Humpolečtí myslí na zimu již v létě, koupili nový sypač

2

Humpolec – O zimní sjízdnost humpoleckých silnic se postará šikovný pomocník. V garážích humpoleckých technických služeb je již připravené místo pro zcela nový sypač.

„Starou liazku tady máme již dvaadvacet let. V garážích se bezpečně pozná, jakmile ji nastartujeme,“ upozornil na neuspokojivou kondici dosavadního sypače ředitel technických služeb Pavel Trnka s tím, že dodávku nového auta čekají každým dnem.

Podvozek je značky Man, posypové zařízení pochází z Jičína. Novinka za čtyři miliony korun umožňuje nastavit spotřebu posypového materiálu. Dosud si museli řidiči vystačit s odhadem a zkušenostmi.

A protože v Humpolci letos dokončují kompostárnu, hodit se bude i kontejnerová nástavba. Patřičné přestrojení auta navíc trvá jen pár minut a narozdíl od „převlékání“ liazky k tomu není potřeba asistence jeřábu.

„Do budoucna ještě uvažujeme o dokoupení kropicího nástavce pro tento vůz,“ doplnil Trnka. Starý kropicí vůz brázdí ulicemi města dokonce od roku 1967.

radnicezima_1.jpg

převzato z Pelřimovského deníku (http://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/20100906_humpolec_sypac.html)

Petr

2 thoughts on “Humpolečtí myslí na zimu již v létě, koupili nový sypač

  1. Luxusní záležitost.Mann je Rols mezi náklaďáky, je vidět, že se TS Humpolec s.r.o. opravdu daří.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Bernardův pivní hattrick

Čt Zář 9 , 2010
Rodinný pivovar BERNARD opět zabodoval v tuzemských soutěžích. Polotmavé nealko Jantar Free si v rámci soutěže v Žatci vysloužilo nejvyšší ocenění v kategorii nealkoholických piv. BERNARD dále zabodoval v kategorii tmavých ležáků, kde získal první místo za svůj Černý ležák s jemnými kvasnicemi. Kategorii 11 stupňových ležáků pak dominovala Bernardova […]

You May Like

Témata