Jan Komrs vybudoval v Humpolci hasičskou zbrojnici a zachraňoval rakouské kolegy

Hasiči v Humpolci na Pelhřimovsku před pár dny oslavili sto padesát let od svého založení. Více než třicet let byl součástí této historie i Jan Komrs, dnes už bývalý velitel profesionálních hasičů. „Kdyby mi to tělo dovolilo, tak se k hasičům okamžitě vrátím. Ale už tím, že jsem mezi nimi mohl být, jsem si splnil dětský sen. Nikdy jsem ani nedoufal, že bych se stal velitelem,“ říká s úsměvem sedmasedmdesátiletý požárník.

Jan Komrs za dobu svého velitelství pomohl v Humpolci vybudovat novou požární stanici a zlepšit její zázemí. Při své práci zachraňoval životy i rakouské kolegy, kteří se kdysi v okolí druhého největšího města na Pelhřimovsku vybourali. „Poté jsme se skamarádili a často se navzájem navštěvovali. Některá přátelství přitom vydržela doteď,“ přibližuje Deníku svůj příběh muž, který za své zásluhy získal medaile.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

V Humpolci bude jídlo. Vrací se festival rekordů. Tipy na víkend na Pelhřimovsku

Pá Čvn 9 , 2023
Zatímco v Humpolci v parku Stromovka se uskuteční čtvrtý ročník rodinného festivalu Food Mania, na Masarykovo náměstí v Pelhřimově se vrací Festival rekordů a kuriozit. Lidé uvidí nejrůznější kuriozity a posuny hranic lidských možností. Začátek je v sobotu v jedenáct dopoledne.

You May Like

Témata