nejvyššího patra mohou vyzkoušet zábavně vzdělávací hru Za skřítky do věže, v níž je budou provázet postavičky pojmenované podle zvonů v kostele. Děti budou kreslit, skládat, hledat, počítat a přemýšlet. Ke každé zakoupené vstupence dostane malý návštěvník herní brožuru zdarma.

Prodejní trhy
KDY: pátek od 8.00 do 16.00
KDE: Humpolec, Horní náměstí
Město Humpolec zve na tradiční prodejní trhy, které se uskuteční v pátek na Horním náměstí v čase od osmi ráno do čtyř hodin odpoledne. Další trhy jsou naplánovány na 1. července.

FolKaliště 2022
KDY: pátek a sobota
KDE: Kaliště u Humpolce, chalupa na Bělici
Folkový festival FolKaliště se letos koná 3. a 4. června. Vystoupí Radim Flender s kapelou, Nezmaři, cimbálová muzika Milana Broučka, Vojta Kiďák Tomáško, Lenka Slabá a Triolla, Druhá Tráva a další . Pro menší návštěvníky se chystá divadlo, lanové aktivity, soutěže, malování, modelování. Občerstvení zajištěno, možnost ubytování ve vlastních stanech. Vstupné na místě v pátek 300 korun, v sobotu 400 korun, na dva dny 600 korun. Děti od šesti do patnácti let sto korun.

Muzejní noc
KDY: sobota od 17.00 do 21.00
KDE: Humpolec, Výstavní sál na Dolním náměstí
Tradiční muzejní akci letos zaměří na historii obecních škol na Humpolecku v 1. polovině 20. století. V pět hodin se mohou návštěvníci těšit na přednášku Pavla Holuba Školy a školičky, který připravil i stejnojmennou výstavu. Nebude to jen statistika škol, či žáků, ale lidé se dozví například o způsobu topení ve škole, o problémech s povolením školní studny nebo o bydlení učitele. Uvidí interiér školní třídy. Výstava i všechny expozice muzea na Horním náměstí budou otevřeny až do devíti hodin večer.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Dětský den v Jiřicích

Pá Čvn 3 , 2022
Neděle 05.06.2022 14:00

You May Like

Témata