Kácené stromy jsou nemocné

37

Humpolec – V minulých dnech začalo kácení stromů v humpoleckém parku Stromovka. A reakce na sebe nenechaly dlouho čekat.

Stromovka. A reakce na sebe nenechaly dlouho čekat.

Ke kácení stromů v parku Stromovka by prý muselo dojít bez ohledu na chystanou revitalizaci. Skácí ty nemocné a poškozené.

Ke kácení stromů v parku Stromovka by prý muselo dojít bez ohledu na chystanou revitalizaci. Skácí ty nemocné a poškozené. Autor: Ilustrační foto: Deník/Ilona Pergrová

V diskusi na veřejném facebookovém profilu Humpolce se někteří uživatelé vyjádřili proti kácení. „Je mi to jasný, všechno znič, ať nezůstane žádná zeleň," napsal například uživatel Facebooku podepsaný jako Lubos Velinsky. Další diskutující podotkli, že kácení souvisí s plánovanou revitalizací Stromovky.

Jak vysvětlil místostarosta Humpolce Květoslav Namyslo (za ČSSD), letos na Stromovce padne k zemi kolem dvaceti dřevin, které jsou nemocné a poškozené. „Park jsme prošli s dendrologem a kácení také posoudili odborníci ze životního prostředí. Jde o nemocné stromy, které jsou pro obyvatele potencionálně nebezpečné. Museli bychom to tedy řešit i bez ohledu na budoucí revitalizaci parku," uvedl Namyslo.

Kácení stromů je naplánované na letošní rok, další práce v rámci obnovy parku musí ještě počkat. „Letos máme na seznamu důležitější investice. Stromovka nechvátá, chceme o změnách ještě debatovat. Projekt revitalizace je 
v režii OK Plan Architects," zmínil místostarosta s tím,
že do něj chce město rovnou zahrnout další změny, které se v Humpolci chystají. Jde o opravy v sousední ulici Jana Zábrany nebo o stavbu kruhového objezdu na křižovatce ulic Kamarýtova, Jana Zábrany, Čejovská a Lužická.

Květoslav Namyslo také doplnil, že se město s projektantem domluvili na úplném uzavření parku v době jeho revitalizace. „Stromovku čekají poměrně velké zásahy a myslíme si, že by nebylo dobře, kdybychom obnovu rozdělili na etapy a kdyby se pracovalo za provozu parku. Ten se celý uzavře a udělá se tam vše najednou, pořádně," přemítal Namyslo.

Zřejmě největší změnou bude stavba budovy, v níž by mohla sídlit třeba kavárnička. „Zástavba bude určena pro služby, o bytech nepřemýšlíme," řekl místostarosta a doplnil, že v parku nebude chybět ani pódium jakožto dějiště kulturních akcí.

Dalších velkých změn dozná současné dětské hřiště, které dostane úplně novou, modernější podobu. „Chtěli bychom tam mít i pobytovou loučku, kde by si lidé mohli položit deku, sednout si, udělat si piknik a podobně," nastínil Namyslo.

Stromovka by po obnově měla být jasnější, prosvětlenější. „Smyslem je, aby do parku vstoupilo sluníčko, aby se z něj stalo příjemné místo bez tmavých zákoutí," podotkl místostarosta s tím, že nejde jen o lepší pocit, ale také o bezpečnost.

Humpolecká radnice vyhlásila urbanistickou soutěž na obnovu Stromovky v roce 2014. Porotu nejvíce zaujal návrh společnosti OK Plan Architects z Humpolce. S výsledky soutěže se mohla seznámit i veřejnost, například na výstavě v tamním muzeu nebo při prezentaci v parku Stromovka.

včera 13:25

Autor: Aneta Slavíková

převzato z: http://pelhrimovsky.denik.cz

Petr

37 thoughts on “Kácené stromy jsou nemocné

  1. Vypadá to hezky, ale definitivní podoba to asi ještě není. Škoda, že se to nestihne již letos.

  1. Mne by celkem zajímalo, kde končí dřevo z kácených stromů. V několika posledních sezonách probíhá v porostech v katastru města docela slušná čistka. Jistě by stálo za to zveřejnit přehled, kolik metrů jsme vytěžili, jak jsme je využili… jistě něco takového existuje…

   1. No ano, jistě existuje detailní elaborát i s konkrétními jmény těch, co si palivové dřevo od města poctivě odkoupili.

 1. Stačí se podívat na ty pařezy, jak byly ty stromy strašně nemocný, ještě že už jsou dole a neohrožují mě!

  1. Kácené stromy nejsou nemocné,ale pan Štěrba potřebuje topivo.Tak dopad i smrček z náměstí.On si myslí ,že lidi nic nevidí.

   1. V diskuzích nejde o choré stromy, ale choré mozky některých lidí, kteří za vším vidí spiknutí a pouze a jen osobní profit. Kdyby někdy v poryvu větru někoho v parku zranila padající větev, to zas bude chytrolínů jak mělo město zvýšit péči o stromy.

   2. A že to třeba Štěrba kupuje legálně a řádně to platí, to vás ani nenapadlo ? Uduste se tou záští a závistí……

    1. V minulosti jsem se zajímal u pracovníků TS, kteří prováděli kácení stromů na Pelhřimovské ulici (ještě za ředitelování pana Trnky) zda je možné odkoupit přímo na místě něco z prováděné těžby. Bylo mi sděleno, že vše už má svého majitele.

 2. Mně je celkem jedno kam to dřevo jde, ale proč prostě neřeknou že vadí záměru a místo toho nesmyslně lžou, že jsou ty stromy nemocný!

  1. Přesně tak. Proč z nás neustále dělají blbce? To dokáže naštvat víc, než že přikrádají kde se dá.

   1. Jistě nechal pan Kocman zpracovat dendrologický posudek a ten zjistil stav stromů v parku.

    Přijde mi komické, že zde se kácí a na spojovací komunikaci z Hněvkovic směrem k silnici na Želiv se vedení odboru životního prostředí trvale brání vykácení náletových dřevin ze škarpy u této komunikace. Opět tu smí být jen prořez větví těchto křovin a stromů. Otázka zní, proč se nepovolí razantní vytěžení a posléze vyhloubení škarpy do rozměru, aby voda tekla kudy má.
    Od roku 1979, kdy tato komunikace dostala současnou podobu se na tyto dřeviny nesáhlo v potřebném rozsahu a na prohloubení škarpy také ne.

   2. Vážení.
    Možná by nebylo špatné si zjistit nějaká fakta, než plácat neustále blbosti. Prořez je dělán na základě oznámení, domnívám se, že nikoliv jednoho, kdy poměrně nedávno spadla ze stromu hned vedle chodníku cca 3m větev. Předpokládám, že si dovedete představit, co to z takové výšky s člověkem udělá a taktéž si dovedete představit, co by se najednou okolo toho začalo dít.
    Takže žádný starosta/ místostarosta, žádná touha po dřevě na podpal a podobné rádoby senzace. Koná se tak na reálné oznámení a reálné nebezpečí pádu, respektive ohrožení lidí.

    frrrr

    1. Ale prd….. Kdyz oznamite na meste naprosto nevyhovujici pristupove cesty v majetku mesta, nedeje se nic, ale je-li zapotrebi asfaltka kolem hadiny, aby to mel Hrbek ke svym pozemkum krasne dostupne, to se hned kope, hloubi a asfaltuje….atd atd atd tech pripadu je tady desitky

     1. Víte, co se říká. Když nejde o život, jde o ….. Takže bych asi cesty s padajícími větvemi na hlavu nemíchal.
      A propo, když máte případů desítky, můžete dát trestní oznámení. Na to, kolik je „kauz“, nezaregistroval jsem ani jedno.

      frrrr

 3. frrr trochu nechápu jak může větev rostoucí na stromě, který roste uprostřed trávníku snad dvacet metrů od chodníku na někoho spadnout?

  1. Nevím, jak Vaše, ale například moje děti moc po chodníku nechodí…
   Navíc zkuste někdy zvednout hlavu a podívat se, kam až zasahají koruny.

   frrrr

 4. Dobře tak vykácíme všechny stromy, kde všude se Vaše děti pohybují? Promiňte mi to, ale to je dost hloupé. Když zničíme všechno živé co pro nás znamená potencionální riziko, tak nezbude nikde nic! Polovina těch stromů byla poměrně mladých a domnívám se, že nepředstavovaly žádnou hrozbu jak pro Vaše tak i pro ostatní děti či rodiče! Myslím že jen bránily budoucímu záměru!!! Jestli si dřevo vezme Pepík nebo Petr mi je opravdu jedno.

  1. Tady se navážíte do současného vedení města, ale aby jste dali co proto komoušům, kteří zničili polovinu město, to držíte ústa, nebo v horším případě je ještě volíte. Smutné je to v tomto městě.

   1. Díky za to, že ti hrozní komunisti udělali park parkem. Lidé podobu Stromovky akceptovali a nijak nevadila. Bohužel vadí především dnešním zamrzlým demokratům, kteří myslí, že opětovnou zástavbou to zlepší. Rozhoduje se bez pořádné ankety, bez diskusí, bez pořádné propagace zvažovaného projektu.

    Ti hrozní komunisti vymysleli nádraží pro autobusy a umístili ho na okraj města, u mléčných lahůdek pouze zastavovaly spoje od Jihlavy a H.Brodu. Dnes je to přecpaná křižovatka a vedení města sice demokraticky zvolené, prostě neslyší , nevidí, či lépe nechce vidět. Zastupitelé jsou pod tlakem od velkopodnikatelské lobby, která se chová hůř, než bývalý OV KSČ.

    Hlavně že se můžeme v Humpolci chlubit opravenými fasádami s umělými římsami, Magorem Jirousem a titulem Město pro byznys. Ale klidně projet městem se už pomalu nedá. To je realita dneška, nikoliv minulosti socialismu.

  2. Omlouvám se, ale hloupý jste Vy. Jestliže někde reálně padají ze stromů větve, tak asi někdo nebude čekat, až to někoho plácne po hlavě – narozdíl od různých rádoby pseudokauz, za toto se chodí opravdu sedět. A je vcelku jedno, zda jsou to moje děti, nebo kdokoliv jiný.
   Pokud jste odborník na zeleň, zkuste předat na ŽP svůj kontakt, určitě Vás rádi příště osloví ohledně dendrologie.

   P.S. Mé děti jsem uváděl jako příklad. V krajském městě je totiž bezpečnostní probírka parkové zeleně vcelku normální úkaz.

   frrrr

   1. Odborník na zeleň nejsem, ale to Vy nejste dvojnásob! Měl by jste vylézt z paneláku a podívat do toho parku!

    1. To máte pravdu, nejsem. Jen okolo mého příbuzenstva a známých padají větve ze „zdravých“ a „mladých“ stromů.

     frrrr

     1. Chodím parkem nebo okolo již dvanáct let od pondělí do pátku takže nebudu Váš komentář odpovídat!

   2. Krajské město není dobrým příkladem. Tam o kácení a údržbě zeleně rozhoduje člověk, který zároveň provozuje soukromou firmu, která se údržbou zeleně zabývá. To by v tom byl čert, aby to neměl dobře ošetřené. 😀

  1. Paní Slunská (nebo pan Slunečnice?) vychází ve svém dopise ze, ve své podstatě, zcela mylných informací. A to je škoda. Město žádné autobusové nádraží v Humpolci nevlastnilo (nikdy – buď ČSAD nebo ICOM) a tudíž ho nemohlo ani prodat pod cenou! To že bude ve městě vybudován a provozován moderní terminál jinde a za peníze někoho jiného, je jen dobře. O tom, jestli je posunutí o 350 m rozhodující pro cestující si opět rozhodnou sami cestující, zákazníci ICOMu. Statisticky je po mnoho let nejvíce využívána zastávka Mléčné lahůdky, a to je taky fakt. Město v letošním roce plánuje úpravy prostoru křižovatky ul. Hálkova a Masarykova tak, aby lépe vyhovovaly pěšímu provozu a cestující veřejnosti, a to je taky fakt. Proč jsou úpravy předmětem kritiky opozice, když před tím srdceryvně kritizovala neutěšený stav pro cestující a chodce v tomto prostoru, je minimálně zarážející.

   1. JE PRAVDA, ŽE ICOM buduje „Nový terminál“ NAČERNO BEZ STAVEBNÍHO POVOLENÍ?? Stejně jako proběhla bez řádného schvalovacího procesu stavba nového areálu v ul. Pražská – Schenker???

   2. Protože z logiky věci tady projede ještě více autobusů než dnes ! A jak tedy skutečně proběhl prodej autobusáku? Z ČSAD přímo na ICOM? Nebo ho snad město privatizovalo ?

   3. Protože z logiky věci tady projede ještě více autobusů než dnes ! A jak tedy skutečně proběhl prodej autobusáku? Z ČSAD přímo na ICOM? Nebo ho snad město privatizovalo ?

    1. Opakuji, a není to poprvé. Město AN nevlastnilo. V rámci privatizačního projektu ho ze státního podniku ČSAD České Budějovice získal ICOM. Rovněž vlastní zastávky tj místo s označníky, o kterých se neustále mluví jsou ve vlastnictví firmy ICOM a ostatní dopravci k nim pouze zajíždějí. Město dává pouze souhlas s užíváním místních komunikací pro autobusovou dopravu. Město rovněž může, a v každém případě by mělo, vyjít vstříc cestující veřejnosti a postarat se o důstojné zastávky a navazující infrastrukturu u zastávek dopravce. Pokud jezdíte po okolních vesnicích a městech, v mnohých případech tomu tak není a k důstojnosti mají podmínky pro cestující mnohdy daleko. U nás v Humpolci tomu tak není. Navíc se neustále připravují a realizují investice na zlepšení stavu.

 5. Redwoods, the Coit Tower and Golden Gate Park are among the few Northern California landmarks that have proved as durable as Madison Bumgarner over the past several years. Now, in a spectacularly inconvenient accident exacerbating a remarkably poor start, scratch the Giants ace lefty from that sturdy list.

  Today, following an off day dirt bike accident in Denver, the redwoods stand taller than Bumgarner.

  There are several bleak angles to this that we can break down every which way, but the one that rushes immediately to the Jake Peavy Jersey [www.giantsfanaticsjersey.com] forefront, the one the Giants will have the most difficult time working around, is Bumgarners durability. This is a Cy Young caliber pitcher who has shouldered more than 200 innings for six consecutive seasons.

  That ends here, because with a Grade 1 or 2 left shoulder AC sprainyes, Bumgarners money shoulderand bruised ribs, the Giants could be without their workhorse for as long as two months, per Fox Sports Ken Rosenthal. And given that it is his shoulder, even that might be conservative.

  Hello, Johnny Cueto. And Jeff Samardzija. And Matt Moore. You fellas interested in working some overtime this summer?

  Manager Bruce Bochy missed this weeks series in Kansas City after undergoing a heart procedure, a minor ablation to alleviate some discomfort he was experiencing because of an atrial flutter.

  David Zalubowski/Associated Press

  Youre familiar with the famous unwritten rules of baseball? Heres another one When a team issues two news releases within four days explaining its manager has had a heart procedure and its best pitcher has wiped himself out on a dirt bike, maybe this isnt your year.

  Thankfully, Bochy returned http://www.giantsfanaticsjersey.com/steven-okert-jersey-c-38.html [www.giantsfanaticsjersey.com] to the dugout on Friday night in Coors Field and told reporters he feels great.

  As for the rest of the group, stay tuned. Even with a healthy Bumgarner, the Giants havent been able to get out of their own way most days this season. In fact, they are 0 4 in Bumgarners four starts this season, and theyve scored a combined two runs for him in his past three outings.

  Immediately Friday, as the baseball grapevine buzzed, industry insiders speculated on whether the Giants might try to dock Bumgarner a portion of his salary. Dirt bike riding clearly qualifies in the basic major league contract as a non baseball activity that is forbidden. Given his contributions to a franchise that has won three World Series since his arrival , given what he means to the team, given that he s never been on the disabled list and given the fact that hes essentially done all of this on the cheap, it is difficult to see San Francisco taking such a severe measure against him. Bumgarner has yet to hit his big money years, having signed a five year, 35 million extension with the Giants in April 2012 that goes through this year with a 12 million club option in each of the next two seasons.

  Charlie Riedel/Associated Press

  By comparison, Los Angeles Dodgers ace Clayton Kershaw is in the midst of a seven year http://www.giantsfanaticsjersey.com/derek-law-jersey-c-36.html [www.giantsfanaticsjersey.com], 215 million deal that runs through 2020. While Bumgarner is making 11.5 million this season, Kershaw is earning 33 million.

  Just as the New York Yankees and Boston Red Sox always are in each others sights, you cant get too far from the Giants without thinking of the Dodgers, especially given that Los Angeles has won four consecutive NL West titles. And as Bumgarner and Co. try to shake off this disaster, whats also worth remembering is this Because of a herniated disk in his back, Kershaw last summer missed two and a half months, and the Dodgers still managed to win the division.

  Following his June 26 start http://www.giantsfanaticsjersey.com/javier-lopez-jersey-c-37.html [www.giantsfanaticsjersey.com], Kershaw didnt reappear until Sept. 9. In that span , the Dodgers went 37 25 and gained 11 games in the standings on the Giants, erasing a seven game deficit to then first place San Francisco at the time of Kershaws injury and building a four game lead by the time he returned.

  This isnt the first bike accident that has knocked the wind out of the Giants, either. In spring training of 2002, second baseman Jeff Kent broke his left wrist in a motorcycle accident after first claiming he did it when he fell from the bed of his pickup truck while washing it . He missed the first four games of the season, but San Francisco   recovered and advanced to the World Series that year.

  Too much to ask of Hunter Pence, Brandon Crawford, Joe Panik, Brandon Belt and Co. now? The Giants dont have to be told that nobody is going to feel sorry for them. They know as well as anybody that theres no time to waste, that regardless of the circumstances, its time to get going.

  Vroom, vroom!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Hlasování veřejnosti rozhodne o investicích do cyklotras a cyklostezek

Út Led 26 , 2016
Kraj Vysočina pokračuje v „tvarování“ svého rozpočtu podle přání veřejnosti. S využitím osvědčeného internetového nástroje Váš názor je krajská samospráva připravena upravit výši dotací Fondu Vysočiny na rozvoj a úpravu cyklostezek a cyklotras.

You May Like

Témata