Kraj připravuje rozsáhlejší rekonstrukce školních objektů v Humpolci i Černovicích

Letní období znamená prázdniny pro školáky, ale školy naopak volno často věnují opravám a zvelebování areálů. Nejinak tomu letos bude u škol zřizovaných Krajem Vysočina. V plánu jsou například kompletní rekonstrukce jídelny a tělocvičny České zemědělské akademie v Humpolci a také skladovacích prostor černovického pracoviště Střední odborné školy, učiliště a Základní školy Třešť. „Do původních oprav menšího rozsahu jsme zahrnuli více prací a na obou místech budeme realizovat rozsáhlejší rekonstrukce financované z krajského rozpočtu,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast majetku Karel Janoušek.

Na humpolecké Fugnerově ulici kraj připravuje rekonstrukci školní jídelny, tělocvičny a domu dětí, které se nacházejí v jednom objektu. „Nutná je především výměna páteřních rozvodů vody a kanalizace včetně topné soustavy. V jídelně a kuchyni počítáme také s novými okny a dveřmi, podlahami a obměnou rozvodů vzduchotechniky, společně s návrhem její regulace. Tělocvičny se pak bude týkat oprava střechy,“ přiblížil rozsah prací v Humpolci za téměř třicet milionů korun Karel Janoušek.

Práce v Černovicích se dotknou skladu a truhlárny v Bezručově ulici. Plánováno je sjednocení tvaru střech, zajištění návaznosti a vzniku průchodu mezi objekty. Rekonstrukce bude Kraj Vysočina stát více než tři miliony korun.

Čtěte dále:   Novinky z Jihlavy

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Foodmania Humpolec již tuto sobotu

Čt Čvn 6 , 2024
Již tuto sobotu můžete v parku Stromovka navštívit největší rodinný food festival na Vysočině – Food Mania Humpolec. A na jaké jídlo se můžete těšit? Čtěte dále:   Vánoce na Pelhřimovsku klepou na dveře. Víme, kdy rozsvítí vánoční stromy

You May Like

Témata