Koncert v Karambě: TY SYČÁCI a EČ

21

Pozvánka na koncert na tuto sobotu od 20:00 v baru Karamba. Plakát v článku.Plakát na koncert v Karambě
Čtěte dále:   Čtvrtý týden na Platformě

Axl

21 thoughts on “Koncert v Karambě: TY SYČÁCI a EČ

  1. Dobrá otázka. Stejně se ale můžeme ptát, proč některé koncerty jsou na humpoláku propagovány a jiné(i přes žádost pořadatelů) ne. Podle jakých kriterií jsou kulturní akce cenzurovány?

  2. Již dvakrát jsme v minulosti žádali o kulturní grant města Humpolec, v obou případech byl bohužel zamítnut. Jelikož máme zájem kulturní akce dál pořádat a finanční náročnost nám nedovoluje financovat je samostatně, spolupracujeme s Vítkem Vondráčkem (agentura offside – kterou podporuje město Pelhřimov) Je nám samozřejmě líto, že město Humpolec není nakloněno podpoře této formy alternativní kultury. Chtěl bych tímto všechny pozvat na sobotní koncert kapely TY SYČÁCI a EČ. Těším se na viděnou. Lukáš Loskot Karamba Kafé Bar Humpolec.

   1. Děkuju Karamba baru za objasňující odpověď.

    Hatchet: Vůbec nic nevím o tom, že by některé koncerty nebyly přes žádost pořadatelů propagovány. Slovo „cenzura“ už je naprosto nevhodný výraz. Snažíme se informovat o všemožných akcích, o kterých se jakoukoli formou dozvíme, ani nás o to nikdo nemusí žádat. A určitě není v našem zájmu něčí program bojkotovat. Lze uvést nějaký konkrétní příklad?

    1. Co se týká konkrétní akce, přesně to nevím, ale šlo o některou z akcí Na schodech. Spíš je zvláštní, že bylo zrušeno volné vkládání akcí účastníky(např. vloni začátkem léta ještě fungující), to na většině serverů funguje bez problémů, i když je to o důvěře. Tady se ovšem jednalo o člověka, který takové akce pořádal a pořádá pravidelně a není tudíž důvod jeho aviso považovat za vtip. To byl princip mé námitky. Nalezneme-li někde v korespondenci onen konkrétní příklad Vámi požadovaný, objeví se tu.
     LK

     1. Tak proti tomu se musím ostře ohradit! Na jednu akci pořádanou v klubu „Na schodech“ jsme upoutávku dávali – na základě plakátu, co jsem dostala od provozovatelů. Viz – http://www.humpolak.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=3763V V té samé době jsem je i osobně vyzvala, že budou-li chtít dát do éteru nějaké avízo, stačí nám poslat info do redakce a my to zveřejníme. Nevím, co na to řeknou ostatní redaktoři, ale já si nejsem vědoma, že by od nich něco do redakční pošty přišlo. Jinak jsem s nimi v kontaktu každý měsíc, a kdyby měli zájem, stačí opravdu jen říci anebo předat nějaký program. Problémem asi ale bude, že pokud dostaneme zprávu, že se onoho dne koná to a to – a tím to bude hasnout, těžko z toho uděláme článek na hlavní stránku. Ale určitě by se to mohlo objevit alespoň v kalendáři ve sloupečku na levé straně.

     2. No teda fakt si nejsem vědom, že bychom kdykoliv neuveřejnili nějakou pozvánku na kulturní akci, kterou by nám někdo poslal mailem. Navíc, pokud byla odeslána na adresu redakce, tak ta se rozesílá všem lidem v redakci a kdyby to tam někdo nedal, tak to tam dá druhý. Stát se může opravdu všechno, ale garantuji Vám, že žádnou cenzuru na zaslané kulturní akce opravdu neprovádíme.

      Co se týče toho, že již nelze volně vkládat akce do kalendáře. Toto nebylo zakázáno z důvodu, že bychom snad nedůvěřovali lidem, kteří vkládali normální avíza. Bohužel, někteří dobráčci nám zahlcovali kalendář spamovými reklamami na prodej Herbalive, Viagry, porno stránky a podobné sračk*. Zpočátku jsme to třídili, ale nakonec to již nebylo únosné, aby se tomu někdo věnoval a tak jsme kalendář uzavřeli. Takže pokud chcete uveřejnit akci, musíte do redakce napsat. Funguje to dobře a nikdo s tím prozatím neměl problém. Je nám také líto, že to k tomu muselo dojít, ale bohužel se nedá svítit.

     3. Můžu potvrdit, že všechny akce na které jsem přeposílal info do redakce byly bez cenzury zveřejněny. Prostě je potřeba to poslat včas a ne na poslední chvíli aby někdo z redaktorů komu se naskytne prostor to mohl zpracovat.

 1. Je to velká ostuda města Humpolec!! A rád bych znal důvod zamítnutí kulturních grantů! Nejde přeci o žádné miliony a v takhle malém městě není problém dohlédnout na jejich využití.

  1. Je to i zajimavy paradox. Mezi Pelhrimovem a Humpolcem byla vzdy urcita revnivost. Takze v tomto pripade 1:0 pro Pelhrimov :). Na druhou stranu musim uznat, ze Humpolec podporuje vystavbu sportovist a nevyhazuje penize na nesmyslne projekty, coz se o mnohych jinych mestech rict neda.

   1. No je sice super, že máme tři umělé trávníky, hokeják, nové volejbalové kurty a nevím co ještě ale když člověk není zrovna sportovní typ uvítal by, kdyby tu byla možnost zajít alespoň jednou týdně na nějakou kulturu. Stejně jako je tomu v Havl. Brodě kde klub Effect pořádá několikrát týdně koncerty (přirozeně dostává dotace od města)nebo v již zmiňovaném Pelhřimově a kavárně Tygřík. Katka

    1. V Karambě často potkávám kamarády z Pelhřimova a zjevně jim nikomu nečiní problém si sem za muzikou zajet. To je vážně takový problém sednout do auta a být za půl hodinky v Pejru a nebo Brodě když se zrovna tady nic neděje? Není tomu tak dávno, co se v Humplu kromě diskoték nedělo vůbec nic a o víkendu jsme sjezdily okolí do široka. Prostě nemůžeme mít asi zase všechno.murlo

    2. to murlo and all: Zvláštní názor! Mnoho lidí z Hu. má kamarády v PE i já a moc rád je vidím když jsem přijedou a kdyby se tady koncertní scéna více podporovala jistě bychom je tady viděli častěji. Nejde o to mít všechno ale alespoň něco.Jsem sportovní fanda a jak byla řeč v předešlém příspěvku od Katky o všech těch sportovištích… to je myslím v pořádku… jen by se nemělo pro jedno zapomínat na druhé.Nehledě na to, že malá podpora města v tomto ohledu je haléřovou položkou oproti třeba již zmíněné výstavbě sportovních areálů (bezesporu jsou velice důležité o tom žádná)! hondzik

     1. Budu reagovat ještě jednou – dostávat dotace je „přirozené“ ? Dotace jsou něco jako samozřejmost? Znovu opakuji, že kdo se bude chtít o víkendu kulturně vyžít, tu možnost rozhodně má v nedalekém okolí. murlo
      ( Mimochodem, dneska je v HB Pavlíček a Basiková, kolik asi těch našich milovníků kultury tam bude. Nejspíš nikdo, protože si počkají, až to město zadotuje a pozvou je do Karamby a nebo do Zálesí).

     2. to murlo: Ale město jak již bylo řečeno nic nedotuje takže se nedočkají
      :-))!!!! Jen tak mimochodem, každý nemá auto a nebo 450Kč na taxík do Brodu…

     3. Ale no tak, každý má kamarády a ti mají zase kamarády a mezi nimi se nějaké to přibližovadlo vždycky najde…

     4. to murlo:Jistě… žijeme v tomto systému kde dotace jsou přirozené.Stát dostává dotace, kraje dostávají dotace, města a obce dostávají dotace atd.!! Rád bych slyšel reakce třeba sportovců a sportovních fandů na odkaz „jezděte si za sportem po okolí je ho tam dost, není to daleko a nějaké to auto taky seženete“.. Jsem rád, že Karambě se daří pořádat sem tam nějaký ten koncert od nuly k nule nebo kolikrát z vlastní kapsy a neztrácí se nálada a elán.. h.

     5. Uznavam, ze je to asi otazka casu, kdy to prestane majitele Karamby bavit delat zadarmo, nebo doplacet, jsou s tim starosti a co vim z pelhrimovskeho Sklep je vynosnejsi nechat otevreno bez zive muziky. Takze bez dotaci zustane v Hu brzy opet disco, nebo Schody, coz je muzika pro urcitou vekovou skupinu. Jenom by nebylo spravedlive naznacovat, ze mesto nedela nic pro lidi a tim jim znechutit i to co delaji dobre, ale spise jim dat najevo, ze jde delat i hodne muziky za malo penez :).

     6. Zdá se, že nejsem pochopen…nemám naprosto nic proti tomu, že Karamba pořádá koncerty a rád je navštěvuji. Ale připadá mi nesmyslné chtít po radnici aby povinně dotovala nějakou kulturu. Humpolákům zjevně vyhovuje vysedávat po hospodách, tak je budeme vychovávat? Budeme je nutit tam chodit? Budeme rozdávat lístky zadarmo, jen aby proboha někdo přišel, když je mnoha lidem zatěžko dát i to hloupé pade za vlezné? Jaký to bude mít smysl?
      A co se týče toho sportu…tak tu taky můžu plakat nad tím, že hraju rád squash a hrome, město mi tu nepostavilo ani jeden kurt a tak musím jezdit jinam. Vždyť proti zimáku by jistě taková investice byla malicherná ne? Co na tý radnici dělaj? Vůbec se o mě nestaraj, nestaraj se o sport ani o kulturu…Tak nějak by měla vypadat reakce zhrzeného sportovce?murlo

     7. Ale ten squach kurt(y) by nebyly spatny :D. Jinak financne je to vsechno samozrejme jinde, kurt radove 1mil, za to by byla kultuura tak na 20 let :).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Semináře pro podnikatele

St Lis 7 , 2007
Okresní hospodářská komora Pelhřimov v rámci projektu „Informační místa pro podnikatele“ zve na semináře věnované různým problematikám – viz článek. Čtěte dále:   Zahájení Letní Platformy Humpolec se blíží!

You May Like

Témata