Humpolečtí předškoláci vyráběli dřevěné boxy ve školních dílnách

Zlepšená epidemiologická situace umožnila realizovat několikrát naplánovanou a pak zase rušenou akci pro předškolní děti z Humpolce.

Všechny předškolní děti z mateřských škol (MŠ Smetanova, MŠ Skalka a MŠ Na Rybníčku), celkem 102 dětí, byly v termínech 15. 3., 16. 3. a 17. 3. 2022 na návštěvách místních základních škol ZŠ Humpolec, Hálkova a ZŠ Humpolec, Hradská. Akce byla organizována díky projektu MAP II, který realizuje Místní akční skupina Společnost pro rozvoj Humpolecka z.s.. Dále se na akci organizačně podíleli pedagogové obou základních, ale i mateřských škol. Během návštěvy se děti mohly seznámit nejen s prostory základních škol, ale také nahlédnout do tříd během vyučování a poznat vybrané pedagogy, kteří budou od příštího školního roku učit v prvních třídách.

Kromě exkurze ve škole děti měly možnost užít si program v učebnách pro odbornou výuku, školních dílnách. Pro většinu dětí to byla první možnost vyzkoušet si, jak se řeže pilkou, prohlédnout si nářadí či si vyzkoušet, jak se pracuje se svěrákem. Děti si prohlédly výrobky starších žáků, jako jsou krmítka pro ptáky, budky a hmyzí domečky. Třešničkou na dortu práce v dílně bylo sestavení přenosného dřevěného boxu, který lze vytvořit bez využití spojovacích materiálů. Při sestavení boxů byla, jako jediný nástroj, potřeba palička, ale pak také trpělivost a přesnost při spojení zářezů a cinků. Boxy, na jejichž výrobu byl využit zbytkový materiál a odřezky z výroby, pro nás připravila humpolecká firma PROFIL NÁBYTEK, a.s. Děti pracovaly při kompletování boxů ve skupinách a kromě vlastní práce při sestavování boxu se procvičily ve spolupráci. V této chvíli děti mají boxy ve svých mateřských školách, kde si je dle vlastní fantazie nabarví a pak se rozhodnou, jaké hračky v nich budou uložené. V období přípravy na zápis do prvních tříd a při výběru, do které školy děti půjdou na zápis, se jedná o velmi žádanou aktivitu.

Jeden z cílů projektu MAP II je podpora polytechnické a environmentální oblasti. Mezi další aktivity projektu, které spadají do této kategorie podpory, patří Badatelský kroužek v SVČ, Polytechnický kroužek v ZŠ Želiv, exkurze do firmy Sompo, a.s. a akce na Včely, kdy si děti ze senožatského včelařského kroužku společně se svými vedoucími připravily pro školáky z Jiřic a Čejova zábavný a zároveň naučný program o chovu včel a vším, co s tím souvisí. Díky spolupráci se záchranou stanicí Pavlov, se podařilo zajistit Environmentální kroužek v ZŠ Želiv a několik exkurzí dětí z mateřských škol do Stanice Pavlov, o.p.s.

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Píšou o Humpolci - DNES.CZ: Revitalizace Pařezitého rybníku ukončí chov ryb, naopak přibudou pláže

St Bře 30 , 2022
Humpolecká radnice investuje miliony korun do revitalizace rybníka Pařezitý. Přírodní koupaliště v místní části Plačkov se má otevřít již v červnu. Obnova rybníka, který je majetkem rodiny Kinských, má podporu i u opozice.
Humpolečtí se budou od léta koupat v novém rybníce, podívejte se

You May Like

Témata