Humpolecká galerie použije poprvé místo rámů reproduktory, po obrazech a fotografiích otevírá výstavu zvukového umění

Namísto obrazů, fotografií nebo soch reproduktory – galerie 8smička v Humpolci za pět let svojí existence vůbec poprvé připravila zvukovou výstavu. Pod názvem „Místa chvění“ představuje zvuk jako médium.

Jak zní výstava zvukového umění?

Poslechněte si podcast Českého rozhlasu Vysičina: https://vysocina.rozhlas.cz/humpolecka-galerie-pouzije-poprve-misto-ramu-reproduktory-po-obrazech-a-8945067

Nahrávky plní stejnou roli, jako obrazové plátno. Přenáší dojem, nebo myšlenku. Jen na rozdíl od obrazu do ní návštěvník sám vstupuje.

„Instalace Hannese Hoelzla skládající se ze dvou amplionů, ze dvou tlampačů, které byly dříve používány na fotbalovém stadionu. Objekty jsou skoro postavy, které mezi sebou komunikují,“ ukazuje kurátor Jakub Frank.

Jednotlivé prvky se rozeznívají postupně. Aby návštěvník slyšel všechny zvukové instalace, měl by v galerii strávit minimálně 30 minut.

„Zároveň nám šlo také o to, že když návštěvníci vyjdou potom ven z galerie, tak aby v tom každodenním životě taky možná pozorněji vnímali a slyšeli nebo naslouchali těm zvukům, které jsou kolem nás,“ dodává kurátorka Anežka Chalupová.

Čtěte dále:   Velkolepá vernisáž v humpolecké galerii 8smička: Nádvoří plné návštěvníků v zóně pro umění

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Honzlův Humpolec 2023 - Miláčku, už mě nes.r a napiš komedii

St Bře 8 , 2023
Pátek 10.03.2023 19:30 Čtěte dále:   Loutkové divadlo - Vašíček a lesní muži

You May Like

Témata