Jeden svět praskne vaše bubliny

Už v pátek vpodvečer odstartuje třetí ročník festivalu dokumentárních filmů Jeden svět Havlíčkův Brod. Jeho zahájení se letos uskuteční v divadelním sále AZ Centra (bývalá ZŠ Rubešova), kde na návštěvníky čeká i originální výzdoba

„Cílem letošního ročníku je pomoci divákům prasknout bubliny, ve kterých všichni z nás občas žijeme. Praskání bublin bude probíhat nejen skrze promítané dokumenty a diskuze se zajímavými hosty, ale i reálně za pomoci „antistresové“ bublinkové fólie, která tvoří hlavní vizuální prvek letošního festivalu,“ vysvětluje organizátor brodského Jednoho světa Radek Halamka. Dodává, že každý z diváků, který si zakoupí akreditaci na celý festival, dostane svůj osobní dílek fólie, na kterém může sledovat počet odhozených předsudků.

Festival odstartuje v pátek v 17:30 dokumentem Cukr blog, který přijede představit režisérka Andrea Culková. „Pokud si občas říkáte, že bez cukru se cítíte zcela bez energie a snad jste na cukru až závislí, tak možná nebudete daleko od pravdy. Myslíte si, že je možné o cukru přemýšlet jako o droze? Přijďte se o tom pobavit přímo s režisérkou tohoto odvážného dokumentu,“ láká Halamka. Páteční program pak zakončí od 20:00 snímek Lovu zdar! režiséra Jaroslava Kratochvíla, který humorně vypráví příběh člověka, jako pána tvorstva.

O víkendu se festival přesune do klubu Oko, kde divákům nabídne dalších pět filmů a také doprovodný program MyStreetFilms. V sobotu se bude promítat Bob Marley se vrací domů, Bojovníci ze severu a Dron, v neděli ThuleTuvalu a Ukrajinské hlasy.

Více informací najdete na facebookových stránkách www.facebook.com/JedenSvetHavlickuvBrod nebo na  www.jedensvet.cz/havlickuv-brod.

Radek Halamka – E: jedensvethavlickuvbrod@gmail.com; T: 728 152 170

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Hudební večer ve fabrika restaurantu

Čt Bře 26 , 2015
pianista roku 2014 MICHAL ŠUPÁK, v sobotu 28.3.2015

Témata