Humpolečtí národní házenkáři balancují nad hranou propasti

Nováček II. ligy to nebudeme mít se záchranou vůbec lehké.

Se dvěmi porážkami přijeli z Ostravska národní házenkáři Humpolce a při pohledu do tabulky je jasné, že je situace hodně vážná. Zvláště při tom faktu, že z moravské skupiny budou sestupovat hned tři týmy. V přítím kole se Jiskra střetne s posledním Vracovem a pokud chce myslet na záchranu, musí vyhrát.

PUSTĚJOV – HUMPOLEC 17:15

Úvod patřil překvapivě Humpolci, který si rychle dokázal vypracovat dvoubrankový náskok. Domácím házenkářům se podařilo vyrovnat až po odehraných deseti minutách hry, v další fázi zápasu se Pustějovu povedlo získat dvoubrankový náskok, který potom dokázali Severomorované udržet až do konce.

Branky Humpolce: Kovář 7, Strádal 6, Rafaj 2. Rozhodčí: Kotlář. Diváci: 50. Poločas: 9:7. Humpolec: Barták – Koumar – Dolejš, Machek, Čmok František – Kovář, Strádal, Rafaj, Brož, Brabec.

VÍTKOVICE – HUMPOLEC 21:11

Do utkání vstoupili ostravští házenkáři s maximálním soustředěním a po odehraných patnácti minutách zápasu svítilo na světelném ukazateli skóre 8:0. První branku hosté dokázali vstřelit až v 17. minutě.

V dalším průběhu hry domácí bez problémů kontrolovali získaný náskok a vítězstvím v tomto střetnutí se opět přiblížili svému cíli, kterým je postup do nejvyšší soutěže.

Z humpoleckého týmu dosáhl dílčí úspěch věkem ještě dorostenec Lukáš Brabec, který zaznamenal přesnými střelami své vůbec úvodní dva dosažené druholigové góly.

Branky Humpolce: Kovář 4, Strádal 3, Rafaj, Brabec  2. Rozhodčí: Šimánek. Diváci: 45. Poločas: 11:5. Humpolec: Barták – Koumar – Dolejš, Machek, Čmok František – Kovář, Strádal, Rafaj, Brož, Brabec.

Ostatní výsledky 18. a 19. kola: Vítkovice – Podhorní Újezd 27:18, Osek nad Bečvou – Jihlava 13:17, Moravská Slávia Brno – Albrechtičky 17:14, Veselí nad Moravou – Draken Brno 15:17, Vracov – Rokytnice 21:30, Pustějov – Podhorní Újezd 21:22, Albrechtičky – Jihlava 14:15, Moravská Slavia Brno – Osek nad Bečvou 22:14, Vracov – Draken Brno 14:18, Veselí nad Moravou – Rokytnice 22:19.

Čtěte dále:   Jedna branka stačila Tasovicím k radosti. Z Humpolce dovezly tři body

Pořadí: 1. Vítkovice – 35, 2. Draken Brno – 32, 3. Podhorní Újezd – 26, 3. Veselí nad Moravou – 25, 5. Rokytnice – 23, 6. Jihlava – 21, 7. Pustějov – 17, 8. Moravská Slavia Brno – 15, 9. Albrechtičky – 11, 10. Osek nad Bečvou – 9, 11. Humpolec – 9, 12. Vracov – 5.

Příští kolo: Humpolec – Vracov, Vítkovice – Osek nad Bečvou, Pustějov – Albrechtičky, Draken Brno – Rokytnice, Podhorní Újezd – Veselí nad Moravou, Moravská Slavia Brno – Jihlava.