Humpolec: Platby on-line z pohodlí domova. Město zavádí Portál občana

4

Takzvaný Portál občana, který občanům Humpolce a jeho místních částí poskytne další možnost, jak vyřizovat úřední záležitosti, zahájí svou činnost od 10. ledna 2022. V Humpolci tak mohou lidé uhradit poplatky online z pohodlí domova.

V rámci této první etapy bude spuštěna platební brána pro neregistrované občany.

Cílem je umožnit uhradit místní poplatek za svoz komunálního odpadu a psa bez nutnosti osobní návštěvy úřadu ¦ pouze se znalostí variabilního symbolu platby nebo rodného čísla plátce.

 

Občan si bude moci zažádat i o zaslání známky na popelnici, elektronicky poslat podání na ePodatelnu úřadu anebo si prohlédnout zveřejněné dokumenty na elektronické úřední desce Městského úřadu Humpolec.

Zároveň se již připravuje i druhá etapa, která nabídne výhody pro registrované občany. Umožní jim například zobrazení přehledu uhrazených či neuhrazených předpisů (včetně možnosti jejich okamžité úhrady), přihlásit i odhlásit psa a zobrazení formuláře pro řešení životních situací s předdefinováním jejich údajů. Pro neregistrované občany budou připraveny modernizované formuláře pro řešení životních situací. Nedílnou součástí Portálu občana bude také možnost podávání žádostí v rámci dotačních řízení vypsaných městem.

Hlavním smyslem nové služby Městského úřadu Humpolec je zvýšení komfortu komunikace občana s úřadem, kdy je možné vyřídit si nejčastější úkony z pohodlí domova nebo získat či si nachystat základní informace předem v případech, kdy je osobní jednání na úřadě přece jen nutné. Další informace a návody připravujeme.

Odkaz na Portál občana je k dispozici na internetových stránkách města www.mesto-humpolec.cz / Úřad on-line / Portál občana (ZDE).

Vedle on-line Portálu občana samozřejmě nadále zůstává možnost osobní návštěvy úřadu. Druhou letošní novinkou je další cesta, jak zaplatit poplatek: a to platební kartou prostřednictvím samoobslužného platebního terminálu, který je umístěn v budově úřadu v prvním patře.

Axl

4 thoughts on “Humpolec: Platby on-line z pohodlí domova. Město zavádí Portál občana

  1. Hezké. Takové fresh, barevné a moderní 🙂

    Změní se také něco uvnitř, v budově? Například kancelář v přízemí vlevo? Je plná různých šanonů, složek a volně ložených papírů. Pak se lehko stane, že mi na adresu trvalého bydliště dorazí obyčejný, nedoporučený dopis, kde se MU domáhá zaplacení nepravomocně uložené pokuty.

    1. Pěkné, je fajn vidět, že i do úřadů může občas zavítat duch současnosti. Budu zvědav na výroční zprávu z fungování tohoto instrumentu, kolik to bude stát a zda to například ušetří nějaká pracovní místa.

  2. Tak třeba já tuto možnost kvituji převelice. Jako pro občana s trvalým bydlištěm v Humpolci, ale žijícím jinde mě to hodně usnadňuje věci. A až bude fungovat to vše co se slibuje v rámci registrace, tak za mě spokojenost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Rodačka od Humpolce oslavila sté narozeniny: Jarolímková vyrůstala v Petrovicích

St Led 12 , 2022
Téměř přes celé Čechy vedla životní cesta nejstarší obyvatelky Varnsdorfu Marie Jarolímkové, která se narodila 8. ledna 1922.
Nejstarší občanka Varnsdorfu Marie Jarolímková oslavila sté narozeniny. Narodila se v Petrovicích u Humpolce.

You May Like

Témata